İgu Atama

Ferhat İNANÇ

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Merhaba.İyi çalışalar herkese.C sınıfı uzmanım çok tehlikeli sınıfta yer alan ve mevcutta A sınıfı uzmanın görev yaptığı bir işletmeye resmi olarak isg katip üzerinden c sınıfı uzman olarak bende atanabilir miyim ? Cevaplarsanız sevinirim.

İskender Karpuzcu

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Merhaba.İyi çalışalar herkese.C sınıfı uzmanım çok tehlikeli sınıfta yer alan ve mevcutta A sınıfı uzmanın görev yaptığı bir işletmeye resmi olarak isg katip üzerinden c sınıfı uzman olarak bende atanabilir miyim ? Cevaplarsanız sevinirim.
merhaba;
Eğer A sınıfı uzman tam zamanlı ataması yapılmış ise sende yardımcı C IGU olarak atanabilirsin

osman.koyuncu

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Çalışan sayısına göre mevcut A sınıfı uzmanın kısmi süreli sözleşme ile süresi yeterliyse yetkili iş güvenliği uzmanı olarak atanamazsınız. Yetkili iş güvenliği uzmanı olarak atanabilmeniz için iş yeri tehlike sınıfına uygun sertifikalı tam zamanlı uzman atamasının olması, kalan süreler için (2. tam zamanlı da olabilir) sizin sözleşme yapmanız gerekir.

Fakat "yardımcı C" olarak atama yaptırabilirsiniz.

peki yardımcının yetkileri nelerdir imza yetkisi eğitim vs oluyor mu
Tek başına yetkisi olmaz ! Asıl iş güvenliği uzmanı ile birlikte katıldığı çalışmalara "birlikte" imza atabilir. Yine asıl uzman ile birlikte eğitim verebilir ve yine birlikte imza altına alınması kaidesiyle katılım belgesi düzenleyebilir... Hukuki sorumluluklar asıl iş güvenliği uzmanın da olacaktır !!!

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.