Iç Yönetmelik Hakkında

Konu, 'Prosedür, Talimat, Form vb. Hakkında' kısmında Memet Arslan tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Memet Arslan

  Memet Arslan TÜİSAG Üyesi  Merhabalar,

  İç yönetmelik nasıl hazırlanabilir? İçeriği nelerden oluşacaktır? 6331 sayılı kanun içeriği mi katarılacaktır? Prosedürler, talimatlar, formlar vs hepsi içerisinde olacak mıdır? Örneklere baktığımda çok değişkenlik mevcuttur? Doğrusu nasıl olmalıdır? Yardımlarınızı rica ederim.


   
 2. chemistanbul

  chemistanbul Banned

  işletmenin isg ye bakış açısı, işletmede uyulması gereken kurallar.vb.

   
 3. çağatayözcan

  çağatayözcan TÜİSAG Üyesi

  İÇ YÖNETMELİK İŞYERİNDE YAPILABİLECEK İŞLERLE İLGİLİ ALINMASI GEREKEN ÖNLEMLER-KURALLAR BÜTÜNÜDÜR.ÖRNEĞİN KAYNAK YAPILIYORSA YAPILMASI GEREKENLER,YÜKSEKTE ÇALIŞMA VARSA YAPILMASI GEREKENLER,ELEKTRİK İŞLERİNDE YAPILMASI GEREKENLER,EKİPMANLARIN PERİYODİK KONTROLLERİNİN SÜRELERİ,GÜVENLİKTE YAPILMASI GEREKENLER VS.VS VS. GİBİ UZATILABİLİR.UZUNCA ÜZERİNDE ÇALIŞILMASI GEREKEN BİRŞEYDİR BU YÖNERGELER,ÇÜNKÜ KURULDA ONAYLATIP İLERİSİ İÇİN İŞYERİNİN İSG POLİTİKASI OLACAK BİR YAPILANMADIR.

     

   
  anilkale bu yazıya teşekkür etti.
 4. ediko

  ediko TÜİSAG Üyesi


  İç yönetmelik böyleyse İSG Planı(HSE Plan) veya Sağlık Güvenlik planı nedir??? Sizin cevaba göre aynı şey gibi gözüküyor da...

   
 5. çağatayözcan

  çağatayözcan TÜİSAG Üyesi

  o zaman iç yönetmelik nedir?

     

   
 6. Memet Arslan

  Memet Arslan TÜİSAG Üyesi

  Merhabalar,

  İç Yönetmelik adı İç Yönerge olarak değişmiştir. (Kurul Yönetmeliği) Bu yönetmelik içerisinde İşyeri faaliyetleri ile ilgili bölümler anlatılmalıdır. Prosedürler, Talimatlar, Formların nerelerde kullanılacağı vs.

  İSG planı ise herhangi bir organizasyon, lokasyon için hazırlanması gereken plandır. Örneğin 3 aylık bir şantiye projesinde plan yapıldır. Burada organizasyon adı, yeri, süresi, vs, organizasyon şeması, eğitim , acil durum, yangın, talimatlar vs bu plan üzerinde anlatılarak işin bu plan çerçevesinde yürütülmesi sağlanır.

  Sağlık güvenlik planı ise yapı işleri yönetmeliğinde geçmekte olup, İSG planı ile aynıdır. İçeriği yönetmelikte belirtilmiş olunup, Yapı işlerini yapan firmaların iş başlangıcında bölge müdürlüklerine sunduğu plandır.

   
  anilkale ve zeynepdicle bu yazıya teşekkür etti.
 7. Mehmet GÜRGAH

  Mehmet GÜRGAH TÜİSAG Üyesi

  Merhabalar
  nuiç yönerge her firma için hazırlanmak zorunda mıdır..? yoksa işletmenin tipine yaptığı işe yada personel sayısına göre iç yönerge hazırlama zorunluluğu ile ilgili belirli bir kıstas ver mıdır?
   
 8. uzmancan

  uzmancan TÜİSAG Üyesi  İyi çalışmalar.   

  Ekli Dosyalar:

  Gözde YAŞAR ALTUNBAŞ bu yazıya teşekkür etti.
 9. uzmancan

  uzmancan TÜİSAG Üyesi


  İyi çalışmalar.

     

   

  Ekli Dosyalar:

Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica