İbys Sistemi

Gülistan Üçer

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Merhaba;

İş güvenliği uzmanlarının bakanlık tarafından onaylanan ibys uygulamalarından birini kullanmaları gerekiyor bildiğim kadarıyla. Bir hastanede İGU olarak çalışıyorum henüz bu yazılımı almadılar. Hangi bilgi ve belgeleri bu sistem üzerinden girmemiz gerekiyor? İşyeri hekimimiz kullanıyor hasta risk analizleri isteniyor artık dedi bu konuda bilgisi olan var mıdır?

AYHAN AKALIN

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Merhaba;

İş güvenliği uzmanlarının bakanlık tarafından onaylanan ibys uygulamalarından birini kullanmaları gerekiyor bildiğim kadarıyla. Bir hastanede İGU olarak çalışıyorum henüz bu yazılımı almadılar. Hangi bilgi ve belgeleri bu sistem üzerinden girmemiz gerekiyor? İşyeri hekimimiz kullanıyor hasta risk analizleri isteniyor artık dedi bu konuda bilgisi olan var mıdır?
Merhaba. Öncelikle kolaylar diliyorum. Bakanlık ibys sistemine şimdilik istedikleri isg eğitimlerinin gönderilmesi. Bunun için ibys ye entegre bir yazlım kullanmanız gerekiyor. Bu gönderim için e imza da gerekli.

Gülistan Üçer

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Merhaba. Öncelikle kolaylar diliyorum. Bakanlık ibys sistemine şimdilik istedikleri isg eğitimlerinin gönderilmesi. Bunun için ibys ye entegre bir yazlım kullanmanız gerekiyor. Bu gönderim için e imza da gerekli.
Teşekkür ederim. Çalıştığım yer şuan yazılım talebimi olumsuz karşılıyor, bununla ilgili denetimlerde bir sorun yaşanır mı? Sorumluluk bende mi olur almadığı için işverende mi?

Erkan FINDIKLI

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Teşekkür ederim. Çalıştığım yer şuan yazılım talebimi olumsuz karşılıyor, bununla ilgili denetimlerde bir sorun yaşanır mı? Sorumluluk bende mi olur almadığı için işverende mi?
Firma bünyesinde mi çalışıyorsunuz, OSGB bünyesinde mi? Firma bünyesinde iseniz sorumluluk işverendedir. Siz yazılı olarak bildirin yeter.

ilkinpeker

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
İşyeri Hekimi
Soru 98: İşveren olarak İBYS - bilgi yönetim sistemine dair sorumluluklarım nelerdir?
Hizmet alan işveren ne yapmalı?
İSG Hizmetlerine ilişkin ilgili mevzuatta belirtilen yükümlülüğünü Bakanlıkça yetkilendirilen birimlerden (OSGB veya TSMB) alarak yerine getiren işverenler İSG yazılımı almakla yükümlü değillerdir. Ancak iş sağlığı ve güvenliği hizmetini aldıkları birimlerce yetkili bir yazılımın kullanılmakta olduğunun işverenlerce teyit edilmesi önem arz etmektedir. İşveren dilerse kendi temin edeceği tescilli bir yazılımı kullanabilecektir.
Görevlendirme yapan işveren ne yapmalı?
İSG Hizmetlerine ilişkin yükümlülüğün işyerinde uygun nitelikteki çalışanlar arasından görevlendirilmesi suretiyle yerine getirildiği durumlarda; işverenin, görevlendirdiği kişilerin 01.07.2018 tarihine kadar tescil edilmiş bir İSG yazılımı kullandığını

Hakan BAYSARI

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
İBYS ile ilgili sorun yaşadığımızda nereye başvuru yapmamız gerekiyor bilen var mı?

Hakan BAYSARI

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
İBYS Yazılımını satın aldığınız firmanın müşteri temsilcilerine veya teknik servisine
Sorun şu girdiğim eğitimleri bakanlığa gönderemiyorum. Firmaya kayıtlı uzman olarak görünmüyormuşum. İSG-Katip üzerinde sözleşmem görünüyor. Kullandığım servis sağlayıcıya aradım bizimle alakalı bir sorun değil dedi, bakanlığın sisteminden kaynaklanıyormuş.

İşGüvUzman

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Sorun şu girdiğim eğitimleri bakanlığa gönderemiyorum. Firmaya kayıtlı uzman olarak görünmüyormuşum. İSG-Katip üzerinde sözleşmem görünüyor. Kullandığım servis sağlayıcıya aradım bizimle alakalı bir sorun değil dedi, bakanlığın sisteminden kaynaklanıyormuş.
Eğitim verilen tarihte aktif olarak görevli değilseniz bu uyarı olabiliyor. Kişiler aktif olarak görev yaptığı dönemden sorumludur. Bu durumu sorgulayın. İlave olarak kişilerin, birden fazla şubeli işyerleri var ise, kayıtlı oldukları işyeri nace kodlarında hatalar olabilir. Bu durumu da göz ardı etmeyin derim..

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.