İbys Detaylı Bilgi

Nuri Akyüz

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Arkadaşlar Merhabalar,
İBYS tam olarak nedir? Uzmanlara neler vaat eder ve ek olarak İBYS ye nasıl giriş yapabiliriz bir satın alım süreci vs. mi bulunmakta ?

Eenceladus

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
27.02.2018 tarihinde yayınladığı 23240837-010.06.02[010.06.02]-E.10255 sayılı genelge ile de İş Sağlığı ve Güvenliği Bilgi Sistemi ile İSG Yazılım Zorunluluğunu resmen duyurmuştur. Yazılım satın alarak bu yazılımın aktif kullanımın sağlanması ve ilerleyen dönemlerde isgkatip ile de entegre çalıştırılarak verilerin bakanlığa ulaştırılması uzun dönemli amaç. İBYS (bakanlık kriterlerine uygun) için araştırmalar yapıp, size en uygun yazılımı satın alabilirsiniz.

muratigu

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
şuan bakanlık ibys den evrak gönderin demiyor. belge yüklememeni tercih meselesi olduğunu biliyorum. yanılmışta olabilirim ama ben göndermiyorum.

Uzmanasor

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (A)
bugüne kadar hiç kullanmadım oda gereksiz iş yükü

canan eyican

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Arkadaşlar Günaydın,

Şu anda eğitim bildirimlerinin gönderilmesi gerekiyor.
Bilginize

İskender Karpuzcu

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Arkadaşlar Günaydın,

Bilginize
arkadaşlar merhaba;
İBYS den şuan için eğitim evraklarının yüklenim e-imza ile gönderimi zorunluluğu var .Yanlış algı yapmayalım.
entegratör firmadan İBYS yazılımı satın alıp yada çoğu OSGB nin yaptığı gibi kendi kendi programınızı yaptırabilirsiniz.
Eğitim haricindeki İSG evraklarının bakanlığa gönderim zorunluluğu henüz başlamadı.
1608633395404.png

İskender Karpuzcu

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
arkadaşlar merhaba;
İBYS den şuan için eğitim evraklarının yüklenim e-imza ile gönderimi zorunluluğu var .Yanlış algı yapmayalım.
entegratör firmadan İBYS yazılımı satın alıp yada çoğu OSGB nin yaptığı gibi kendi kendi programınızı yaptırabilirsiniz.
Eğitim haricindeki İSG evraklarının bakanlığa gönderim zorunluluğu henüz başlamadı

Arkadaşlar Günaydın,

Bilginize
senin mesajı cevaplamayacaktım yanlış oldu , geri de alamadım :) yanlış anlama mesajı

olgacn

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Arkadaşlar Günaydın,

Bilginize
Merhaba Canan Hanım,
bakanlığın adı değiştiği için internet adresindeki uzantılar aktif değil. Bu zorunluluğun ilanına nereden ulaştınız acaba? İlginize teşekkür ederim.

olgacn

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Arkadaşlar Günaydın,

Bilginize
Tekrar merhaba yani bakanlığın sss'inde
Veri setleri içerisinde 2018 yılı içerisinde 4 farklı kategori olacaktır.
1. Çalışanların Eğitimi
2. Sağlık Gözetimleri
3. Saha Gözetimleri (Tehlike Kaynakları)
4. Sektörel Veriler

yazmakta. buna istinaden biz mi yorumluyoruz yoksa hadi eğitim gönderin dendi mi? sorum aslında buydu fakat düzeltme kısmını bulamadığım için tekrar yazıyorum

futboldans

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Evet gönderilmesi gerekiyor yayınlanan duyurulara istinaden. Fakat denetleyen bir sistemde yok. Denetim için bir yasal alt yapıda olduğunu sanmıyorum.

İşyeri hekimleri ilaç yazma zorunluluğu olmasa onlarda kullanmayacak zaten, eczaneler kağıt reçete vermediğinden mecbur kaldılar kullanmaya.

Ayrıca il bazında iş güvenliği hizmeti alan/almayan işyeri yüzdesinin açıklandığı, hizmet almayan işyerlerinin bilinmesine rağmen herhangi bir uygulamanın yapılmadığı dönemde İBYS uygulamasının çok anlamlı veya takip edilebilir olmadığını düşünüyorum. Amaca hizmet eden bir program ve uygulama değil bence, sadece bakanlık istatistik toplamak için çıkardığı bir uygulama sanki.

Nuri Akyüz

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Arkadaşlar merhaba,
Konuyla ilgili net bilgiye ulaşmak için bakanlıktan birkaç kişi ile görüştüm. Sonuç olarak "İBYS yapılan duyurularda ve alt yönetmeliklerde kullanımı zorunlu olsa da henüz ana yönetmeliklerde bir zorunluluk belirtmemektedir. Şu an için alt yapı hazırlıyoruz ve kullanımı bütün firmalar için zorunlu tutmuyor yada yapılan denetimlerde bu uygulama için bir uygunsuzluk gözetmiyoruz." dönüşünü almış bulunmaktayım. Bilginize.

İskender Karpuzcu

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
merhabalar,
Osgb olarak yazılım kullanmaktayız ve eğitimleri İBYS ye gönderiyoruz .Sadece eğitimleri değil tüm İSG evraklarını tarayıp programa yüklüyoruz. Web tabanlı olduğu için istediğimiz yerde belgelere ulaşabiliyoruz. Firmalarda evrak kaybolma derdi ortadan kalktı bir firmanın evraklarını programa yüklemek 5 dk yı geçmiyor,
yani ekstra bir iş yükü değil bence ,aktif kullanıldığı zaman çok faydalı olur.

BUL

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (A)
merhabalar,
Osgb olarak yazılım kullanmaktayız ve eğitimleri İBYS ye gönderiyoruz .Sadece eğitimleri değil tüm İSG evraklarını tarayıp programa yüklüyoruz. Web tabanlı olduğu için istediğimiz yerde belgelere ulaşabiliyoruz. Firmalarda evrak kaybolma derdi ortadan kalktı bir firmanın evraklarını programa yüklemek 5 dk yı geçmiyor,
yani ekstra bir iş yükü değil bence ,aktif kullanıldığı zaman çok faydalı olur.
merhaba kolay gelsin hangi programı kullanıyorsunuz

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.