Soru : Hes Ve Mermer Risk Analizi

ayar61

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Merhablar hes, mermer atelyeleri veya sondaj için elinde döküman ve risk analizi olan rica etsem payaşabilir mi benimle. uzmanlık yapmaya yeni başladım.
şimdiden teşekkür ederim.

Tolga_34

Deneyimli Üye
Vip Üye
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Selam
Ben de mevcut işinize yarayabilecek bir kaç doküman var, onları ekledim. İnceleyip, güncellenmesi gerekebilir.
HES çok geniş bir kapsam. Baraj inşaatı ayrı bir faz, işletmesi ayrı bir faz, kendisi ise bir derya :) Çok okumak ve araştırmak lazım.
İnternet üzerinden dokümantasyon ve arşiv taraması yapmanızı tavsiye ederim. Ulusal Tez Merkezi'ne girin, açık olan tezleri bir inceleyin, çok faydalı olacağına inanıyorum. Nitekim Mermer Fabrikaları ile ilgili bir tez var onu ekledim.
Sorduğunuz konularla ilgili mutlaka hem işletme hem kurulum hem de İSG yönünden size faydalı olabilecek tezler vardır. Ben genelde bilgiye ihtiyaç duyduğumda en önemli kaynak olarak burasını kullanıyorum.
İngilizce biliyor iseniz lütfen haber verin, sondaj ile ilgili HSE dokümanları ekleyebilirim.
Kolay gelsin.

Ekli dosyalar

• isgip_maden_2_mermer_RA.pdf
    1.7 MB · Görüntüleme: 77
  • mermertalimatlari.docx
    34.3 KB · Görüntüleme: 68
  • jeotermal sondajların isg yönünden kısa değerlendirmesi.docx
    27.1 KB · Görüntüleme: 50
  • Sondaj İşleri Risk Değerlendirmesi.xlsx
    193 KB · Görüntüleme: 78
  • sondaj sektörü riskler.ppt
    1.3 MB · Görüntüleme: 56
  • Mermer Fabrikalarında İSG_Tez.pdf
    2.4 MB · Görüntüleme: 78
  • RİSK DEĞ.ÖRNEK--SONDAJ.ppt
    1.7 MB · Görüntüleme: 92

ayar61

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
ilginiz için çok teşekkür ederim. ALLAH razı olsun . maalesef ingilizce bilmiyorum.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.