Soru Hastanelerde İş Güvenliği Uzmanı Çalışma Şartları

Konu, 'Sağlık ve Sosyal Hizmetler Sektöründe İSG Uygulamaları' kısmında Durdu Poulikuen tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Durdu Poulikuen

Durdu Poulikuen TÜİSAG Üyesi

Hastanelerde is guvenligi uzmani olarak calismak icin A sinifi olma sarti disinda baska kriterler de araniyor mu?Tesekkur ederim.

2. dilekaltinok

dilekaltinok TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

Merhaba,
    Bence sorunuzun yanıtı evet olmalı, özellikle biyolojik riskler konusunda tecrübeli ve en az birkaç senedir bu işi yapan kişilerden oluşmalı diye düşünüyorum.

Ercan Mattaoğulları bu yazıya teşekkür etti.
  3. Dilek hanım söylediğiniz koşullar işini hakkıyla yapmak için şartlar değil mi? yoksa sadece A sınıfı yeterli olması gerek

4. dilekaltinok

İşi zaten hakkıyla yapmamız gerekiyor Recep bey yoksa onca insanın vebalini nasıl taşırız?
    Bence hastanelerde çalışabilmek için gerçekten tecrübenin şart olması lazım.
    Yeni sertifika almış bir adamdan çokta medet beklemem ben işin doğrusu (0 tecrübeden bahsediyorum)

Ercan Mattaoğulları bu yazıya teşekkür etti.
  5. Ersin K

Ersin K TÜİSAG Üyesi

A sınıfı yeterli
    Uzmanlıkta başka şartlar bulunmuyor sadece tehlike sınınfına sertifikanızın uyması yetereli.

6. hulya.cimen

hulya.cimen TÜİSAG Üyesi

Hastanede çalışıyorum hastane bünyemizde bir A sınıfı birde B (o ben oluyorum) uzman çalışıyor. ama hastane ihtiyacımızı tekstilde çalışan bir uzmandan (OSGB ye bağlı) sağlıyoruz. bu nasıl adalet

dilekaltinok ve okacar17 bu yazıya teşekkür etti.
  7. süleymanyılmaz

süleymanyılmaz TÜİSAG Üyesi

Hastanelerin artilari kadar eksileri de vardir. Temiz ve duzenli olarak gorulmektedir ayni zamanda egitim seviyesi yüksektir bunlar avantaj olarak görülebilir
    Ayni zamanda bu egitim seviyesi yuksek insanlar egitime kapalidir.Hastane harektli bir organizasyon olup egiimleri bir anda veremezsiniz. Ben en basit eğitimi bile 7 8 defada veriyorum. Bir diger konu saglik sektoru krizdedir. Yedi seneden beri devletten sıfır artış alırken giderleri en az 2 3 kat artmıştır. Personel devir daimi fazladir. Egitim ver ver dur.

okacar17 ve FUNDA3426 bu yazıya teşekkür etti.
  8. dilekaltinok

haklısınız Hülya hanım, ama eğer ki işini düzgün yapamıyorsa ve konusunda gerçekten uzman değilse değiştirme hakkınız var bunu alın yenisini gönderin gibi ;) ama tabi gerçekten tecrübeyle ilgili sıkıntı varsa... Peki neden hastane kendi bünyesinde uzman varken diğerini osgbden alır? Yorumlar mısınız lütfen anlayamadım.

9. Haluk Şahin

Haluk Şahin TÜİSAG Üyesi

Ya uzmanları yeterli olarak görmüyorlar. Ya da riski başka birine yıkmak istiyorlardır. Başka bir ihtimal daha tamamen duygusal diyaloglar sebebiyle OSGB para kazansın istiyorlardır.

dilekaltinok bu yazıya teşekkür etti.
  10. özlem polat

özlem polat TÜİSAG Üyesi

hastaneler OSGB lerı tercıh edıyor.

11. dilekaltinok

işte sebebi nedir? onu öğrenemedim :)

12. Mehmet ERCAN

Mehmet ERCAN TÜİSAG Üyesi

Aranızda Hastanede IGU olarak çalışan varmı?

13. Mehmet ERCAN

Mehmet ERCAN TÜİSAG Üyesi

Hastanelerde işi ağırdan alıyor sanırım.

14. süleymanyılmaz

Ben hastanedemde yapıyorum. Hastaneler kendi bünyesinde OSGB açarak hem risklerini azaltıyor, hemde pazarlama faaliyetlerini bu sayeyde yapıyorlar. Çünkü pazarlama ve reklam faaliyetleri yapmaları yasaktır.

15. Dilemma

Dilemma TÜİSAG Üyesi

hastanelerin çoğu ne de olsa iş yeri hekimi, dsp hazır, ne hizmet alıcam, hizmet veririm daha iyi, hemde para kazanırım peşinde, siz ne diyosunuz be.. 25 için son 7

16. çağan genç

çağan genç TÜİSAG Üyesi

tamamen duygusal diyoruz.

17. uzman

uzman TÜİSAG Üyesi

yok öyle bir sey.bireyselde çalışıyor

18. özlem polat

özlem polat TÜİSAG Üyesi

sektörde çalışan arkadaşlardan edındığım bılgıdır. elbette hata olabılır.

19. süleymanyılmaz

Bireysel olarak çalıştıran yerler OSGB isinin kaymagini bilmedikleri icindir

20. Murat KOÇAK

Murat KOÇAK TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar bu konuda uzun bir konuşma yapabilirim. Fakat kısaltmaya çalışayım

Bir kurumsal hastanede uzmanlık yapıyorum. Benim bildiğim iki ayrı grup hastanesi de OSGB açamıyor mevzuattan dolayı. Yani hiç bir hastane açamaz. Fakat buralarda çalışan acil servis hekimleri doğal olarak bu işin peşinde. Bulunduğum hastanede 2 hekim 2 ayrı OSGB açtı ve hastane bunlardan uzman almak yerine bünyesinde çalışan BENI uzman olarak değerlendirmeye karar verdi.

Çünkü hastane yönetimi kendi çalışanından hizmet almayı ve hatta çalışanının başka bir iş yapmasına soğuk bakıyor.

Bunun yanında hastanelerde kalite müdürlüğü olmak zorunluluğu olduğu için uzmanların işi biraz daha kolay. Sağlam bir kalite müdürünüz varsa işler tıkır tıkır işliyor.

Bunun yanında komik bir anekdot. 2013 de hastanemizde baraj inşaatlarında çalışmış 10 yıllık tecrübeli bir A sınıfı uzman. "Burası çok hijyenik, burada köreliyorum ben ayrılıyorum" dedi ve gitti.

C!N, A.Nilgün Aslan, uzmancan ve 3 kişi daha buna teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica