Soru : Geçici Görevlendirme Olan Yerde İş Kazası Geçirdi, Bildirimini O Yer Yaptı, Bizde Yapalım Mı ?

Ayfer Eksel

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
Merhabalar; bir personelimiz geçici görevlendirme olarak başka bir kuruma gitti, orda iş kazası geçirdi, bildirimini o yer yaptı, bizde yapalım dedim ama gerek yok dediler, yapıyor muyduk?

6666 Kübra

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Diğer
Merhabalar; bir personelimiz geçici görevlendirme olarak başka bir kuruma gitti, orda iş kazası geçirdi, bildirimini o yer yaptı, bizde yapalım dedim ama gerek yok dediler, yapıyor muyduk?
İş kazası görüntüleme formunu isteyin aldınız mı onu?

ygtr hoca

TÜİSAG Çalışma Birimi
Moderatör
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Çok karmaşık bir durumla karşılaştım.
Çırak asıl işyerinde kayıtlı,
endüstri meslek okulundan eğitim amacı ile bir başka yere (gönderildi),
burada gün kayıplı kaza oldu.

Araştırıldı en uygunu tüm ilgili iş yeri ve kurumlar kaza bildirim yaptı.

Örnek olmayabilir ama ilerde çıkacak idari para cezasını engellemek için alo 170 ten görüş almak iyi olacaktır.
Başlık soruya göre görevli olarak gönderen iş veren kendisine kayıtlı sigortalısı kaza yaptığı için bildirim yapması uygun görülüyor.

Tartışılabilir.

Ayfer Eksel

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
Çok karmaşık bir durumla karşılaştım.
Çırak asıl işyerinde kayıtlı,
endüstri meslek okulundan eğitim amacı ile bir başka yere (gönderildi),
burada gün kayıplı kaza oldu.

Araştırıldı en uygunu tüm ilgili iş yeri ve kurumlar kaza bildirim yaptı.

Örnek olmayabilir ama ilerde çıkacak idari para cezasını engellemek için alo 170 ten görüş almak iyi olacaktır.
Başlık soruya göre görevli olarak gönderen iş veren kendisine kayıtlı sigortalısı kaza yaptığı için bildirim yapması uygun görülüyor.

Tartışılabilir.
çok tesekkürler

İşGüvUzman

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Bildirim görevi, personelin kütük kaydının bulunduğu işyerince yapılmalıdır. Geçici görevle gittiği işyeri, kaza detaylarını anlatan tutanağı, kütük kaydının bulunduğu işyerine göndermeli ve bildirimi de burası yapmalıdır. Tabii ki tüm bu trafik içinde 3 iş günü zaman olduğunu da unutmamak gerekir.
Saygılar...

Ayfer Eksel

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
Bildirim görevi, personelin kütük kaydının bulunduğu işyerince yapılmalıdır. Geçici görevle gittiği işyeri, kaza detaylarını anlatan tutanağı, kütük kaydının bulunduğu işyerine göndermeli ve bildirimi de burası yapmalıdır. Tabii ki tüm bu trafik içinde 3 iş günü zaman olduğunu da unutmamak gerekir.
Saygılar...
Çok teşekkürler

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.