Form Formik Asit,sodyum Hidrosülfit Vb. İçin Kkd Önerisi

coeckevanaelst

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Formik Asit, Sodyum Hidrosülfit, Kostik (Sodyum Hidroksit), Hidrojen Peroksit vb. kimyasalları tekstil sektöründe kullanmaktayız. Bu kimyasallar için KKD önerileriniz nelerdir arkadaşlar? Özellikle eldiven önerileriniz çok önemli, katkılarınızı bekliyorum. Herkese iyi çalışmalar dilerim.

İsmail UYGUR

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Fabrikamızda sizdeki gibi kimyasallardan kullanmıyoruz. Fakat çok seyrek de olsa seyreltilmiş hidroklorik asit kullanılıyor. Buna direkt olarak elle dokunmamalarına rağmen sıçrama ve buhar temasına karşı "Honeywell PowerCoat 20 953 01 Nitraf" eldiven kullanıyoruz. Bizim işimizi çok rahat görüyor. Sürekli temas halinde kullanım için dayanımı nasıl olur bilmiyorum.
Bu konuda tedarikçiler sizi çok daha iyi yönlendirecektir.

Ahmet ARTUR

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Formik Asit, Sodyum Hidrosülfit, Kostik (Sodyum Hidroksit), Hidrojen Peroksit vb. kimyasalları tekstil sektöründe kullanmaktayız. Bu kimyasallar için KKD önerileriniz nelerdir arkadaşlar? Özellikle eldiven önerileriniz çok önemli, katkılarınızı bekliyorum. Herkese iyi çalışmalar dilerim.

Merhaba. Bu kimyasalların hepsi el ile manuel mi besleniyor ? Tekstil sektöründe çalışmıyorum. Merak ettiğim için sordum

Mehmet Gençoğlu

TÜİSAG Çalışma Birimi
Moderatör
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Merhaba;
Solvex 37-675 Koruyucu Eldiven,Ansell Neoprene 29-500 Kim.Eldiven kullanıyoruz.
Yüz ve solunum koruyucu olarak ABEK1 filtreli tam yüz maskesi kullanılıyor, markası fiyat tercihinize göre değişebilir...
Kimyasal gözlük olarak Bolle Safety Googles Atom Gözlük
Asit için koruyucu çizmeler var çalışanlarımızın giydiği, pollyboot'u önerebilirim.
Ayrıca kimyasal tulum kullanıyorlar değişik markalar var ama dupont kullanıyoruz.

Mehmet Gençoğlu

TÜİSAG Çalışma Birimi
Moderatör
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Merhaba. Bu kimyasalların hepsi el ile manuel mi besleniyor ? Tekstil sektöründe çalışmıyorum. Merak ettiğim için sordum
Merhaba;
Bu kimyasallar büyük çoğunlukla kimyasal hazırlama kazanlarından makinelere otomatik olarak sevk edilir, yine kazanlara da tanklardan borular vasıtasıyla gönderilir. Çalışanlar çok fazla maruz kalmazlar.
Ancak çalışma şekline göre kimyasal reçeteleri hazırlarken eğitimli çalışanlar tarafından açık şekilde kullanılabilmekte ya da arge-ürge birimleri tarafından deneme ya da numune çalışmalarında küçük miktarlarda kullanılabilmektedir.
Ayrıca makine temizliklerinde ya da bakım-onarım işlerinde çalışanlar bu kimyasallara maruz kalabilirler.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.