Soru : Forklift Operatörlüğü Belgesi İle Ulaştırma Hizmetleri 4.seviye (forkliftler,vinçler,)

rational

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
Merhaba arkadaslar
Forklift operatörlüğü belgesi ile ulaştırma hizmetleri 4.seviyedeki ( forklif ve vinçler ) belgesi aynı mıdır . Firma böyle bir kurs bulmuş. operatörlük falan yazmamakta belge üstünde.hizmet içi eğitim kurs belgesi yazmakta .
işveren rakama bakıyor sonuçta ... Sonuçta fabrikaya 20 kişiye aldıracağım.
teşekkürler ...

okhan

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Kurs yeri neresi? Bunun gibi bilgileri de yazarsanız yorum yapabiliriz.

okhan

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Kurs yeri neresi? Bunun gibi bilgileri de yazarsanız yorum yapabiliriz.

murat2242

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Merhaba,
Anladığım kadarıyla bahsettiğiniz sadece kendini geliştirmek için bir eğitim. Forklift bir iş makinesidir. o yüzden g sınıfı ehliyet(kullandığı araç yazmalı) ya da milli eğitim bakanlığı ile protokol yapmış firmalardan iş makinesi (vinç-forklift) operatör sertifikası alınmalıdır.

uzmknn

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Arkadaşın bahsettiği konu devlet teşviği ile alınan mesleki yeterlilik belgesi
bende bu konuyu araştırıyorum şahsi fikrim geçerli olduğu

jn6zo

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Forklift operatörlük eğitimlerinin meb onaylı firmalardan alınması konusu bakanlık tarafından yeniden değerlendirilmelidir. MYK kapsamında bir eğitim modülü oluşturulmasında fayda olacaktır. Forklift operatörlük belgeleri kar amacı güden firmalar tarafından bir kaç saatlik eğitim ile verilmektedir. Sınav soruları dalga geçer derecede kolay. Gözlemlerime dayanarak söyleyebilirim ki, forklift operatörlerinin çoğu yük çizelgesinin ne olduğunu bilmemekte, grafiği yorumlayamamaktadır. Tesislerimde bulunan operatörler bu grafiğin eğitimlerde anlatılmadığını söylemektedir. Çok önceden MMO tarafından verilen eğitimle belge alan operatörler ancak bu grafikleri biliyor. Bu durumda forklift kazalarının yaşanması çok normal.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.