Hata Bul Forklift Ile Çalışma (hataları Bul)

Konu, 'Elle ve Mekanik Yük Taşıma' kısmında Huseyin_Turkoglu tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. kadirseckin

  kadirseckin TÜİSAG Üyesi  tüplü forklift kullanılmaz ibaresi hiç bir yerde yoktur.. ortam ölçümü yapılmalı, solunabilir hava ölçümü yapılmalıdır, forkliftten çıkan gaz ölçülmelidir ve ortamdaki miktarı ölçülmelidir, forkliftin lpg tüpü çarpmalara karşı koruma altına alınmaldır.patlama riski mevcut.forklift kenarları kapalı olmalıdır,operatörün düşmesini engellemek için,periyodik forklift bakımı yapılmalı yeni yöntmelik gereğince yılda bir,kontrol yapan kişiyi bakanlığa bildirmeyi unutmamak gerekir, ortam gürültülü ise kulak tıkacı kullandırılmalı,kişisel titreşim ölçümü yapılmalı operatör için.forklift içinde 2 kglık ysc ı olmalıdır.


   
  İsa ERCAN bu yazıya teşekkür etti.
 2. gecıt

  gecıt TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar merhaba,

  Yukardaki resimle alakasız ama önemli gördüğüm bir hususu paylaşmak istiyorum.

  Sorumlu olduğunuz işyerlerinde bulunan forkliftlerde, operatör forkliftten indiğinde forkliftin hareketini kesecek otomatik koltuk switch i isteyiniz. Operatör foklifti durdurmadan indikten sonra fokliftin hareket edip ölümlü iş kazasına sebebiyet verdiği bir kaza meydana geldi bir işyerinde. Sizinde başınıza gelebilir ve işçiyi, işvereni, kendinizi zor durumda bırakabilir.

   
  İsa ERCAN ve Sorgulayan Adam bu yazıya teşekkür etti.
 3. Fatihulker

  Fatihulker TÜİSAG Üyesi

  - Kapalı alanlarda Lpg , Yakıtlı Forklift Kullanılamaz ,
  - Döner Lambası yok
  - Forklift Yolu ihlal ediliyor
  - Forklift Operatörü araç içinde ÇAY İÇİYOR!
  Benden şimdilik bu kadar

     

   
 4. kadir_karaca

  kadir_karaca TÜİSAG Üyesi

  Kapalı alanlarda uygun havalandırma şartları olmak kaydıyla lpg veya dizel forklift kullanılabilir.(İŞ EKİPMANLARININ KULLANIMINDA SAĞLIK VE GÜVENLİK ŞARTLARI YÖNETMELİĞİ Ek-2).Ancak bulunan ortamda parlayıcı veya patlayıcı kimyasallar var ise kullanılmamalıdır.Elektrikli bir forklift kullanılacak ise motor dahil tüm elektrik aksamlarının exproof özellikte olmalıdır.(Yönetmelikte bununla alakalı bir madde bulamadım kendi şahsi fikrimdir)

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica