Farklı Şehirlerde Bulunan Birimlerde Uzmanlık Yapmak | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Farklı Şehirlerde Bulunan Birimlerde Uzmanlık Yapmak

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Hakkında' kısmında Muhammed Bahaeddin ÇETİN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş 1. Arkadaşlar ben bir firmanın Ankara fabrikasında tam zamanlı iş güvenliği uzmanıyım, firmam benden İstanbul merkez bürosununda uzmanlığını yapmamı istiyorlar. Ankara'da 250 İstanbulda 140 kişi çalışıyor. Yani çalışma sürelerim yetiyor. Merak ettiğim konu ise yapacağım ek sözleşmede firma geneli için mi sözleşme yapmam gerekiyor yada ayrı ayrı sözleşme yapıp süreler bazında mı sözleşme yapmam gerekiyor ve Ssk bildirimi nasıl olmalı? Yardımcı olursanız sevinirim.


   
 2. aliutku

  aliutku TÜİSAG Üyesi

  Eğer firma farklı bir işletme ve SGK sicil koduyla açtıysa bürosunu ayrı ayrı sözleşme yapmanızda fayda var. Aynı şehirde olsa problemler çıkmayabiliyor ama farklı şehirlerde bu tip uygulama istediklerini gördüm.

   
  Muhammed Bahaeddin ÇETİN bu yazıya teşekkür etti.
 3. drbeste

  drbeste TÜİSAG Üyesi

  ali utku bey farklı sehirlerde saatler uyuyorsa işyeri hekimliği yapabiliyormuyuz.

     

   
 4. drbeste

  drbeste TÜİSAG Üyesi

  sadece aynı il sınırlarında part time başka bir ilde ama mesfeleri yakın yine pattime saatlerde yetiyorsa çalışabiliyormuyuz.

   
 5. aliutku

  aliutku TÜİSAG Üyesi

  OSGB ler dışında bireysel çalışanlar türkiyenin her ilinde farklı farklı çalışabilirler. Sadece OSGB ler hizmet verdikleri il dışında işin devamı niteliğinde bir durum yoksa hizmet veremezler.

     

   
  drbeste bu yazıya teşekkür etti.
 6. drbeste

  drbeste TÜİSAG Üyesi

  ssk da sorun olurmu başka iki farklı şehirde çalışsam ama mesaafeler yakın saatler kurtarırsa olur mu.

   
 7. aliutku

  aliutku TÜİSAG Üyesi

  ssk nın bu işle hiç alakası yok. SGK tamamen 217 saati geçip geçmediğinize bakar. Hangi ilde nasıl çalışacağınız sizi ilgilendirir. Hatta 10 saat türkiyede 200 saat yurtdışında çalışın bu sizi ilgilendirir.
   
  drbeste bu yazıya teşekkür etti.
 8. spica26

  spica26 TÜİSAG Üyesi

  Bende benzer bir durumla karşı karşıyayım, çalıştığım firma az tehlikeli sınıfta yer alıyor ve farklı bir şehirde aynı sicil numarası ile bir şubesi var. Bu durumda ben hem merkezin hemde farklı şehirdeki şubenin uzmanlığını yapabilir miyim?   
 9. Fatihulker

  Fatihulker TÜİSAG Üyesi

  Yapabilirsiniz.
  İSG KATİP üzerinden herhangi bir sıkıntı olmuyor. "" Denenmiştir.""

     

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica