fabrikamızda ki kaygan zeminler için ne gibi tedbirler alınabilir?

Konu, 'İş Sağlığı ve Güvenliği Hakkında' kısmında akincaylak_35 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Onur Gül

  Onur Gül TÜİSAG Üyesi  Havuz kenarı ve civarı denince durum değişecektir sanırım.Buralarda bahsettiğim ürünlerin etkinlik göstereceğini sanmıyorum.Zira yüzeyde tabaka oluşturan bir ürün ancak temas eden cisim ile arasında başka birşey olmaz ise etkinlik gösterecektir.Havuz kenarında (Bir Gıda ve Çevre Labortauvarında Su Kimyası ile alakalı çalıştığımdan oteller ve dolayısıyla havuzlar hakkında tecrübe sahibiyim.) daima yüzeyde yoğun miktarda su olma ihtimali yüksek.
  Bu nedenle bu bölgeler için hali hazırda tercih edilen polimer paspaslardan taşma kanallarından itibaren kullanmak en ekonomik ve etkin yöntem diye düşünüyorum.
  Ama işletmenin diğer kısımları için (örneğin mutfak) yüzeyde tabaka oluşturacak seçenek baya akılcı olur.


   
  zerrin kocabatmaz bu yazıya teşekkür etti.
 2. pelinh

  pelinh TÜİSAG Üyesi


  Sağlık Bakanlığından:

  YÜZME HAVUZLARININ TABİ OLACAĞI SAĞLIK ESASLARI VE ŞARTLARI HAKKINDA YÖNETMELİK

  Güvenlik tedbirleri

  MADDE 11 − (1) Yüzme havuzunda kazaların önlenmesi ve güvenliğin sağlanması için aşağıda belirtilen kurallara uyulur:

  a) Yüzme havuzu kazalara neden olmayacak ve kenarında güvenli yürümek için yeterli alan bulunacak şekilde planlanır. Dalmak için gerekli olan su derinliği sağlanır. Aksi takdirde her türlü dalışa izin verilmez.

  b) Yüzme havuzu çevresindeki yürüme alanı, duş yeri ve çevresinin zemini düzgün ve kaymaya yol açmayan malzemeden yapılır.
  zerrin hanım merhabalar ben marmariste yaşıyorum burda bir çok otelci arkadaşlarım var ve zemin kayganlığını giderici ürünler kullanmaktalar isterseniz yardımcı olabilirim:)   
  zerrin kocabatmaz bu yazıya teşekkür etti.
 3. Murat Ersan

  Murat Ersan TÜİSAG Üyesi

  Zerr,n hanım tabaka oluşturan önlemler kir ve mikrop barındıracaktır. Yada bir süre sonra çıkacaktır. NanoGrip tüm sorunlarınıza çare oluşturacaktır. ***KESİLDİ***

     

   
  zerrin kocabatmaz bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica