Etanj Lamba

İbrahim

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Arkadaşlar,
Biz çalıştığımız firmalarda lambaların etanj tip olmasını istiyoruz.Fakat iş sağlığı ve güvenliği tüzüğünün 74. maddesinde karbon sülfür ile yapılan çalışmalarda kullanılmalıdır demiş.Yani diğer işler için bu şekilde bir tabire rastlamadım.Ancak internette biraz bakındım ve bir müfettiş raporuna denk geldim.Orada lambaların etanj tip olması gerektiğini rapora yazmış.(Ama sektör bilgisi yok) Bilgilerinizi bekliyorum.
Teşekkürler...

kingg

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (A)
Nemli ve ıslak yerlerdeki elektrik lambaları su damlalarına karşı korunmuş tipte (etanş) yapılmalıdır. Bunlar yoğuşma suyu toplanmayacak biçimde yapılmalıdır. (İşyeri Bina ve Eklentilerinde Alınacak Sağlık ve Güvenlik Önlemlerine İlişkin Yönetmelik Ek-I Madde:3, Elektrik İç Tesisleri Yönetmeliği Madde:61)
Toz ve lifli maddeler nedeniyle yanma tehlikesi gösteren yerlerde kullanılacak aydınlatma aygıtları tamamen kapalı tipte (etanş) yapılmalıdır. (İşyeri Bina ve Eklentilerinde Alınacak Sağlık ve Güvenlik Önlemlerine İlişkin Yönetmelik Ek-I Madde:3, Elektrik İç Tesisleri Yönetmeliği Madde:64)

İbrahim

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
teşekkürler...

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.