Etanj Lamba

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında İbrahim tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. İbrahim

  İbrahim TÜİSAG Üyesi  Arkadaşlar,
  Biz çalıştığımız firmalarda lambaların etanj tip olmasını istiyoruz.Fakat iş sağlığı ve güvenliği tüzüğünün 74. maddesinde karbon sülfür ile yapılan çalışmalarda kullanılmalıdır demiş.Yani diğer işler için bu şekilde bir tabire rastlamadım.Ancak internette biraz bakındım ve bir müfettiş raporuna denk geldim.Orada lambaların etanj tip olması gerektiğini rapora yazmış.(Ama sektör bilgisi yok) Bilgilerinizi bekliyorum.
  Teşekkürler...


   
  ulusalcı bu yazıya teşekkür etti.
 2. kingg

  kingg TÜİSAG Üyesi  Nemli ve ıslak yerlerdeki elektrik lambaları su damlalarına karşı korunmuş tipte (etanş) yapılmalıdır. Bunlar yoğuşma suyu toplanmayacak biçimde yapılmalıdır. (İşyeri Bina ve Eklentilerinde Alınacak Sağlık ve Güvenlik Önlemlerine İlişkin Yönetmelik Ek-I Madde:3, Elektrik İç Tesisleri Yönetmeliği Madde:61)
  Toz ve lifli maddeler nedeniyle yanma tehlikesi gösteren yerlerde kullanılacak aydınlatma aygıtları tamamen kapalı tipte (etanş) yapılmalıdır. (İşyeri Bina ve Eklentilerinde Alınacak Sağlık ve Güvenlik Önlemlerine İlişkin Yönetmelik Ek-I Madde:3, Elektrik İç Tesisleri Yönetmeliği Madde:64)


   
 3. İbrahim

  İbrahim TÜİSAG Üyesi

  teşekkürler...

   
 4. eniyiisg

  eniyiisg TÜİSAG Üyesi

  par pat tüzük 23-51 arasında da etanş tan bahseder

     

   
  fatmasena ve İbrahim bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşÜyelerimiz bu sayfayı aşağıdaki aramalarla bulmuştur :

 1. etanj armatür nedir

  ,
 2. aydınlatma etanj

Yandex.Metrica