Risk D. Et Firması Risk Analizi Ve Acil Durum Planı

  • Konbuyu başlatan eda2
  • Başlangıç tarihi
E

eda2

Guest
evet.eksiği var
 

abdullah_gdac

TÜİSAG Üyesi
güzel olmuş yalnız mikrobiyal tehlikelere ingrediyentlerin isimleri yazılarak insanlara olan alerjen etkileride olabilir soya, gluten vs...
 

Aslı AKBABA

TÜİSAG Üyesi
Merhaba;
Alet,ekipman ve makinelerden,altyapıdan çalışlara olabilecek tehlikeler risk analizinde olmalı bence.Bu daha ziyade ISO 22000 kapsamında ürüne olabilecek kontaminasyonlar için bir risk analizi olmuş.Yazmış olduklarınıza ilaveten et firmasındaki elektrik kabloları,yangın tüpleri,makine koruyucuları,soğuk odalarda içten açılma sistemi,çelik eldiven,çelik önlük,varsa yük/insan asansörleri,kaçak akım röleleri,topraklama hatları,yük taşıma-kaldırma,kayma-düşme...vb gibi konularda ilave etmeniz sağlıklı olacaktır.
Emeğinize sağlık.
 

unforgiven2

TÜİSAG Üyesi
acil eylem planı yeterli olmuşmu arkadaşlar...2-3 çalışanı olan yerlere nasıl acil eylem planı yapılır
 

S.KARA

TÜİSAG Üyesi
Daha ilk satırda yapmış olduğunuz çalışmanın tamamen işverene ve ham maddeye yönelik koruma amaçlı bir çalışmadan öteye gitmediğini gördüm.. sanırım soğutmaya karkasları taşıyan personelin kavrama ve kaldırış yöntemlerini ele almış olsan daha iyi olurdu diye düşünüyorum çünkü mesleğimizin asıl önceliği personel güvenliği..
 

yegens

TÜİSAG Üyesi
Çok basit bir risk analizi olmuş.Acil durum planı da çok zayıf.Eda hanım daha kompleks bişey bekliyoruz sizden.Ama özgün olmanızı takdir ediyoruz.Biraz daha gayret :)
 

Nuran20d

TÜİSAG Üyesi
Sadece bu kadar mı prosedür kısmı yok mu ? Ayrıca prosesten çok yangın,elektrik, elektrikli ekipmanlar,ilkyardım kısmı önemli olduğunu düşünüyorum. En başta bunlara dikkat edilmeli.
 
Üst

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.