Deneme Sınavı

err

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
97 aldım ancak
3 soru da sıkıntı var 1. kompresor malum
2. çalışma sati genel sorulduğuna göre en son verilere göre 2. çalışma sati derim ben
3.
34-Aşağıdakilerden hangisi kompresör basınçlı hava tanklarında bulunması gerekli güvenlik cihazlarından değildir
a-Manometre b-Seviye göstergesi c-Su tahliye sistemi d-Uzaktan durdurma sistemi
ben c hatırlıyorum yönetmelik veya tüzükten uzaktan durdurma sistemi var
cvp d denmiş

err

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
- KOMPRESÖRÜ UZAKTAN DURDURMA:
Kompresörlerin, tehlike anında, uzak bir yerden durdurulması sağlanacaktır.
(İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Tüzüğü Madde:246)

Madde 244 - Kompresörlerin güvenlikle çalışmalarını sağlamak üzere; kompresörlerin montajından sonra ve çalıştırılmasından önce, kompresörler üzerinde yapılacak değişiklik ve büyük onarımlardan sonra, periyodik olarak yılda bir kontrol ve deneyleri, ehliyeti Hükümet veya mahalli idarelerce kabul edilen teknik elemanlar tarafından yapılacak ve sonuçları, sicil kartına veya defterine işlenecektir.
Kompresörlerin her kademesinde basınç deneyi, o kademede müsaade edilen en yüksek basıncının 1, 5 katı ile yapılacaktır.
Madde 245 - Kompresörler üzerine aşağıdaki bilgiler yazılı bir plaka, imalatçı firma tarafından konacaktır.
1) İmalatçı firmanın adı,
2) Yapıldığı yıl,
3) En yüksek çalışma basıncı,
4) Kompresörün sıkıştırdığı gazın cinsi ve miktarı,
Madde 246 - Kompresörlerin, tehlike anında, uzak bir yerden durdurulması sağlanacaktır.
Madde 247 - Kompresörlerin hava depolarında güvenlik supabı bulunacak ve bu supaplarda, çıkan gazlara karşı gerekli tedbirler alınacak ve emniyet supablarının açıldığını bildiren uygun uyarma tertibatı yapılacaktır.

AYŞIN ÖCMENLER

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
sınav böyle olsa keşke 15 dk sonra çıkarım sınavdan:)ama korkuyorum 24 aralık mağduru olarak 67 ile kalmıştım:(

tayfun1959

Üye
TÜİSAG Üyesi
Satın Err açıklamalarınız için teşekkürler.34-B

hafizegönen

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Siteyi iyi takip etsemde çok fazla katılım sağlayamadım. umarım bundan sonra daha fazla katılabilirim.eğitim aldığım yerde hazırlanmış bi test umarım işinize yarar.
79. soruda sanırım hata var ben 90 cm olarak biliyorum.

şaka gibi,çok iyi geldi bana bu:)ama bu kadar da kolay olacağını sanmıyorum sınavın..sadece moral verdi..teşekkürler..

musa_tabak

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
70-Termal konfor faktörleri, aşağıdaki seçeneklerden hangisinde tam olarak belirtilmiştir?
I-Hava sıcaklığı
II-Hava akımı
III-Radyant ısı
IV-Havanın nemi

radyant ısı termal konfor faktörlerinden sayılıyormu acaba?

Funda Gürsoy Özkocacık

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
bende 99yaptım çok güzel inşallah bunun gibi olur sınav.şimdiden başarılar herkese

nejdet peker

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman Adayı (C)
7 soru 3 iş günü ve 75 soru 10 metre uzaklıkta olmalı.79 soruda yangın tüpü duvara zeminden 90 cm yukarı asılmalı ufak tefek yanlışlarımızla bu tür testler ve deneme sınavları oldukca iyi

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.