Çok Tehlikeli Işlerde Görevlendirilebilecek (c) Sınıfı Iş Güvenliği Uzmanları Hakkında Tebliğ

Konu, 'Yasalar, Tüzükler, Yönetmelikler Hakkında' kısmında Cem Soğancı tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Cem Soğancı

  Cem Soğancı TÜİSAG Üyesi  Arkadaşlar merhaba. Benim sorum şu;

  Daha önce 31/01/2013 tarih ve 28545 sayılı resmi gazete’de yayımlanan yönetmelikle eklenen Geçici 2 inci maddesi ile İSG uzmanları çok tehlikeli işlerde görevlendirilebilecekti. Ancak açılan dava sonucu yürütme durdurulmuştu ve yapılan sözleşmeler de askıya alınmıştı.

  Daha sonra 14 Haziran 2013 tarih ve 28677 sayılı resmi gazetede yayımlanan “Çok Tehlikeli İşlerde Görevlendirilebilecek (C) Sınıfı İş Güvenliği Uzmanları Hakkında Tebliğ” ile Tebliğde belirtilen meslek unvanlarını haiz olan (C) sınıfı iş güvenliği uzmanının, unvanı ile eşleştirilmiş olan kodlarda, mezuniyetinden itibaren en az üç yıl görev yapmış olması ve bu üç yıl içinde kişi adına asgari 750 günlük prim ödenmiş olması durumunda ve İSG-KATİP üzerinden başvurulması halinde, başvurusu İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlükçe değerlendirilerek, onaylanacağı belirtildi.

  Yani şu anda bu şartları karşılayan C sınıfı İSG uzmanı çok tehlikeli işyerlerinde görev alabilir mi?


   
 2. trapezuslu

  trapezuslu TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

  Hocam yukarıda bahsettiğin durdurma kararı, tebliği de durdurdu. Zaten tebliğ yayınlanana kadar kimse atama yapamadı. Tebliğ yayınlandı, atamalar yapıldı ve yaklaşık 1 ay sonra askıya alındı. Şu anda bu tebliğ ölüdür.

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica