Çevre Görevlisi Ve Tmgd

senerji

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Merhaba, bu konuyla ve özellikle isg uzmanı olanların aynı zamanda tmgd olması ile ilgili bir gelişme var mı? Bir kısıtlama getirildi ama aynı firmada, sadece o firmanın isg uzmanı ve yine aynı firmada tmgd olmakla ilgili net bir cevap bulamıyorum. Konuyla ilgili bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim.
gozunuzu seveyim ne kısıtı herkes kendi kendien yorum yapıyor sizin bir firmada tmgd isg cevre gorevlisi olarak gorev almanızda sorun yok sadece tmgdk firması kuracakların iş guvenliği firmasının olması yasak

Enes SUNGUR

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Diğer
gozunuzu seveyim ne kısıtı herkes kendi kendien yorum yapıyor sizin bir firmada tmgd isg cevre gorevlisi olarak gorev almanızda sorun yok sadece tmgdk firması kuracakların iş guvenliği firmasının olması yasak

iş güvenliği firması olanların tmgdk kurmasının yasak olduğu ile ilgili tebliği nerede öğrenebilir miyim ? osgb firması olanlar, başka bir şirket kurup gerekli şartları yerine getirdiğinde tmgdk kurmasında herhangi bir sakınca yoktur diye biliyorum.

Okan Kaynak

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Merhaba, bu konuyla ve özellikle isg uzmanı olanların aynı zamanda tmgd olması ile ilgili bir gelişme var mı? Bir kısıtlama getirildi ama aynı firmada, sadece o firmanın isg uzmanı ve yine aynı firmada tmgd olmakla ilgili net bir cevap bulamıyorum. Konuyla ilgili bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim.
Merhaba, ben hem uzman hem tmgd olarak hizmet veriyorum. Bu konuda çsgb ile sigorta bildirimine netlik kazandırmak için görüştüm. Sigortam tmgd meslek kodundan yatırılıyor. iş güvenliği uzmanlığı için aynı firmadan farklı bir meslek kodunun belirtilmesine gerek bulunmuyor. 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu'nda bu hizmetin OSGB veya çalışanları arasında uygun belge sınıfında profesyoneli görevlendirebileceği maddesi açıktır. Açıkçası bu şekilde çalışmanızda bir engel yok. Konuyu çok uzatmak istemiyorum ancak İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri Yönetmeliğinde Değişiklik Taslağını incelediğimde gelecek dönemlerde iki görevden birini tercih etmemiz gerekebilir. Bu bilinçle hareket edilmesi uygundur.

Son düzenleme:

İbrahim Bilge

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
bu çok saçma
insanlar hem işgüvenliği hemde tmgd için alıyor bu belgeyi
zaten kurumlar firma başı 100-150 tl veriyorlarmış.
iş güvenliği de elden ayaktan düştü osgb ler 2000-2500 tl A sınıfı uzmanlara anca veriyor.
hatta o fiyata bile almıyor.
o nedenle ikisini birden yapamaz düşüncesi çok saçma.
Gel görki bu belgeleri almak okadar kolayda değil.
Kullanamazsın yeterliliğinii demek doğru olmaz.

kamuran

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Merhaba, ben hem uzman hem tmgd olarak hizmet veriyorum. Bu konuda çsgb ile sigorta bildirimine netlik kazandırmak için görüştüm. Sigortam tmgd meslek kodundan yatırılıyor. iş güvenliği uzmanlığı için aynı firmadan farklı bir meslek kodunun belirtilmesine gerek bulunmuyor. 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu'nda bu hizmetin OSGB veya çalışanları arasında uygun belge sınıfında profesyoneli görevlendirebileceği maddesi açıktır. Açıkçası bu şekilde çalışmanızda bir engel yok. Konuyu çok uzatmak istemiyorum ancak İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri Yönetmeliğinde Değişiklik Taslağını incelediğimde gelecek dönemlerde iki görevden birini tercih etmemiz gerekebilir. Bu bilinçle hareket edilmesi uygundur.

Bir istanyonda lpg sorumlu müdür olarak görev yapan ve tam sigortası yatan vatandaş aynı istasyonda tmgd olarak görev yaptığı zaman sgk durumu nasıl olacak.

Okan Kaynak

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Bir istanyonda lpg sorumlu müdür olarak görev yapan ve tam sigortası yatan vatandaş aynı istasyonda tmgd olarak görev yaptığı zaman sgk durumu nasıl olacak.
01.01.2018 Tarihinden itibaren TMGD'nin tam süreli sigorta bildirim zorunluluğu sebebiyle TMGD Meslek kodundan 30 gün sigortası mükerrer yatırılacak. Sorumlu müdürlük görevinin sigorta meslek kodu bildirim zorunluluğunu araştırmanızı tavsiye ederim.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.