Çeliksiz İş Botları Nedir, Çeşitleri Nelerdir ?

Xzenon

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Katılım
26 Şub 2012
Mesajlar
802
Tepki puanı
5,491
Meslek
Uzman (B)
Çeliksiz İş Botları
Personel koruyucu iş ayakkabıları günümüzde çalışma alanlarında karşılaşabileceğiniz tüm zorlukları ve engelleri ortadan tamamen kaldırmaya yönelik üretilmeye devam etmektedir. İş güvenliği konulu ilkelere göre, işin yoğunluğu ne kadar fazla ise korumalı ayakkabı giymek o kadar zorunluluk teşkil etmektedir. Bu sebeple kurallara uymayan firmalar veya işçiler olabileceği düşünülerek yasalarla zorunlu hale getirilmiştir. Hiçbir firmanın kafasına göre talep edemeyeceği korumalı ayakkabılar belli standartlar ve niteliklere göre hazırlanmakta olup, işveren firmanın çalıştığı işin yoğunluğu, fiziki şartları, ayakta kalış süreleri, kazaya sebep olabilecek cisimlerin çokluğu ya da azlığı değerlendirilerek doğru iş ortamına doğru iş ayakkabısı temin edebilmeleri için çalışmalara devam edilmektedir. en rahat çalışma ortamı için çeliksiz iş botları ve çeliksiz iş ayakkabılarının üretimi yapılırken, en ağır iş kategorisinde görülen; inşaat, elektrik, yol işleri, metal işleri ve maden işleri için çelik burun, çelik tabanlı, şok emici tabanlı, yüksek sıcaklığa uygunluğu vs. gibi özellikler dikkate alınarak üretim sağlanmakta olduğu görülmektedir.
1577822333276.png
Çeliksiz İş Botları Ve Modelleri
Yapılan iş, çalışılan zemin ve ortam, çalışma süresi, nasıl çalıştığı, kayganlık derecesi, sıcaklık derecesi gibi daha birçok alanda kullanılması öngörülen korumalı ayakkabılar, çalışma ortamına uygunluk derecesine göre birbirinden farklı sektörlerde kullanılmak üzere üretilmektedir. Her iş farklı özelliklerde olduğu için tamamlayıcı ekipmanları da birbirinden farklıdır. Bu sebeple talep ederken çeliksiz iş botları istiyorum.’ ‘ Çelik burunlu iş ayakkabıları istiyorum.’derseniz, yapılan doğru yönlendirme doğru iş ayakkabısı seçmenizi kolaylaştıracaktır. Türleri, renkleri, modelleri, markaları üretici firmalar tarafından farklı tasarlansa da, iş güvenliği kurallarına göre bütün çalışma ortamlarında iş ayakkabılarının giyilmesi zorunludur. Bu kural çalışanların çoğu tarafından ayakkabıların ağırlığından ve tüm gün ayakta olduğu için çeşitli mantar enfeksiyonlarına yakalanması ihtimali olduğundan kabul görmese de iş güvenliği ayakkabısını giymeye başladıklarında, karşılaştıkları herhangi bir kaza anında koruyucu özelliğinin devreye girmesi ile memnun olabilecek seviyelere ulaşmıştır. Sebep ne olursa olsun alanında uzman firmalar çalışanlar için rahat ve konforlu, dayanıklı ve kaliteli ürünler üreterek işverenlerin işlerinde hiçbir aksaklık yaşamamalarına sebep olmaktadır.

Çeliksiz İş Botları Ve Fiyatları
Fermuarlı özelliği ile rahat giyilebilen bu ayakkabı uzun süre dayanıklı oluşu ve rahat kullanımı ile çalışılan ortamda oldukça sık talep edilmektedir. Standart çeliksiz iş botları koruyucu kapsamda değerlendirilen iş ayakkabılarının yüzeyi, dokusu, tabanı, iç tabanı ve bilek kısmı seçilen işe göre kullanılırken, bir takım dikkat edilecek kriterleri ve sembolleri de vardır. Bu semboller,
 • İç tabanları; nefes alabilir, tekstil kaplamalı
 • Ara tabanları; esnek, yumuşak, rahat, şok emici
 • Astar; ter emici ve çabuk kuyucu
 • Hava alabilen deri
Aşınma, yıpranma ve yırtılmaya karşı, antistatik özellikli olarak toplu alımlarda uygun fiyat garantisi ile satışa sunulmaktadır. Eğer çalışma ortamınıza göre iş ayakkabısına sahip olmak istiyorsanız, sizlerde 7/ 24 hizmet veren firmaların danışman ekipleriyle iletişime geçerek daha detaylı bilgi alabilirsiniz.
 
Son düzenleme:

Xzenon

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Katılım
26 Şub 2012
Mesajlar
802
Tepki puanı
5,491
Meslek
Uzman (B)
Kullanım Alanı: İş Güvenliği
Standart: EN ISO 20345 İş Güvenliği Ayakkabıları
Saya: Yüksek nefes alabilirlik özellikli cilt deri.
İç Astar: Aşınma dayanımı yüksek ter absorbe edebilen ve kısa sürede kuruyan iç astar.
Taban Teknolojisi:
 • Yağa dayanıklı dış taban.
 • Batmaya karşı dayanıklı "L-PROTECTION" ara taban kullanılmıştır.
 • YDS tarafından geliştirilmiş özel hafif taban (FLYWEIGHT)
 • Antistatik.
 • Şok absorbsiyonu ve yumuşaklığı sayesinde kullanıcıya en uygun konforu sağlar.
 • Kaymazlık SRC
Ek Özellikler:
 • 200 J'e kadar koruma sağlayan "NON METALLIC POLICAP" burun (metal olmayan)
 • Metal Dedektörde algılanmama
 • X-ray taramasında görüntülenmeme
Mostra: Anatomik olarak şekillendirilmiş, çıkartılabilir,nefes alabilir açık hücre poliüretan mostra.
Yaklaşık Ağırlık: 0.68kg
 
Üst
!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.