Çelik Tabanlı İş Ayakkabısı Nedir, Özellikleri Nelerdir ?

Xzenon

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Katılım
26 Şub 2012
Mesajlar
802
Tepki puanı
5,501
Meslek
Uzman (B)
Çelik Tabanlı İş Ayakkabısı
İş güvenlik ayakkabıları işverenlerin işçileri için her türlü çalışma ortamına uyum sağlayacak iş ayakkabısı temin etmesi günümüzde son derece önemli konulardan biri haline gelmiştir. Bu kapsamda mevsimsel özelliklerden tutup, kullanım alanlarına kadar ince ayrıntısı düşünülmüş ve piyasaya sunulmuştur. En önemlisi ayakkabı seçiminde dikkat edilmesi gereken öncelikli konular göz ardı edilmemelidir. Nitelikli iş gücü sağlamak için iş güvenliği kapsamında hazırlanan ve çalışma şartlarına göre uygun bulunan her türlü ayakkabı çeşitli teknik özellikler eklenerek kullanıma hazır hale getirilmiştir. Özellikle taban korumasına dikkat eden işverenler, çelik tabanlı iş ayakkabısı kullanılmasını önemseyerek, ilk önce işçisine sağladığı faydayı düşünüp, rahat bir çalışma ortamı için rahat ayakkabı kullanımına önem vermektedirler. Yüksek performanslı ve kaliteli iş ayakkabısı arayan firmaların istediği kriterler; çelik taban, çelik ara taban, su kaydırmaz taban, elektriğe karşı direnç gösteren taban özelliklerini bünyesinde barındıracak seviyede olmalıdır.
1577823980355.png
Çelik Tabanlı İş Ayakkabısı Modelleri
Çalışma şartları ve koşulları, seçilen iş ayakkabısının doğru olduğunu anlamada fayda sağlamaktadır. Aynı zamanda bulunduğunuz çalışma ortamında ki riskler, elektrik çarpmasına neden olan akım, sivri cisimlerin ayağa batmasıyla oluşan yaralar, sıvı yoğunluğundan dolayı oluşan kaygan zemin ve kimyasal malzemelerin oluşturabileceği alerjen sağlık problemlerinin olması, çoğu firmaya seçeceği iş ayakkabı konusunda yardımcı olmaktadır. Ayrıca ayrıntılı bilgi alabilmek için üretici firmalarda çalışan ilgili departmanların yardımı seçeceğiniz iş ayakkabısının çalışma ortamınıza uygunluğu konusunda hem fikir olmanızı sağlayacaktır. Özelikle ağır sanayi ile uğraşan işverenler, çalışma hayatında işlerinin herhangi bir kazadan dolayı aksaması veya tamamen durması halinde, telafisi olmayan sorunlara yol açabileceğini düşünerek, iş güvenliği kapsamında düzenlenen tüm eğitimleri almaktadırlar. İşçisinin çalışma ortamını daha rahat bir hale getirebilmek ve riskleri en aza indirebilmek için üst düzey önlemler alarak çelik tabanlı iş ayakkabısı kullanılmasına dikkat etmektedirler. Günümüzde gelişen teknolojik gelişmeleri takip ederek büyümeyi amaç edinen firmalar, işçisine sağladığı güvenli ortam ile hedeflediği başarıya ulaşmaktadırlar.

Çelik Tabanlı İş Ayakkabısı Fiyatları
Bilindiği gibi iş güvenliği hem işçi hem de işveren için güvenli ortamın sağlanması yönünde bir takım çalışmalara imza atmıştır. Bu sebeple firmalar daha kaliteli işler üretebilmekte, işçiler ise ağır sanayinin yol açabileceği kazalara karşı koruma amaçlı önlemlerin alındığı bir firmada can güvenliğinin sağlanmasından dolayı verimli çalışabilmektedirler. Bu kapsamda özellikle çelik tabanlı iş ayakkabısı seçilecek en önemli, en konforlu ve en rahat ayakkabılar arasında gösterilmektedir. Çalışma ortamını düşünerek tüm tehlikelere karşı önlem alan firmalar, işçilerin hem kendilerini hem de ayaklarını koruyabilmeleri için dizayn edilen çelik iş ayakkabılarının rahatlığına ve konforuna dikkat etmektedirler. Çünkü rahat olmayan ayakkabı kişiyi rahatsız edecek ve işteki performansını olumsuz yönde etkileyecektir. Bu durumu önceden gören firmalar, seçilecek ayakkabının soğuya karşı özellikle kış aylarında izolasyon özelliğinin olması, yaz aylarında sıcağa karşı nefes alan yapısının olmasına, antistatik özelliği ile de darbe ve kaymalara karşı dayanıklı olmasına dikkat ederek işçisine verdiği değeri ortaya koymaktadırlar.
 
Son düzenleme:

Xzenon

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Katılım
26 Şub 2012
Mesajlar
802
Tepki puanı
5,501
Meslek
Uzman (B)
Kullanım Alanı: İş Güvenliği
Standart: EN ISO 20345 İş Güvenliği Ayakkabıları
Saya: Yüksek nefes alabilirlik özellikli cilt deri.
İç Astar: Aşınma dayanımı yüksek ter absorbe edebilen ve kısa sürede kuruyan iç astar.
Taban Teknolojisi:
  • Yağa dayanıklı dış taban. (SRC)
  • Batmaya karşı dayanıklı "KEVLAR" ara taban kullanılmıştır.
  • YDS tarafından geliştirilmiş özel hafif taban (FLYWEIGHT) kullanılmıştır.
  • Çift yoğunluklu Poliüretan taban teknolojisi. Yüsek konfor sağlayan Poliüretan (PU) orta taban, kaymaya karşı yüksek direnç sağlayan PU dış taban.
  • Antistatik.
  • Şok absorbsiyonu ve yumuşaklığı sayesinde kullanıcıya en uygun konforu sağlar.
  • Kaymazlık SRC
Ek Özellikler: 200 J'e kadar koruma sağlayan "Alüminyum burun"
Mostra:
Anatomik olarak şekillendirilmiş, çıkartılabilir,nefes alabilir açık hücre poliüretan mostra.
Yaklaşık Ağırlık: 0.60kg
 
Üst
!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.