Soru Çalıştığım Kurumda Iş Yeri Hekimi

Konu, 'İşyeri Hekimliği Hakkında Sorularınız' kısmında Yelda Ersözlü Bakırtaş tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. kamu hastaneler birliğinde bir hastanede çalışmaktayım.aynı hastanenin iş yeri hekimi olarak görevlendirilmem söz konusu.bu görevlendirilme sonucunda maaş ve döner sermaye ödemesi dışında ek bir ücret almam söz konusu mu?

2. mehmet okçu

mehmet okçu TÜİSAG Üyesi

Merhaba Yelda hocam, aradan bir yıl geçmiş olduğuna göre konu hakkında geniş bilgi edinmissinizdir diye birşey sormak isterim :) ben de sizinle benzer durumdayim , çalıştığım hastanede aynı zamanda işyeri hekimi olarak çalışırsam donerimde kesilme olur mu? İkinci sorum : hastane bana şimdi çalış temmuzdan sonra ödemeye başlayalım diyor ne yapmami tavsiye edersiniz .cevaplariniz için şimdiden teşekkürler.
    Merhaba Yelda hocam, aradan bir yıl geçmiş olduğuna göre konu hakkında geniş bilgi edinmissinizdir diye birşey sormak isterim :) ben de sizinle benzer durumdayim , çalıştığım hastanede aynı zamanda işyeri hekimi olarak çalışırsam donerimde kesilme olur mu? İkinci sorum : hastane bana şimdi çalış temmuzdan sonra ödemeye başlayalım diyor ne yapmami tavsiye edersiniz .cevaplariniz için şimdiden teşekkürler.

3. Ersan KARAKAŞ

Ersan KARAKAŞ TÜİSAG Üyesi

6331 KANUNDA (7) Kamu kurum ve kuruluşlarında ilgili mevzuata göre çalıştırılan işyeri hekimi veya iş güvenliği uzmanı olma niteliğini haiz personel, gerekli belgeye sahip olmaları şartıyla asli görevlerinin yanında, belirlenen çalışma süresine riayet ederek çalışmakta oldukları kurumda veya ilgili personelin muvafakati ve üst yöneticinin onayı ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarında görevlendirilebilir. Bu şekilde görevlendirilecek personele, görev yaptığı her saat için (200) gösterge rakamının memur aylık katsayısı ile çarpımı tutarında ilave ödeme, hizmet alan kurum tarafından yapılır. Bu ödemeden damga vergisi hariç herhangi bir kesinti yapılmaz. Bu durumdaki görevlendirmeye ilişkin ilave ödemelerde, günlük mesai saatlerine bağlı kalmak kaydıyla, aylık toplam seksen saatten fazla olan görevlendirmeler dikkate alınmaZ.
    gönüllülük esasına bağlı olarak çalışabilirsiniz .size 1.7.2017 den itibaren hesaplanan bir ücret alırsınız.aylık çalışma saatinizin bir kısmını işyeri hekimliğine ayıracaksınız.asıl görevinizi azyapmanız gerekecek

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica