Çalışma Usulleri Ile Ilgili Yardım | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Çalışma Usulleri Ile Ilgili Yardım

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında mahony tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. mahony

  mahony TÜİSAG Üyesi  Arkadaşlar merhaba. 1 hafta sonra bir belediyede mühendis olarak işe başlama ihtimalim var. aynı zamanda deneyimsiz C sınıfı iş güvenliği uzmanıyım. Ek olarak kısmi zamanlı 2 yerden iş güvenliği için teklif geldi. birisi 110 çalışanlı az tehlikeli diğeri 54 çalışanlı tehlikeli sınıfta. Benim bir kaç sorum olacak, ilgilenip cevap yazarsanız sevinirim

  1) Belediyede mühendis olarak çalışmak demek memur olmak demek midir ? bildiğim kadarıyla mühendisler için, belediyede memur olma ihtimalide var işçi olma ihtimalide. kadro ve pozisyona göre değişiyor. yanılıyorsam düzeltin lütfen.

  2) Memur oluyorsak, ek olarak iş güvenliği uzmanlığı ayda kaç saat yapabiliriz, memur olmuyorsak kaç saat ?

  3) Eğer işçi statüsünde oluyorsak diyelimki ayda 40 saat iş güvenliği uzmanlığı yapmak hakkımız var. ayda 6-7 saat calışma gereken 5 yerle anlaştık. Hangi zaman diliminde o işyerlerine gidebilirim. Ben cumartesi pazar gidiyorum yada hafta içi normal mesai saatimin dışında gidiyorum, kime ne deme hakkım olur mu ? hafta sonu resmı olarak çalışılabilir mi ? Bizi bu konuda denetleyen bi mekanizma yok mu ? bakanlık vs.

  4) Son olarak 54 calısanlı tehlikeli bir işyeri için teklif aldım ama C sınıfı olduğum için resmi olarak görev alamam diye biliyorum, yine de ek bilgi almak isterim.


   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica