Çalışanın İşe Giriş Bildirgesindeki Meslek Kodu- Yaptığı İş Uyuşmazlığı

OGÜN.

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Merhaba Arkadaşlar;
Başımıza gelen bir olayı sizlerle de paylaşmak istedim.
Bildiğiniz üzere çalışan işe başlarken sgk ya giriş yapılıyor . İşe giriş bildirgesi ile işe giriş tarihi, meslek kodu ve adı vb. bir çok bilgi sisteme yazılıyor.
İş yerinde de çalışana çeşitli görev tanımları ile iş verebiliyor işverenler veya vekilleri...

Bir firmamda uzuv kayıplı kaza yaşadık ve davamız sürüyordu.
Bilir kişi raporunda iş kazası geçiren çalışanımızın işe giriş bildirgesinde meslek adı ve kodu beden işçisi olarak kayıt edilmiş.
İş yerinde işe kasaplık yapıyor .
Bu uyuşmazsızlık sonucu bilir kişi iş güvenliği uzmanına ve iş verene kusur yazmış. (gerekli itirazlar vb ler yapıldı hukuki süreç devam ediyor. )
Bu konuda olaydan sonra hassas davranmaya başladım. Fakat sizlerede bu konu örnek teşkil olsun diye paylaşmak istedim.
Dikkat etmek gerekirmi gerekmez mi? ya da iş güvenliği sağlığı açısında n önemli mi sizler karar verin......
İşimiz zor.. buralara kadar kontrol etmek...bu meslek nereye gidiyor???? herkese kolay gelsin.

gizemhp

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Merhaba Arkadaşlar;
Bildiğiniz üzere çalışan işe başlarken sgk ya giriş yapılıyor . İşe giriş bildirgesi ile işe giriş tarihi, meslek kodu ve adı vb. bir çok bilgi sisteme yazılıyor.
İş yerinde de çalışana çeşitli görev tanımları ile iş verebiliyor işverenler veya vekilleri...

Bilir kişi raporunda iş kazası geçiren çalışanımızın işe giriş bildirgesinde meslek adı ve kodu beden işçisi olarak kayıt edilmiş.
Bu uyuşmazsızlık sonucu bilir kişi iş güvenliği uzmanına ve iş verene kusur yazmış. (gerekli itirazlar vb ler yapıldı hukuki süreç devam ediyor. )
Bu konuda olaydan sonra hassas davranmaya başladım. Fakat sizlerede bu konu örnek teşkil olsun diye paylaşmak istedim.
Dikkat etmek gerekirmi gerekmez mi? ya da iş güvenliği sağlığı açısında n önemli mi sizler karar verin......
İşimiz zor.. buralara kadar kontrol etmek...bu meslek nereye gidiyor???? herkese kolay gelsin.
bizim şirkette de var beden işçisi yazılıp bakım onarım yapan , bisiklet tamiri yapan vb kendi adınıza nasıl bir itiraz yaptınız ?

OGÜN.

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
bizim şirkette de var beden işçisi yazılıp bakım onarım yapan , bisiklet tamiri yapan vb kendi adınıza nasıl bir itiraz yaptınız ?
bilir kişi raporuna itiraz ediyoruz. iş güvenliği uzmanı sorumluluğu dışında olduğunu idda edeceğiz. İşveren nasıl bir şey yaptı bilmiyorum.. öğrenirsem paylaşırım.

gizemhp

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
bilir kişi raporuna itiraz ediyoruz. iş güvenliği uzmanı sorumluluğu dışında olduğunu idda edeceğiz. İşveren nasıl bir şey yaptı bilmiyorum.. öğrenirsem paylaşırım.
paylaşırsanız sevinirim , teşekkürler tekrar geçmiş olsun umarım meslek olarak artık günah keçiliği formatından çıkarılırız bir gün .yoksa bu mesleği layıkı ile yapmak isteyecek uzman kalmayacak Türkiye de

6666 Kübra

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Diğer
Merhaba Arkadaşlar;

Ek2'sinde ve İSG Eğitim Sertifikasında unvanı ne yazıyordu?

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.