Çalışan Temsilcisi

• Konbuyu başlatan mert aslan
  • Başlangıç tarihi

uzmannn

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
ben bir yazı hazırladım, aday olmak isteyenler için başvuru tarihi belirledim. bu tarihlerde başvuran adayların isimlerinin yazılı olduğu bir seçim listesi hazırladım. personel sorumlusu seçime çağırdı insanları, yaklaşık 1 hafta gibi bir sürede seçim ve atamaları yapmış olduk. şimdi eğitimlerini tamamlıyoruz. eğitime çok takıldım, mevzuatı anlatıyorum, neler yapmaları gerek, neden temsilci oldular onu anlatıyorum. 1 saatlik temel eğitimlerini verdim daha. temel mevzuat hakkında. risk değerlendirmesi ekibi olarak da eğiteceğim kendilerini. ramak kala kayıtları hakkında bilgi verdim, neden önemli olduğunu, nasıl bir sistem kurmamız gerektiğini tartıştık. güzel geçti. ama eksiğim varsa, bu eğitimlerde neler anlattınız başka, yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Sayın bernat,

çalışan temsilcisine verdiğiniz eğitimin bir sunumu varmıdır? buraya ekleyebilir misiniz yada özelden gönderebilir misiniz?

s.ay

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Evet çalışan temsilcilerine verilen özel eğitim formatı varsa ben de paylaşmanızı rica ederim. Pek konu ile ilgili veri yok gibi.

bernat

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
arkadaşlar yazdıklarınızı şimdi gördüm.

çalışan temsilcilerinin eğitimlerini tek bir sunum şeklinde vermedim, temel mevzuat hakkında, işyerini kapsayan yönetmelikler, risk değerlendirmesi ve metodolojileri, meslek grubunu kapsayan riskler, etkili iletişim teknikleri konularında parça parça eğitimler verdim. minik toplantılar oldu aslında. ve her toplantıda yaşadıkları sorunları aktardılar, birlikte çözüm geliştirerek konuya bakış açılarını geliştirmeye çalıştım. her toplantının notunu da eğitim notu gibi, wordde düzenlediğim bir belge halinde, katılım formları ile birlikte dosyaladım, kendilerine de bir kopya teslim ettim. biraz uzun sürüyor ama tavsiyem bu şekilde yapmanız çünkü bir eğitimde paldır küldür herşeyi aktaramayız, çoğu hayatında ilk defa sorumluluk alıyor bırakın iş güvenliğini. endişelerini ve yanlışlarını düzeltmeden verimli çalışmalarını sağlamak adına böyle bir yöntem geliştirdim ben. bu notları paylaşmak isterim ama şirket özel bilgilerini de içerdiği için paylaşamıyorum. ancak anlattığım şekilde sanıyorum aklınızda bir fikir oluşmuştur.

Elif Tavzar

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar Merhaba,

Çalışan temsilcileri için eğitim hazırlayacağım ama yönetmelik de konu ile detaya girilmemiş. Tam olarak hangi konulardan bahsetmem gerektiğine karar veremiyorum :S Daha önce hazılamış olan arkadaşlar varsa yardımcı olabilirseniz sevinirim.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.