Soru C Sınıfı Uzmanlık Sınavını Kazandıktan Sonra Neler Yapılması Gerekir?

Konu, 'İş Sağlığı ve Güvenliği Hakkında' kısmında TuBa0601 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Assasinko35

  Assasinko35 TÜİSAG Üyesi

 2. Tuğçe GÜLER

  Tuğçe GÜLER TÜİSAG Üyesi

  Dilekçe örneği ektedir.

   

  Ekli Dosyalar:

  gulnur1903 bu yazıya teşekkür etti.
 3. gürcan

  gürcan TÜİSAG Üyesi

  belgelendirme için ücreti yatırıp, eğitim kurumuna başvuruda bulundum. Fakat kurumdan aldığım bilgilendirmeye göre, bakanlık eğitim kurumlarından belgeleri toplu şekilde yollamalarını istemiş. Benim eğitim aldığım kurumda belgeleri 3 aralıkta gönderecekmiş, bu durumda belgelerimizin onaylanması süreci bayağı bir uzayacak, bildiğiniz gibi yasa 1 ocak itibariyle uygulanmaya başlayacak ve biz hala belgelerimizi almamış olacağız. bu durum bana biraz saçma geldi niye bakanlık belgeleri 3 aralıkta alsın.

  Eğitim kurumundan bu şekilde bilgi alanlar var mı? Birde belgelerimiz eğitim kurumu tarafından bakanlığa gönderildikten sonra sertifikamın elime ulaşmasını beklemeden sözleşme imzalayabilir miyiz?

  Bu konuda bilgisi olanlar paylaşırsa sevinirim.

     

   
 4. Tuğçe GÜLER

  Tuğçe GÜLER TÜİSAG Üyesi

  Benim eğitim aldığım kurum da tam olarak bunları söyledi, 3 aralıkta toplu şekilde başvurumuzu yapacaklarmış. Malesef biraz geçe kaldığını düşünüyorum ben de.

   
 5. Ali KÖKSAL

  Ali KÖKSAL TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar ben dilekçe örneğini doldurdum, 330,04 tl ziraat Bankası hesabına yatırdım ve kimlik fotokopisi ve diploma örneğini kursuma teslim ettim onlarda geçen cuma günü ÇSGB gönderdiklerini söylediler bilginiz olsun.

     

   
 6. gürcan

  gürcan TÜİSAG Üyesi

  Eğitim kurumunun bana bu şekilde verdiği bilginin, Bakanlık tarafından bir dayanağı olmadığını düşünüyorum, eğitim kurumu keyfi uygulama yapıyor gibi geldi bana.

   
 7. Ali KÖKSAL

  Ali KÖKSAL TÜİSAG Üyesi

  Aynen öyle
   
 8. Fatih ÖZKAN

  Fatih ÖZKAN TÜİSAG Üyesi

  ÇASGEM kayıt sırasında diploma ve kimlik fotokopisi almıştı. Fakat diploma örneğine "aslı gibidir" diye onay yapmamışlar.

  Dün ÇASGEM'in sayfasında duyurduğu şekilde (ÇASGEM İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitim Kurumundan İş güvenliği Uzmanlığı Eğitimi Alarak Sınavda Başarılı Olan Katılımcılarımızın Dikkatine"); dilekçe ve dekont ile gittim. Dosyama baktılar, diplomamın aslını sordular, yanımda değildi. Bugün tekrar gidip, diplomamı gösterip evrakları teslim ettim.

  Ben Ankara'daydım ve vaktim vardı. Ankara dışındakiler ne olacaklar? Henüz dilekçe göndermeyenler bu konuya dikkat!

  Bir de biriken başvuruların hangi sıklıkta Bakanlığa gönderileceği konusu var. Cuma günü ilk parti başvuruları Bakanlığa gönderebilirlermiş. Anlaşılan göndermeye de bilirler. Bu konuda duyarlılık göstermelerini rica ettim. Ama bana pek güven vermedi yetkililerin tavrı. (Umurlarında değilmiş gibi)

  Devlet babaya ve sizlere saygılar, selamlar   
 9. bbss

  bbss TÜİSAG Üyesi

  Ankara da iş imkanı var mı arkadaşlar bildiğiniz?

     

   
 10. TuBa0601

  TuBa0601 TÜİSAG Üyesi

  bundan 2 sene öönce sıkıntı büüyüktü, ama artık herkez kanundan yönetmelikten v.s dan haberdar olmaya başladdı ve işin ciddi boyutuna önem vermeye çalışıldı. ama tabiki bir istanbul gibi diyil burada ki iş bulma süreci....
  Allah herkezin yardımcısı olsun,   
 11. gürcan

  gürcan TÜİSAG Üyesi

  Bakanlık eğitim kurumlarına aşağıdaki gibi bilgilendirme yapmış, ücret yatıracak olanların bu konuya dikkat etmesinde fayda var.

  Bilgilendirme bu şekildedir;

  “ Belge ücretine ilişkin dekont* (Kazanan adaya ait ücret eğitim kurumları tarafından yatırılacaktır. Eğitim Kurumlarına tek fatura kesilecektir. Adaylar kesinlikle kendi adına Bakanlık hesabına belge ücreti yatırmayacaklardır.)” Katılımcıların eğitim kurumuna ödeyecekleri dekont ücreti faturası eğitim kurumu tarafından düzenlenecektir.   
 12. TuBa0601

  TuBa0601 TÜİSAG Üyesi


  bu nerede yazıyor acaba arkadaşım

   
  Volcano bu yazıya teşekkür etti.
 13. Volcano

  Volcano TÜİSAG Üyesi

  “ Belge ücretine ilişkin dekont* (Kazanan adaya ait ücret eğitim kurumları tarafından yatırılacaktır. Eğitim Kurumlarına tek fatura kesilecektir. Adaylar kesinlikle kendi adına Bakanlık hesabına belge ücreti yatırmayacaklardır.)” Katılımcıların eğitim kurumuna ödeyecekleri dekont ücreti faturası eğitim kurumu tarafından düzenlenecektir. [/quote]
   
 14. Volcano

  Volcano TÜİSAG Üyesi

  Peki ücreti kendisi yatıranlar ne olacak?Bilgisi olan var mı?Bankadan parayı geri almak mümkün mü?

   
 15. oğuzhan87

  oğuzhan87 TÜİSAG Üyesi

  arkadaşlar 20 gün sonra askere gidicem inş. benim öğrenmek istediğim sertifika parasını şimdi yatırmayıp, askerden gelince yani 5 ay sonra yatırabilir miyim? Bu paraları ödemek için belli bir süre aralığı var mı? bu konuda bilgisi olan var mı   
 16. Tuğçe GÜLER

  Tuğçe GÜLER TÜİSAG Üyesi

  Ben ücreti kendim yatırmıştım bugün de eğitim kurumuma belgelerimi teslim ettim. Önceden yatıranlar için geçerli değil bu sorun, bundan sonra yatıracaklar için geçerli olacağını söylediler.

   
  Volcano bu yazıya teşekkür etti.
 17. TuBa0601

  TuBa0601 TÜİSAG Üyesi

  sürekli birşeyler değişiyor anlamadım ben bu işleri ya...

   
 18. gürcan

  gürcan TÜİSAG Üyesi

  eğitim kurumu bu şekilde bilgilendirme maili gönderdi.

   
 19. tasirs

  tasirs TÜİSAG Üyesi

  banada eğitim aldığım kurs bu konuda bilgilendirme maili atmıs neyseki daha parayı yatırmamıstım

   
 20. bonuuus

  bonuuus TÜİSAG Üyesi

  ya arkadaşlar bi saniye noluyo şimdi biz 330 tl yi yatırmıyomuyuz anlamadım hangi parayı eğitim kurumu yatırcakmış ben çasgemden aldım bize öyle bi mail atmadılar yarın yatırmayı düşünüyorum parayı yatırmayımmı yani ne diyosunuz

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica