C Sınıfı Belge Ile 3 Yıl Çalıştıktan Sonra

Konu, 'İş Sağlığı ve Güvenliği Hakkında' kısmında ali kırılmaz tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. ali kırılmaz

  ali kırılmaz TÜİSAG Üyesi  merhaba arkadaşlar forumda aradım ama tam olarak cevabımı bulamadım o yüzden konu açtım. sorum şu ben maden mühendisiyim aynı zamanda c sınıfı iş güvenliği sertifika sahibiyim. şuan özel bi şirkette maden mühendisi olarak çalışmaktayım. 3 yıl burada fiilen görev yapmam benim burada iş güvenliği uzmanı olarak çalışabilmem için yeterlimidir ?


   
 2. ŞAFAK GÜLÜGÜZEL

  ŞAFAK GÜLÜGÜZEL TÜİSAG Üyesi

  Ali Bey ben de bir maden mühendisi ve isg uzmanı olaraj sorunuza bilgim dahilinde yaklaşımda bulunayım. Bulunduğunuz maden şirketi çok tehlikeli işyeri sınıfında olduğundan dolayı siz o işletmede maden mühendisi olarak çalışmanız ile birlikte iş güvenliği uzmanı olarak ta çalışabilmeniz için (bakanlığa bildirimli olarak) şirketin işçi sayısına bağlı olarak daimi veya kısmi süreli hizmet aldığı bir a sınıfı iş güvenliği uzmanı veya maden sektöründe 750 iş gününü doldurmuş ve ataması çalıştığınız şirkete yapılmış bir maden mühendisi olması gerekiyor.Koşulları bu niteliklere ve tehlike sınıfına uygun en az bir iş güvenliği uzmanı olduğu halde siz onun kontrolün çalışabiliyorsunuz.Bakanlık atamanızı bu şekilde kabul ediyor.

   
  112ferhat bu yazıya teşekkür etti.
 3. tunca amanvermez

  tunca amanvermez TÜİSAG Üyesi

  İyi geceler bu konudaki bilgiye nerden aldığınızı ogrenebılırmıyım çünkü 31 ocaktakı yonetmelık öyle soylemıyor

     

   
  ali kırılmaz bu yazıya teşekkür etti.
 4. ŞAFAK GÜLÜGÜZEL

  ŞAFAK GÜLÜGÜZEL TÜİSAG Üyesi

  Bahsi geçen yönetmeliğin linkini atabilir misiniz.Bende son halini inceleyeyim.Ben tmmob maden mühendisleri odası'ndan aldığım bilgiyi paylaştım sizlere...

   
 5. tunca amanvermez

  tunca amanvermez TÜİSAG Üyesi

  31 Ocak 2013 tarihli resmi gazetede var yönetmeliklerde su an meslek kodları yayınlanacak ve muhtemelen 3 yıl veya 750 gün prımı olanlar yanı soz a grubu olarak calısabıleceksınız

     

   
 6. ŞAFAK GÜLÜGÜZEL

  ŞAFAK GÜLÜGÜZEL TÜİSAG Üyesi

  Ben farklı bir şeyden bahsetmediğime eminim.Uzman belgesi olup 750 günü doldurmuş olanlar ki herkesin takip ettiği bir süreç.Hali hazırda da bu şekilde a"ların yanına atanmış c"ler var.Örnekleri mevcut.

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica