C Sınıf İgu Çok Tehlikeli İşyerine Ataması

emine k.

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Merhaba
Yeni mezun c sınıf iş güvenligi uzmanıyım bir osgb firmasında çalışmaktayım.
Çok tehlikeli işyerine b sınıfı uzmanla birlikte atandım fakat isg katipte c sınıf yardımcı uzman olarak atanacağımı düşünüyordum. C sınıfı kısmi süreli uzman olarak atamam yapıldı. Çok tehlikeli işyerine bu şekilde atanmamın yasal sorumluluğu nedir?

Taylan tam

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Merhaba
Çok tehlikeli işyerine b sınıfı uzmanla birlikte atandım fakat isg katipte c sınıf yardımcı uzman olarak atanacağımı düşünüyordum. C sınıfı kısmi süreli uzman olarak atamam yapıldı. Çok tehlikeli işyerine bu şekilde atanmamın yasal sorumluluğu nedirbuna veilecek cevabı bende çok merak ediyorum..dilerim konunun uzmanu deneyimli birisi cevaplarda bizde ögrenırız..

emine k.

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
eminim bu şekilde çalışan çok vardır umarım biri cevaplar

ekşioğlu o s g b

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Merhaba
Çok tehlikeli işyerine b sınıfı uzmanla birlikte atandım fakat isg katipte c sınıf yardımcı uzman olarak atanacağımı düşünüyordum. C sınıfı kısmi süreli uzman olarak atamam yapıldı. Çok tehlikeli işyerine bu şekilde atanmamın yasal sorumluluğu nedir?
Merhaba
Bildiğiniz üzere c sınıfı çok tehlikeli sınıfa atama üzerinden görevlendirilemez hatda 2023 temuz ayından sonra ertelenmez ise :) sadece kendi sınıfı için sorumlu tutulur şuan için bir üst sınıfa bakabilirken çok tehlikeli sınıfda yer alan ve tam zamanlı çalışılan yerler için burda tek sicil olacak ve o sicile tam zamanlı A veya B sınıfı uzman atanmış olacak koşul bu aynı şantıyede bir çok çok teşoron yane aynı sicilin altınca birden çok alt sicil açılsa dahil tam zamanlı uzman filen çalışsa dahil c sınıfı atama üzerinden görevlendirilemez bu durumda atama için o sınıfa uygun b veya a sınıfı çalıştırılması zorunludur. sizin sorunuza gelince tek sicil var ve bu sıcılde B sınıfı veya A sınıfı tam zamanlı görevlendirilmiş siz de kısmı süreli atama yapıldı kişi sayısı artması ile çalışma sürenizde artarak devam etmekte sorumluk isg profesyonelleri olarak ayrım yapılmamıştır a nın sorumluluğu beden fazla veya bnın c den fazla şeklinde siz orda yasa ile belirlenen koşularda aynı dereceden sorumlusunuz
www.eksiogluosgb.com

emine k.

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Merhaba
Bildiğiniz üzere c sınıfı çok tehlikeli sınıfa atama üzerinden görevlendirilemez hatda 2023 temuz ayından sonra ertelenmez ise :) sadece kendi sınıfı için sorumlu tutulur şuan için bir üst sınıfa bakabilirken çok tehlikeli sınıfda yer alan ve tam zamanlı çalışılan yerler için burda tek sicil olacak ve o sicile tam zamanlı A veya B sınıfı uzman atanmış olacak koşul bu aynı şantıyede bir çok çok teşoron yane aynı sicilin altınca birden çok alt sicil açılsa dahil tam zamanlı uzman filen çalışsa dahil c sınıfı atama üzerinden görevlendirilemez bu durumda atama için o sınıfa uygun b veya a sınıfı çalıştırılması zorunludur. sizin sorunuza gelince tek sicil var ve bu sıcılde B sınıfı veya A sınıfı tam zamanlı görevlendirilmiş siz de kısmı süreli atama yapıldı kişi sayısı artması ile çalışma sürenizde artarak devam etmekte sorumluk isg profesyonelleri olarak ayrım yapılmamıştır a nın sorumluluğu beden fazla veya bnın c den fazla şeklinde siz orda yasa ile belirlenen koşularda aynı dereceden sorumlusunuz
www.eksiogluosgb.com
Cevabınız için çok teşekkür ederim Konuyla ilgili bir kaynak bulamadığım için sormuştum yeni başladığımdan dolayı mevzuata da pek hakim değilim

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.