Bravo Sana Isg Uzmanı

mervea.

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
İşini layıkıyla yapan meslektaşıma:alkış::alkış::alkış::alkış::alkış::alkış::alkış: İşçisine önem veren işverene :alkış::alkış::alkış::alkış::alkış::alkış::alkış: işçininde hayatını önemsemesine, kurallara uymasına :alkış::alkış::alkış::alkış::alkış::alkış::alkış:

Barışık

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
İnsan her ne iş yapıyorsa yapsın hakkıyla yapmalı. Hele ki insan hayatını doğrudan ilgilendiren bir meslekte daha da önem kazanıyor arkadaşımızın disiplini. Gerçekten helal olsun hepsine. :alkış:

charlesdexter

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Müteahhitin firma ismi var ise özelden yazabilirmisiniz

OmerBaglar

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
o halde o benzzin istasyonuna ulaşıp gerekli bağlantıları sağlıyayım.
Forumda Afyon'lu arkadaşlar varsa da yardımcı olabilirler.
Aslında bu yazıyı biri çıkar da "O Benim ARkadaş" der mi diye yazmıştım... :)
Afyon'da 4 senem geçti o benzin istasyonunu çok iyi biliyorum. Ama yazdıklarınızı okuyunca çok şaşırdım. Gerçekten tebrik etmek gerekir. Böyle bir şeyin olacağı aklımın ucundan geçmezdi.

OmerBaglar

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Merhaba arkadaşlar

Bu arkadaşımıza ulaşırsak ayın yada yılın İSG uzmanı olarak seçilmesi sistemiz için güzel bir jest olur diye düşünüyorum. Bu uygulamanın sitemiz içerisinde bir bölüm açılarak devam etmesi gerektiği kanısındayım. Bu sayede arkadaşlarımızın güzel çalışmalarını görmemiz ve onlara destekçi olmamız bakımından ilgi görecek bir bölüm olacaktır. Kaan beyin bu fikrimi değerlendirmesini istiyorum.
Çok güzel bir uygulama olurdu. İnşallah hayata geçer.

volkancoskun

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
arkadaşı tebrik ediyorum işini çok iyi yapmış ayrıca işvereninide tabrik ediyorum uzmanının arkasında durduğu için.ediyorum etmesinede zaten bütün isg uzmanlarının işini bu şekilde yapmasıda gerekmiyormu. ALLAH hepimize anlayışlı ılımlı iyi niyetli çalışma arkadaşları ve işverenler nasip etsin

servet yortumluk

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
İşini sevmek birincil kural olsa da çalıştığın iş veren bu işe senden çok inanmalı,
Çevreciyi boş istihdam olarak görürler,
Fakat en ufak bir yazı geldiğinde ise; aman çevre mühendisi, yaman çevre mühendisi derler
Bu düşünce yıkılmadıkça başarı biraz gözüküyor,
Kazasız günler,

xxx xxxxx

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
İstanbul da bu iş kaça biter pazarlıklarından sonra ( koca koca firmalarda mali işlerle pazarlık ) böyle bir yazıyı okuyunca moralim düzeldi . Arkadaşı tebrik ederim.

xxx xxxxx

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Arkadaşlar artık tüzel kişilik kazanmamız böyle güzel çalışmaları desteklememiz gerekiyor.

fatih mehmet cansız

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Murat bey burada su hususu belirtmeliyim bilgi olsun diye buyuk akaryakit dagitim firmalari bayiileri olan istasyonlarda yapilacak kontrol tamir vb islemler icin belirledikleri firmalar araciligiyla bu islemleri grrceklestiriyorlar.yani anlayacaginiz istasyon mesul muduru , patron yada is guvenligi uzmanlari degil anadagitim firmalari kendi seç-g politikalari ( saglik emniyet çevre ve güvenlik politikalari dogrultusunda ve kontrolunda yapiliyor.

muhsin

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
(HAYRETLER İÇİNDE KALDIĞINIZA) bende hayretler içinde kaldım..

Yasin Gülpolat

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
İş Veren
Arkadaşlar,

Nereye yazacağımı bilemedim.
Yer Afyon bilenler bilir, Zeyland Alışveriş merkezi yanındaki Petrol Ofisi benzin istasyonu...
Gerçekten gözlerim yaşardı: 3 metrelik bir platformla benzin istasyonunun tavanı boyanıyor, işçilerde ise:
1. baret
2.eldiven ve maske
3. eminyet kemeri
takılı aynı zamanda yukarıya çıkan işçide dağcı tipi kemer var. Gayet kendinden emin bir şekilde yukarı çıktıktan sonra emniet kemer kancasını platforma geçirdi. Ve kendini eminyete aldı

bu sırada yerdeki işçilerden biri de suyla platform altını islatarak statik elektiriği önleme yontemlerinden biri olan "nemlendirme" yi gerçekleştirmekte...(HAYRETLER İÇİNDE KALDIM)

ve istasyonun yola yakın kısmında bir diğer işci boya karıştırma ve ikmal işi yaparken maskesi takılı kalın giyimili ve BARETİ KAFASINDA çalışıyordu. (HAYRETLER İİNDE KALMAYA HALA DEVAM EDİYORUM)

buradan da anlıyoruz ki bu iş yerinde kendinden çok emin ve bilinçli bir Uzman arkadaşımız çalışıyor.
Herkesi bu arkadaşımızı ALKIŞLAMAYA davet ediyorum.

AYAKTA ALKIŞ....

senerji

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Murat bey,
Keşke oradan birere fotoğrafta alıp sitemize yükleseydiniz.
O benzin istasyonunu bir şekilde bulur, ulaşır kendilerini tebrik ederdik. Böylece yaptıklarının birileri tarafından görüldüğünü ve taktir edildiğini bilemelerini sağlayarak bu önlemlerin devamlılığını getirmede bir katkımız olabilirdi.

Böyle durumlarda ISGfrm çalışma birimi üyesi olduğunuzdan ISGfrm adına oradaki uzman arkadaşımıza ulaşarak tebrik edebilirdiniz.

Bir sonraki sefere diyelim artık. Bildiriminiz için teşekkürler.
Bende arkadaşımızı alkışlıyorum... :alkış::alkış::alkış:
kardeş daha orda isg uzmanı yoktur bende petrol ofisinde lpg sorumlu müdürlük yapıyorum,bu olay petrol ofisinden dolayı gerçekleşmiştir

servet yortumluk

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
işini doğru yapanın ve örnek olanın ellerini saygı ile sıkıp tebrik etmek lazım,
kazasız günler,

Levent KAVLAK

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Değerli Tüisag üyeleri,

Bugün ANKARA- OSTİM sanayi sitesinde incelemeler yapmak için 3 tane işyerini ziyaret ettim ve maalesef durum içler acısı.Bir tarafta para kazanmak için heryere saldıran ve hatta iş güvenliği uzmanı bile olmayan fırsatçılar,bir tarafta yasak savma derdinde olan işverenler ve bir tarafta iş kazalarını saklmaya çalışan ve iş güvenliği terimini duyunca sinirlenene işçi kardeşlerimiz.Üzerimizde ciddi bir yük var ve bu yükü onuruyla taşıyacak olan İş Güvenliği Uzmanları artık bu gidişe dur diyebilecek bir savaşa girmek üzereyiz.1 temmuz 2014 trihinden itibaren tehlikelive çok tehlikeli iş yerlerinde göreve başlayacak arkadaşlarımıza şimdiden başarılar diliyorum.TÜİSAG olarak yakın zamanda işini iyi yapan yerleri ödüllendirirken iyi yapmayanlarıda uyaracağız.Her şeyi devletten beklemeden ulvi bir göreve soyunan bizler sadece para kazanmak için değil insanlarımızı yaşatmak için mücadele edeceğiz.

babacann

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Tebrik ediyorum.İsteyince oluyor.Hep birlikte kararlılık gösterilirse, kısa zamanda olmasa bile orta vadede net sonuçlar alınacağını düşünüyorum.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.