Soru : Birden Fazla Alt İşveren Olduğunda Kurul Oluşturulması

Burçin Apaydın

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Merhaba,

Çalıştığımız şantiyede firmam ana işveren olarak çalışmaktadır. Kendi çalışan sayımız 15. 5 adet alt işverenimiz bulunuyor ve Mayıs ayı itibari ile toplam sayımız alt işverenler ile birlikte 52. Fakat bu sayı ile iş süremiz 6 ay olmayacak. Alt işverenlerimizden biri 2 ay sonra tamamen çıkacak ve toplam sayımız yine 50 nin altına düşecek.

Bu durumda kurul oluşturmaya gerek var mıdır?
Bilgi ve yorumlarınızı rica ediyorum.

frdrn

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Merhaba,

Çalıştığımız şantiyede firmam ana işveren olarak çalışmaktadır. Kendi çalışan sayımız 15. 5 adet alt işverenimiz bulunuyor ve Mayıs ayı itibari ile toplam sayımız alt işverenler ile birlikte 52. Fakat bu sayı ile iş süremiz 6 ay olmayacak. Alt işverenlerimizden biri 2 ay sonra tamamen çıkacak ve toplam sayımız yine 50 nin altına düşecek.

Bu durumda kurul oluşturmaya gerek var mıdır?
Bilgi ve yorumlarınızı rica ediyorum.
Toplam iş süresi 6 ayın altında olduğu için zorunda değilsiniz ama taşeronları organize etmenin ve kayıt altına almanın en güzel yolu kurul oluşturmak bana göre. Benim fikrim tamamen tabi ama yapılan toplantıları kayıt altına almak ve insanları İSG konusunda yetkilendirmek her zaman bize yardımcı olur. Elimizi güçlendirir. Yine de siz bilirsiniz tabi ki de.

Burçin Apaydın

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Toplam iş süresi 6 ayın altında olduğu için zorunda değilsiniz ama taşeronları organize etmenin ve kayıt altına almanın en güzel yolu kurul oluşturmak bana göre. Benim fikrim tamamen tabi ama yapılan toplantıları kayıt altına almak ve insanları İSG konusunda yetkilendirmek her zaman bize yardımcı olur. Elimizi güçlendirir. Yine de siz bilirsiniz tabi ki de.

Merhaba,

Kurul oluşturduğum taktirde her alt işverenden 1 temsilci olması yeterli mi? Bu temsilci işveren temsilcisi olmak zorunda mı?

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.