Soru : Big Bag Üzerinde Çalışma

çevreisgc

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Diğer
Merhabalar danışmak istediğim bir durum vardı.
Depo içinde kullandığımız ve iki bazen üç sıra olacak şekilde depolama yaptığımız big bag leri daha sonra tıra yüklüyoruz.
Yükleme sırasında forklift kullanıyoruz. Forklfit çatallarına big bag kollarını geçirmek için bir çalışan big bag üstüne çıkıyor ve yüksekte çalışma yapıyor. Yaşam hattı olmadan nasıl bir çalışma yapılabiliriz. Bunun için bir ekipman var mıdır.

Teşekkür ederim.

isa saç

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
merhaba;
Big bag çuvalları yapısı itibariyle düzgün olmayan bir formda olabiliyor. bu yüzden de 3 sıra üstü üste koymak riskli olabiliyor. o yüzden 2 sıra üstü üste koyulabilir. kolları geçirmek için çatallı bir sopa düşünülebilir. eğer olmuyorsa platform merdiven tarzında bir ekipman üzerine çıkarak takılması uygun olur diye düşünüyorum.

tuncer sarı

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
Depo içinde kullandığımız ve iki bazen üç sıra olacak şekilde depolama yaptığımız big bag leri daha sonra tıra yüklüyoruz.
Yükleme sırasında forklift kullanıyoruz. Forklfit çatallarına big bag kollarını geçirmek için bir çalışan big bag üstüne çıkıyor ve yüksekte çalışma yapıyor. Yaşam hattı olmadan nasıl bir çalışma yapılabiliriz. Bunun için bir ekipman var mıdır.

Teşekkür ederim.
İsa arkadaşın dediklerine katılmakla birlikte bence akrobat (eklemli menliftin biraz daha küçüğü ) ile kolaylıkla çıkılıp bağlantı sağlanabilir diye düşünüyorum

isa saç

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
İsa arkadaşın dediklerine katılmakla birlikte bence akrobat (eklemli menliftin biraz daha küçüğü ) ile kolaylıkla çıkılıp bağlantı sağlanabilir diye düşünüyorum
Evet kesinlikle öyle ama genelde üretim tesislerinde(yani bunun gibi çalışmanın sık yapıldığı yerlerde) bu tarz araçlar pratik olmadığından işveren yanaşmayabiliyor. Akrobat gibi araçlar hem usta operatörlük istemesi hem de kira, periyodik kontrol, operatörlük belgesi vb ek maliyetleri açısından tercih edilmeyebilir. Ben pratiklik açısından merdiven önermiştim. Kabul edildiği takdirde sizin fikriniz de gayet olabilir.

çevreisgc

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Diğer
Cevaplar için teşekkür ederim. Yönetim ile paylaşacağım.

Fatih Acap

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)

Teşekkür ederim.
hocam merhabalar, benzer bir durum benim içinde geçerli. benim aldırmaya çalıştığım önlem şu oldu:
Kulpçu arkadaşa yani çuvalların üzerinde gezmek zorunda kalan personele emniyet kemeri verip kendisini iç çapraza doğru olan yani orta kısımlarda kalan bir big bag in kulpuna bağlamasını istedik. 3 sıra olarak dizilen çuvallar devrildiği zaman genelde öndeki sıra devrilmiş oluyor. İç kısımda yer alan örneğin 3. sırada olan bir bag bag çuvalının devrilmesi çok çok nadir olabilecek bir durum personel kendini ona bağlamış olsa düşme ihtimali neredeyse sıfırlanır. Ayrıca ben bunun denemesini 100 kilo ağırlığında bir ürünü söylediğim şekilde bağladıktan sonra aşağıya saldık ve hiç bir sorun yaşanmadı, yani iç kısıma doğru 3. sıraya kendini bağlamış olursa düşme ihtimalinde 3 sıra çuvalın komple birlikte devrilmediğini gördük. umarım çalışanların emniyet kemerini kullanırlar. kolay gelsin

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.