Soru : Belediyede Taşeron Firmaya Bakan Arkadaşlar Var Mı?

burak kurt

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
bir belediyede taşeron fırıma adına çalışmaktayım 1250 çalışanı var ama her birimde çalışıyor bu çalışanlar Fen işleri Sağlık işleri veterinerlik vb çok birim var Benim istediğim şey ise Şu Fen işleri ve sağlık işlerinde Çalışan kişilerde bakılması gereknler neler yapılması gerekenler alınması gereken önlemler neler bunlara bakmak istiyorum. Fen işleri içinde kaynakçısı marangozu yol yapım işçisi kanalizasyon işçileri mevcut bu çalışanlarda nelere dikkat etmem gerek bilen arkadaşlar yada belediyede çalışıp bu işlerle uğraşan arkadaşlar var sa yardımcı olabilirlermi ?

silifke

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Arkadaşım ben belediye de sözleşmeli olarak çalışıyorum. Taşeron firmalarında İS mühendisleri var. ayda anca 1 yada 2 defa geliyorlar. Öncelikle çalışanlarınıza ait işçi temsilcileri , çavuş ,formen ,ustabaş bölüm şefi yada müdürü gibi birim personellerini seçin.işveren vekiline ve çalışana beyan edip onaylatın . bu adamlar ile gezerek risk değerlendirmesi ve acil durum planı raporlarını yapın. bu ekibe tek tek imzalatıp çalışanlarınıza bu raporları okuyum imzalatın. iş yeri hekiminin çalışanlarınıza ait ilgili periyodik test, muayane ve EK2 formlarını düzenlettirin. çalışma sahalarını zaman zaman değişik saatlerde gezin fotoğraf çekin. fotoğrafları çıktı alın müdürlere formenlere ustabaşlarına imzallattırın. tesbit öneri defterine yazın. fotoğrfları , tespit öneri defteri ve diğer önemli bilgileri kuracağınız WHATS APP grubunda paylaşın. :) yavaş yavaş alışırsınız. sonrasında Zimmet form örneklerini depo sorumlusu , formenler ve saha sorumlularına verin. HEr türlü kişisel ekipmanı sizin tarafınan yapılan işe göre seçilerek çalışanlara verilmesini ve kayıtlara geçirilmesini denetleyin.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.