Tartışma : B Sınıfı Uzmanların Çok Tehlikeli Sınıfa Bakması Temmuz 2020 Son

B sınıfı uzman olup çok tehlikeli sınıfa bakıyorum

• Evet

Kullanılan: 251 66.2%
  • Hayır

Kullanılan: 128 33.8%

• Kullanılan toplam oy
    379
  • Anket kapatılmış .

Uzmanasor

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (A)
kanunun tekrar ertelenmesi için kamuoyu oluşturulmalı. Bir çok kişi işsiz kalacak yoksa

ozc_brn

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
1.si kanun uzatılmazsa insanların işsiz kalması için mevcut uzman ihtiyacının azalması gerekir. böyle bir şey söz konusu değil.
2.si kanun bütün maddeleri ile uzatılmazsa daha fazla iş alanı açılır, daha çok uzman istihdamı olur.

ama yok B ler A yerine bakıyor onlar işsiz kalacak diyorsanız. buda 6331 in yapısına ters o zaman o maddeyi komple değişelim 2 uzmanlık olsun. Mesela Uzman yardımcısı ve uzman gibi şuan A sınıfı uzmanın ne esprisi var.

Bunu A olduğum için demiyorum B iken de uzatılmasına karşı idim C iken de karşı idim şimdide karşıyım.

İşGüvUzman

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Bu konu gerçekten çok fazla uzadı. Yeterli bence uzatmalar. Daha fazlası olmamalı. Çünkü oldukça yeniden gündemleşecek. Zira, çok kolay bir biçimde, Yüksek lisans ile B sınıfı olunabiliyor. Ve bu kişiye En tehlikeli işyerlerine bak denilebiliyor. Hem de sıfır tecrübe ile. Buna artık son vermek gerekli.

Saygılar..

dj_shark

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Bu yasaları öteleye öteleye bu mesleği iyice itibarsızlaştırdılar. Asıl yapılması gereken bu hizmeti almayanlara ceza kesilmesi yönetmeliğin uzatılması değil.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.