Soru : B Sınıfı İsg Sınavını Girebilirmiyim?

Bilgehan Yazıcıoğlu

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
mrb arkadaşlar,ben 2013 yılında C sınıfı uzmanlık sertifikasını aldım. Fakat hiç isg uzmanı olarak sahada çalışmadım. 5 yıllık süreyi tamamladığım için önümüzdeki sınavda B sınıfı uzmanlık için başvurabiliyor muyum? Başvurabilirsem vakit ayırıp ona göre çalışıcam.

que

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
mrb arkadaşlar,ben 2013 yılında C sınıfı uzmanlık sertifikasını aldım. Fakat hiç isg uzmanı olarak sahada çalışmadım. 5 yıllık süreyi tamamladığım için önümüzdeki sınavda B sınıfı uzmanlık için başvurabiliyor muyum? Başvurabilirsem vakit ayırıp ona göre çalışıcam.

doğru anlamışsam eğer hiç isg katip üzerinden atamanız yapılmamış. Bu durumda, aradan ne kadar süre geçtiğinin önemi olmaz. Atamalı olarak 3 yıl çalıştıktan sonra b sınavı için eğitime katılıp sınava girmeniz gerekir.

ANIL YILMAZ

TÜİSAG Çalışma Birimi
Moderatör
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
B Sınavına girebilmeniz için 3 yıl C olarak aktif atamalı çalışmanız lazım. Şayet ilgili lisans bölümlerinden mezunsanız Tezsiz Yüksek Lisans yapıp yine B sınavına girmeye hak kazanabilirsiniz.

pınar karahasan

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
2020 yılında çalışma prim gün sayısına göre sınava giriş hakkı var mı. örneğin b yim b olarak hiç atamam yapılmadı prim gün sayım 1800 gün üstü a sınıfı sınavına girebilirim miyim.2020 için böyle bir hak tekrar tanındı mı.bilgisi olan?

ANIL YILMAZ

TÜİSAG Çalışma Birimi
Moderatör
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
2020 yılında çalışma prim gün sayısına göre sınava giriş hakkı var mı. örneğin b yim b olarak hiç atamam yapılmadı prim gün sayım 1800 gün üstü a sınıfı sınavına girebilirim miyim.2020 için böyle bir hak tekrar tanındı mı.bilgisi olan?
Prim gün sayısına göre uzman olma işi artık kalmadı. B iseniz 4 yıl atamalı çalışıp A kursuna giderseniz sınava girmeye hak kazanırsınız, yada iş sağlığı ve güvenliği alanında doktora yaparsanız sınava girmeye hak kazanabilirsiniz. @pınar karahasan .

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.