Aynı Anda İgu Ve Mühendislik Nasıl Yapılıyor

merfa35

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Diğer
Merhaba,
İş güvenliği uzmanı olup bu işi öğrenmek ve deneyim kazanmak istiyorum. Çalışmak istediğim yer hem çevre danışmanlık firması hemde Osgb. İkisi de var. Ben çevre danışmanı olarak işe başlasam ve işverene haziranda c sınıfı belgemi aldıktan sonra osgb bölümünde üzerime 2 3 adet firma vermesini istesem, böyle birşey oluyor mu? İşveren iki sigorta girişi mi yapıcak bu durumda 2 3 adet firma için bana ayrı bir sigorta girişi yapar mı?

kmtugba87

TÜİSAG Çalışma Birimi
Moderatör
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Merhaba,
İş güvenliği uzmanı olup bu işi öğrenmek ve deneyim kazanmak istiyorum. Çalışmak istediğim yer hem çevre danışmanlık firması hemde Osgb. İkisi de var. Ben çevre danışmanı olarak işe başlasam ve işverene haziranda c sınıfı belgemi aldıktan sonra osgb bölümünde üzerime 2 3 adet firma vermesini istesem, böyle birşey oluyor mu? İşveren iki sigorta girişi mi yapıcak bu durumda 2 3 adet firma için bana ayrı bir sigorta girişi yapar mı?
İSG uzmanı olduktan sonra OSGB bünyesinde aldığınız görev önemli. Tam zamanlı veya yarı zamanlı çalışmaya bağlı olarak durumunuz şekillenir. Hem çevre görevlisi hem de iş güvenliği uzmanlığı yapabilirsiniz. OSGB bünyesinde bordrolu personel olursanız çevre danışmanlık hizmeti veremezsiniz. Çevre danışmanlık tarafında görev alırsanız OSGB bünyesinde İGU olamazsınız. İş vereniniz ile görüşüp sigorta durumunu ayarlayabilirseniz mümkün. Ya da bir firma bünyesine geçip hem İGU hem çevre görevlisi olabilirsiniz.

mertustun

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
her iki firmada da tam zamanı sigorta olarak düşürseniz yasal değil

haruntozlu

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Firma içerisinde çevre danışmanlığı yanında 'içe görevlendirme seçeneği ile belirli süreyle iş güvenliği uzmanı sözleşmesi yapabilirsiniz isg katip üzerinden. Eğer muhatabınız tek bir firma ise sgk nız tek seferde tam zamanlı olarak ödeneceği için sorun yaşamazsınız. Ancak OSGB ayrı çevre danışmanlığı ayrı firma ise ikisiyle de ayrı ayrı sözleşme yapmanız gerekir.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.