Askere Gideceğim Uzmanlık Sınava Girebilirmiyim ?

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında erdem metin tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

Askerlik mi Uzmanlık mı ?

 1. 04.11.2013 askerlik

  oy sayısı 2
  100,0%
 2. 23.11.2013 Uzmanlık

  oy sayısı 0
  0,0%
 1. erdem metin

  erdem metin TÜİSAG Üyesi  Merhaba Sevgili Uzman arkadaslarım ve adayları

  Ben Anadolu Üni. Kimya Müh. mezunuyum. Özel sektörde 1 Yıldır calısıyorum dün işten ayrıldım.
  Askere gitmeye karar verdim. Askere sevk tarihim : 04 . 11 .2013 denilmektedir.

  Acaba bu arada bos durmamak adına Bu sınava katılmak için bu 220 saatlik eğitimimi tamamlasam 23 Kasım 2013 tarindeki sınava girebilirmiyim yada bir sonraki sınava mı sokarlar bu konuda ne yapmam lazım yardımcı olurmusunuz?
  1- askere nisan ayındada gidebilirim ozaman.
  2- yada uzmanlık sınavını askerlikden sonra düşüneceğim.


   
 2. ENES SAKARYA

  ENES SAKARYA TÜİSAG Üyesi

  Merhaba;

  İlk öncelikle eğitiminizi tamamlayıp Mayıs-2014 tarihindeki sınava girebilirsiniz,illa ki eğitimden hemen sonra sınava girmek zorunda değilsiniz,yine sınav hakkınız baki kalmak şartıyla bir sonraki sınav tarihinde sınava girebilir yani 2 sınav hakkınızı kullanabilirsiniz.

  Ama madem eğitim aldım sınava girmeden askere gitmem diyosanız Kasım-2013 tarihindeki sınava katılıp,sınav sonucunuz olumlu olur ise Nisan-2014 askerlik tarihinize kadar uzman olarak bile çalışabilirsiniz.

  Burada tamami ile tercih sizin ve kendi imkan ve kaidelerinizin ne olduğuna bağlı,şahsi kanaatim ve düşüncem madem askerlik için işinizden ayrıldınız çok sevdiğim bir tabir var ''ATTIĞINIZ TAŞ ÜRKÜTTÜĞÜNÜZ KURBAYA DEĞSİN'' yani eğitimi tamamlayıp vatani görevinizi ifa edin,Mayıs-2014 de sınava rahat ve engelsiz bir şekilde girin derim.

  Saygılarımla;
  Enes SAKARYA

   
 3. BerkayGURCAN

  BerkayGURCAN TÜİSAG Üyesi


  Geçen sene bu zamanlar bende aynı durumdaydım.
  Sınava katılmak için gerekli olan 220 saatlik eğitimini tamamla ve daha sonra askere gönül rahatlığıyla git.Muhtemelen kısa dönem askerliğin çıkacaktır.(Uzun dönem çıkarsa zaten asteğmen olarak askerlik yaptığından izin sıkıntısı çekmezsin.) 04.11.2013 günü yapılacak olan sınavdan ortalama 10-15 gün önce bağlı bulunduğun askeriyenin bölük komutanından durumu izah ederek izin alabilirsin. Bu sınavın mesleğinle ilgili olduğunu ve askerden kaytarmak için olmadığını ispatlarsan zaten izin veriyorlar. Kaldı ki mazeret izni vermedi.. Senin yasal olarak 15 gün izin hakkın bulunmakta. Mesela ben sınavdan 12 gün önceden izin aldım, hem biraz konu tekrarı yaptım sınava girmeden hemde ailemi görüp ufak bir tatil yaptım daha sonrada sınavıma girdim. Tabiki bu izni kullanınca diğer devrelerinden 15 gün sonra teskere alacaksın onu da belirtmek gerekir :)

  Uzun lafın kısası hem cam kenarı hem şoför mahalinde oturabilirsin :)
  Sınavı yada askerliğini ertelemene gerek yok.

     

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica