Soru - Ana Firma - Taşeron Ilişkisinde Risk Değerlendirme Çalışması | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Soru Ana Firma - Taşeron Ilişkisinde Risk Değerlendirme Çalışması

Konu, 'Risk Analizleri, Değerlendirmeleri ve Örnekler' kısmında uzmanist tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. uzmanist

  uzmanist TÜİSAG Üyesi  Merhaba arkadaşlar,

  Ana yüklenici olan bir inşaatta iş güvenliği uzmanıyım.risk değerlendirme çalışmalarına başladım. Ancak şöyle bir durum var.Ana firmanın4 personeli var ve sadece ofis işlerine bakıyorlar. Diğer tüm inşaat işleri taşeronlar üzerinden yürüyor.Şimdi burda benim risk analizinde şantiye işlerinide değerlendirmem gerekiyor mu?


   
 2. falcon168

  falcon168 TÜİSAG Üyesi

  şantiye için C sınıfı yeterli mi? çok tehlikeli değil mi şantiye?

   
 3. sarph35

  sarph35 TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşım selamlar. Şimdi işin taşeron tarafından yapılması sizin sorumluluğunuzu azaltmıyor. Taşeronların yapacağı işleri belirleyip onlardan risk değerlendirmelerini isteyin ve kontrol edin gelişi güzel birşey verebilirler işte o noktada uyarım kapsamlı bir şekilde yapmalarını isteyin. Ya 2 günlük iş var ne değerlendirmesi diyebilirler. Elektrikçisi de sıvacısı da, tesisatçısı da yüksekte çalışacak, kaynak yapacak. Hepsinin RDsinde belirt bu tehlikeler belirtilmeli. Hatta işe başlamadan önce alıp taşeronu karşınıza yapacağı işi anlattırıp RD'den kontrol etmeli.

     

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica