Altyapıda Isg | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Altyapıda Isg

Konu, 'İş Sağlığı ve Güvenliği Hakkında' kısmında alpaslanoz tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. alpaslanoz

  alpaslanoz TÜİSAG Üyesi  arkadaşlar kamuda su ve kanalizasyon idaresinde çalışıyorum (barajlar, ana isale hatları ve atölyeler verildi)nerden nasıl başlamalıyım döküman ve bilgiye ihtiyacım var tecrübesi olan arkadaşlardan bilgi ve en azından kaynak bilgisi verebilirseniz sevinirim.


   
 2. uzman07

  uzman07 TÜİSAG Üyesi

  Büyükşehire bağlı bir idaredesiz, bu idare çalışan sayılarıda büyük bir ihtimal 50 den fazladır. A sınıfı iş güvenliği uzmanı çalıştırmanız gerekiyor, 500 den fazla çalışanınız varsa uzmanla ya da OSGB ile tam zamanlı sözleşme yapmanız gerekir, yaptığınız iş çok tehlikeli sınıfta olup ayrıca ağır ve tehlikeli işler kasamına da girmektedir. Uzmanın dışında iş yeri hekiminizde olacak tabi, özetle İSGB iş sağlığı ve güvenliği birimi kuracaksınız 500 den fazlaysa çalışanınız. 50 den fazlaysa iş sağlığı ve güvenliği kurulu kuracaksınız. Özetle tam ve net bilgi istiyorsanız 6331 sayılı kanununu okuyun, adırdan 29 aralık 2012 deyayımlanan 3 adet yönetmeliği okuyun, bunları okuduktan sonra anlayamadığınız konular olursa sorularınızı bekleriz. Bir de dip notta fayda var, forumda bir çok yerde kamu kuruluşlarının bu kanun kapsamına 2014 30 haziranında girceği yanılgıları var, 50 den az çalışanı olan kamu kuruluşları için bu kanunun 6,7 ve 8 nolu maddeleri 2014 30 haziranda yürülüğe girecek, iş sağlığı ve güvenliği hizmetleri yönetmeliği geçici maddesinden bu anlaşılıyor...

   
  alpaslanoz bu yazıya teşekkür etti.
 3. alpaslanoz

  alpaslanoz TÜİSAG Üyesi     

   
 4. alpaslanoz

  alpaslanoz TÜİSAG Üyesi

  toplam personel sayısı dediğiniz gibi 2000 civarında bana verilen kısımda 55 kişi var. tam şeklini almamış olsada kurul var. sözleşme imzaladık, bakanlığa yazım gitti fakat dediğiniz gibi sınıf olarak çok tehlikeli kısımda görünüyor.

   

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica