ağır ve tehlikeli iş yerinde isg kurul toplantısı

enroyus

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Çalıştığım iş yeri ağır ve tehlikeli sınıfına giriyor ve yapılacak olan isg kurul toplantısında A sınıfı uzman bulunması gerekiyor mu?
teşekkürler.

murkiv5555

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
tabiki çok tehlikeli sınıfta olan bir iş yeri ise saten b sınıfı veya a sınıfı uzman bakabilir saten (b sınıfı 4 yıl süre ile bakabilir)isg kurulunda olmassa olmas a sınıfı olmalıdır yani...

Cem AKBULAK

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
tabiki çok tehlikeli sınıfta olan bir iş yeri ise saten b sınıfı veya a sınıfı uzman bakabilir saten (b sınıfı 4 yıl süre ile bakabilir)isg kurulunda olmassa olmas a sınıfı olmalıdır yani...
sayın murkiv üst sınıfta çalışma yürürlüğü durduruldu.yani b sınıf a ya bakamıyor maalesef....
sn.enroyus, evet isg kurulunda tehlike sınıfına uygun uzmanın imzası gerekiyor.

enroyus

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
teşekkürler...

murkiv5555

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
sayın murkiv üst sınıfta çalışma yürürlüğü durduruldu.yani b sınıf a ya bakamıyor maalesef....
sn.enroyus, evet isg kurulunda tehlike sınıfına uygun uzmanın imzası gerekiyor.

benim bildiğim yeni çıkacak olan kanunla beraber üst sınıfta çalışma yürülüğü kaldırılacak halen geçerli... saygılar

murkiv5555

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
sn. cemakbulak bu şekilde çalışan arkadasım suan b sınıfı ve a sınıfının bakabileceği bir iş kolunda çalısıyor saygılar

Hakan TOSUN

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Arkadaşlar Memlekette A sınıfı Uzman bulmak zor, O yüzden C sınıfı Belgeye Sahip birçok arkadaş (Ben Dahil) tek başına Çok Tehlikeli Kapsamındaki işyerlerinde İSG Uzmanlığı yapıyor.
Ben Şahsen İSG Kurulunu en az Ayda 1 kez topluyorum ve aldığımız kararların altına imzamı atıyorum.
A sınıfı yok diye yapmamaktansa, insiyatif alıp kendim imzalıyorum ve dosyalıyorum.
Bence Sizde bu şekilde yapın ve kendinizi garantiye alın. Allah korusun yarın bi sıkıntı olduğunda en azından dosyanızda Kurul Kararlarınız bulunsun.
Bizlerin en büyük dayanağı Bu Kurul Kararlarıdır bana göre!
Herkese Kazasız Günler...

deniz sarıkaya

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Merhaba;
Biliyorsunuzdur ama hepinize "İş sağlığı ve Güvenliğine İlişkin Tespit ve Öneri Defteri"ni de tutmanızı öneririm.
Matbuu, kendinden numaralı ve üç nüsha...
Çalışma Bölge Müdürlüğü defteri onaylıyor ve tutmaya başlıyorsunuz.
Ben Deftere tespit, öneri ve İsg kurulunda alınan kararları yazıyorum.
İSG Uzmanı, İşyeri Hekimi ve işveren temsilcisi (veya işveren) imzalıyor kararların altını. Kendinize ait nüshayı koparıp saklıyorsunuz.
Kendimizi garantiye alma yöntemlerinden biri...

Cem AKBULAK

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
sn. cemakbulak bu şekilde çalışan arkadasım suan b sınıfı ve a sınıfının bakabileceği bir iş kolunda çalısıyor saygılar
doğrudur sayın murkiv bende aksini söylemedim.yani A sınıfı uzman yok diye işletmeler kapanacak değil elbette.bi şekilde bir uzman gerekiyor, bir üst sınıfta çalışılıyor ama kanuni dayanağı yok onu demek istedim ben....şu yeni iş güvenliği kanunu çıkarsa, iptal edilen belgeler hak sahiplerine iade edilirse tehlike sınıfına göre herkes kendi işini yapar.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.