Acil Durum Ekibi Ve Yangın Talimatı | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Acil Durum Ekibi Ve Yangın Talimatı

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında ghostfear tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. ghostfear

  ghostfear TÜİSAG Üyesi  arkadaşlar bu acil durum ekipleri ve yangın talimatını asma zorunluluğumuz varmı varsa herhangi bir yönetmelik veya biryerde geçiyormu yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim


   
 2. A.Naz

  A.Naz TÜİSAG Üyesi

  Acil durumlar ve ekipler,ekiplerin iletişim bilgileri,talimatlar hakkında her çalışanın mutlaka bilgisi olmak durumundadır. Ziyaretçiler bu bilgileri almadan firmaya giriş yapmamalıdır. Bu durumda asmak en mantıklısı oluyor. Ne kadar eğitim verilirse verilsin,kişiler unutacaktır.Acil durum telefonlarının asılması zorunlu diye biliyorum bunun haricinde kaçış yollarını gösteren kat planının da önemsendiğini duymuştum,denetim geçiren arkadaşlardan.Yönetmelik için birebir birşey diyemeyeceğim ancak Binaların yangından korunması yönetmeliğinde geçiyor olabilir. Acil durumlar hakkında yönetmelik taslağında da "Acil durum planı kapsamında hazırlanan kroki bina içinde kolayca görülebilecek yerlerde asılı olarak bulundurulur." der ve çalışanların plan ve talimatlarla ilgili önceden bilgilendirilmesine birkaç maddede birden değinir.


   
 3. erdemacar

  erdemacar TÜİSAG Üyesi

  bır de her fırma ıcın 1.1.2013 te rısk analızı zorunlu olmustu. Bununla beraber acıl eylem planları da rısk analızı ıle bırlıkte hazırlanmalı mı?

     

   
 4. ...BRK...

  ...BRK... TÜİSAG Üyesi

  Aynen öle Erdem Kardeşim :)

   
  erdemacar bu yazıya teşekkür etti.
 5. marduksa

  marduksa TÜİSAG Üyesi

  acaba elinizde akaryakıt istasyonu acil eylem planı varmı yardımcı olursanız sevinirim...

     

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica