Tartışma - A Sınıfı Iş Güvenliği Uzmanı Maaşları Ne Kadar? | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Tartışma A Sınıfı Iş Güvenliği Uzmanı Maaşları Ne Kadar?

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Kaan SAKA

  Kaan SAKA TÜİSAG Kurucusu Admin  A sınıfı iş güvenliği uzman maaşları ne kadar ?
  A sınıfı olarak yapmış olduğunuz iş görüşmelerinde teklif edilen ücretleri veya çalışmakta olduğunuz işlerde almakta olduğunuz ücreti burada diğer arkadaşlarımızı bilgilendirmek için paylaşabilirsiniz.


   
  Dniz ve mehmetnr bu yazıya teşekkür etti.
 2. mehmetnr

  mehmetnr TÜİSAG Üyesi

  Doktorlarla aynı saat ücreti yani 50 tl civarında 10 tl aşağı 10 tl yukarı ortalama bu civarda anlaşıyoruz

   
  okaravar ve Kaan SAKA bu yazıya teşekkür etti.
 3. orkunözkale

  orkunözkale TÜİSAG Üyesi

  Saat ücreti 25 TL

     

   
 4. Kaan SAKA

  Kaan SAKA TÜİSAG Kurucusu Admin

  Arkadaşlar bildirimler için teşekkürler. Birde çalıştığınız ili de belirtirseniz böylece il bazında da bir genel fikrimiz olabilir. ::ok::

   
 5. abdulkadir karabacak

  abdulkadir karabacak TÜİSAG Üyesi

  A sınıfı İSG uzmanı elezığ ve bölgede ortalama 4.000-5.000 arası maaş alıyor(bu maaşı sadece OSGB lerde çalışan uzmanlar ancak en büyük sıkıntı aramızda sertifikalarını kiraya veren uzmanlar var.bu durumun acilen denetim altına alınması gerekir.Ayrıca en büyük adeletsizlik İş yeri hekimi ile aramızdaki maaşlardaki uçurumlar tüm riski üstlenen biz uzmanlarız İşyeri hehimleri ise işyeri ziyareti bile yapmadan oturdukları yerden ayda 6.000 - 8.000 arası maaş alıyorlar.

     

   
  Fatih Arı, mujganasya ve Halit_Yüceay bu yazıya teşekkür etti.
 6. Halit_Yüceay

  Halit_Yüceay TÜİSAG Üyesi

  A sınıfı uzman yerine B sınıfı bakabildiğim için şimdilik A sınıfına pek önem Veren yok. Yasayla hep ertelene ertelene pek değer kazanacağını da ummuyorum. Ciddi OSGB ler haricinde diğerleri genelde sertifika kiralamaya gidiyorlar.

   
  Brc34 bu yazıya teşekkür etti.
 7. murat isg

  murat isg TÜİSAG Üyesi

  SAKARYA da;

  Saat başı 25-30 tl (araç kendisine ait)

  aylık 4000 + araba
   
 8. okaravar

  okaravar TÜİSAG Üyesi

  Arkadaslar ;
  Kocaeli'de A sınıfı Uzmanı saat ücreti OSGB bünyesinde ortalama 30 -35 TL 'den arasında,Bilginize.   
 9. abdulkadir karabacak

  abdulkadir karabacak TÜİSAG Üyesi

  yasa 01.01.2017 tarihinden sonra C sınıfı uzmanlar sadece yetki alanındaki işyerlerine bakabilecek.01.01.2018 tarihinden sonra da B sınıfı uzmanlar yetki alanındaki işyerlerinden sorumlu olacak Bu da şunu gösterir ki A sınıfı uzmanların son derece önem kazanacağı yıllar olacak

     

   
 10. cebrail aydoğdu

  cebrail aydoğdu TÜİSAG Üyesi

  arkadaşlar merhaba. patlayıcı üretimi yapan devlet sektöründe çalışıyorum. A sınıfı uzmanım. aylık 1.480 tl alıyoruz. C sınıfı uzmanda aynısını alıyor. verilen ek ücretin uzmanlığın sınıfına ve almış olduğu sorumluluğa göre de farklı olması gerekmektedir. yani A sınıf uzmana verilen ek ücretle C sınıf uzmana verilen ücretin aynı olmaması gerekir.   
 11. cebrail aydoğdu

  cebrail aydoğdu TÜİSAG Üyesi

  kamuda çalışan isg uzmanlarının ücretlerinin artması gerekir. veya çalıştıkları kurumlara göre özellikle patlayıcı ve parlayıcı işlerle çalışılan kurumlara verilen İSG ek ücretlerinin arttırılması gerekmektedir. saygılarımızla.   
 12. murat erçevik

  murat erçevik TÜİSAG Üyesi

  OSGB ler uzmanlara değerinin altında çok düşük fiyat sunması 3000 gibi bunu gören piyasa da iş görüşmelerinde bu fiyatları önermektedir. Bur dan OSGB ler piyasadaki değerimizi düşürmeleri kendilerinin de değerini de düşürmüştür. OSGB lere okadar umursamaz bakıyor ki piyasa paralarını dahi aylar sonra zor alıyorlar.Bur dan A sınıfı uzman olarak Sayın levent Kavlak bey den bu itibarsızlaştırmaya yönelik gidiş hatta durdurulması yönünde bakanlık nezdinde iletişimlerde bulunarak çalışma yapılması için yardım istiyorum.üzerimize düşen görev olursa yapmamız gerektiğini bildiririm.Saygılarımla.( Ankara)

   
 13. Turgay Taş

  Turgay Taş TÜİSAG Üyesi

  Ordu'da bireysel de 30-35 TL/saat, OSGB'lerde 3000-4000TL maaş seviyelerinde. Bireyselde tüm masraflar kendine ait, OSGB'lerde yemek, araç vs. var. Son zamanlarda ödemelerde aksamalar var. Firmaların gözünde itibar düşüşü oldu. Hatta daha önce hizmet alırken artık almamaya başlayan firmalar var. OSGB'ler denetlenmiyor, dolayısı ile kiralık belgelerle iş yapanlar var, bu da kalite ve fiyatı düşürüyor. A belgesini C'ye kiralayanlar var. C, A'nın yerine ziyaret yapıyor. piyasa da dönem dönem gördüğümüz şeyler..
   
 14. Ahmet BEYAZ

  Ahmet BEYAZ TÜİSAG Üyesi

  Saat ücreti 28 TL ÇERKEZKÖY/TEKİRDAĞ. Doktorlar bu çevrede 10.000 - 12.000 bandında maaş alıyorlar.

   
 15. murat erçevik

  murat erçevik TÜİSAG Üyesi

  doktorlar uzman gibi kaza sonrası karakolda üçlü çapraz sorguya muhatap olmuyor veya savcılığa gidip ifade vermiyor,neredeyse bütün yükü uzman çekiyor,ben doktorlar almasın elbette demiyorum.herkes hak ettiği kadar almasını bekliyorum,benim ankarada 2012 de C sınıfı uzman için kursa gittiğimde A sınıfı uzman hocamız o OSGB de 10.000 lira alıyordu,şuan çalıştığım a 13 şantiye için 20.000 liraya anlaşırken şimdi bana verdiği maaşı dahi çok diyor,piyasayı bu hale getiren OSGB ler için yine tekrarlıyorum.Bu iş OSGB lerle konuşarak değil bakanlık nezdinde üst düzey görüşmeler yaparak giderilebilir.Bu yönde de yine Sayın Levent beyden yardımlarını esirgemeyeceklerine inanıyorum.Saygılarımla   
  aziz e. bu yazıya teşekkür etti.
 16. gbalkir

  gbalkir TÜİSAG Üyesi

  Bir OSGB sahibi arkadaşımla görüşmemde A sınıfı uzmanlardan 2.000 TL'ye çalışırım diyen var deyince istediğim ücreti söyleyemedim bile... Böyle uzmanların amacını sorgulamadan edemiyorum, aklım almıyor. Ben, İstanbul şartlarında 5.000 TL altına imza atacak uzman arkadaşları vicdanları ile başbaşa bırakıyorum. Allah muhafaza ama olası bir kaza sonrası yaşanacaklarda ağlamak yok ama...

   
 17. MELDA NİŞANCI

  MELDA NİŞANCI TÜİSAG Üyesi

  Aylık 3500 TL kamu kurumu ile çalışıyorum

   
 18. Erdim Kanatoğlu

  Erdim Kanatoğlu TÜİSAG Üyesi

  Kamu kurumu derken hangi kurum sakıncası yoksa ?

   
 19. MELDA NİŞANCI

  MELDA NİŞANCI TÜİSAG Üyesi

  halk sağlığı

   
 20. Hasan ç.

  Hasan ç. TÜİSAG Üyesi

  2000tl-4000tl ye çalışan A sınıfı arkadaşlarım excel'i çok iyi bilmeyen mevzuata pek hakim olmayan saha tecrübesi olmayan arkadaşlarımdır diye tahmin ediyorum. Size hak veriyorum yaşam şartları çok ağırlaştı ve iş bulmak gerçekten zor. Size tavsiyem lütfen yıl sonuna kadar mevzuat, bilgisayar kullanımı ve saha tecrübesi edinin. Çünkü benim çevremde 4000-5000 e çalışan A sınıfı uzmanlar az önce tanımladığım özelliklere sahipler. İşi bilen uzman arkadaşlarımdan en düşük alan 7 bin alıyor. En yükseği 9 küsür alıyor. Daha yüksek alanlarda elbette vardır ama benim çevremde yok. Bilgilerinize.

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşÜyelerimiz bu sayfayı aşağıdaki aramalarla bulmuştur :

 1. a sınıfı iş güvenliği uzmanı maaş

  ,
 2. a sınıfı iş güvenliği uzmanı maaşı

  ,
 3. isg maaşları

  ,
 4. kamu is guvelik umani a sibif maas
Yandex.Metrica