6331 Sayılı Kanun Hakkında

Fatih soylu

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman Adayı (C)
Kanun taslağı ile iş sağlığı ve güvenliği kanununun az tehlikeli yerlerde kamuda ve 50 den az çalışanın olduğu yerlerde 1 ocak 2024'e ertelenmesi teklif edilmişti. 23 Temmuz 23.40 da kanun taslağı oylanarak meclisten geçmiş ve yasalaşmıştır. Tüm iş güvenliği uzmanı arkadaşlarıma geçmiş olsun. Kamuda çalışan İSG uzmanı olarak 2024te görüşmek üzere.

ledo

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Genişletmek için tıkla ...
Milletvekiki ayşe kisir "31 bin 103 kişinin gireceği sınav ertelendiği için, Kanun'da bu maddeye ihtiyaç duyulmuştur." Bu nedeni yalanı unutmayacağız.

suat duzgun

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
Bu iş bitmiştir arkadaşlar. O sınava girecek 31.103 ve üstü sayıdaki İSG uzman adayı kişilere de geçmiş olsun. Boşuna emek harcayıp, kursa gidip, bir de sınava girmiş olacaksınız. Uzman olsanız bile size ekmek yok. Bir kanun maddesi 11 yıl erteleniyorsa mantalite budur. Bu ertelenmeyi savunan İSG uzmanı "kişiler"'e söylenecek söz yok zaten!!

silifke

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Yahu arkadaşlar nekadar aç ve doyumsuzsunuz , hiç bir şekilde düzenleme yada önerge sunmuyorsunuz , kendi derdinizdesiniz. ertelenen ne???????? sadece az tehlikeli işletmelere isg uzmanı doktor ataması , e zaten işveren kendi işletmesinin isg yönünden hizmetini yapabiliyor. ÇSGB de kayankarı var. zorunuza giden c lerin b lerin yerine yada b lerin a ların yerinemi bakması. sizin derdiniz başka. tekrar soruyorum sizin derdiniz maaşlarınızın artmasımı .!!! tehlikeli ve çok tehlikeli işletmelerde isg yönünden bir ertelememi söz konusu ?? Tabikide hayır , sadece bunca zamandır bakanlar bakmaya devam edecekler, kusurua bakmayın tüpik ÖSYM mantığı gütmeyin, tecrübeyi sınavla sınamayın!!! herkes işine gücüne baksın. Siz iş güvenliği kültürünü yaymaya bakın , insanları sınıflandırmayın.

suat duzgun

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
Yahu arkadaşlar nekadar aç ve doyumsuzsunuz , hiç bir şekilde düzenleme yada önerge sunmuyorsunuz , kendi derdinizdesiniz. ertelenen ne???????? sadece az tehlikeli işletmelere isg uzmanı doktor ataması , e zaten işveren kendi işletmesinin isg yönünden hizmetini yapabiliyor. ÇSGB de kayankarı var. zorunuza giden c lerin b lerin yerine yada b lerin a ların yerinemi bakması. sizin derdiniz başka. tekrar soruyorum sizin derdiniz maaşlarınızın artmasımı .!!! tehlikeli ve çok tehlikeli işletmelerde isg yönünden bir ertelememi söz konusu ?? Tabikide hayır , sadece bunca zamandır bakanlar bakmaya devam edecekler, kusurua bakmayın tüpik ÖSYM mantığı gütmeyin, tecrübeyi sınavla sınamayın!!! herkes işine gücüne baksın. Siz iş güvenliği kültürünü yaymaya bakın , insanları sınıflandırmayın.

Anlamanızda sıkıntı olduğunu düşünmeye başladım artık. Bakın Kamuda İSG uzmanı çalıştırılması ile ilgili madde Kanunun çıktığı tarihten itibaren 11 yıl erteleniyor. Bu konuda uzman olmuş binlerce kişi var ve bunların görevlendirilmesi erteleniyor. Bunun yanında kurumların kanunla ilgili yükümlülükleri devam ettiği için (artık bunlarında neler olduğunu biliyorsunuzdur diye ümit ediyorum) konuyla ilgili OSGBlerden ücret karşılığı hizmet alınıyor. Üstelik ödenen ücretler görevlendireceği personele ödeyeceği ücretten fazla. Hala bu durumda kimi aç gözlülükle suçluyabiliyorsunuz???

Beril SÖNMEZ

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Kanun taslağı ile iş sağlığı ve güvenliği kanununun az tehlikeli yerlerde kamuda ve 50 den az çalışanın olduğu yerlerde 1 ocak 2024'e ertelenmesi teklif edilmişti. 23 Temmuz 23.40 da kanun taslağı oylanarak meclisten geçmiş ve yasalaşmıştır. Tüm iş güvenliği uzmanı arkadaşlarıma geçmiş olsun. Kamuda çalışan İSG uzmanı olarak 2024te görüşmek üzere.
bununla ilgili resmi bir duyuruya rastlamadım kaynağını paylaşır mısınız

Uzmanasor

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (A)
Bu iş bitmiştir arkadaşlar. O sınava girecek 31.103 ve üstü sayıdaki İSG uzman adayı kişilere de geçmiş olsun. Boşuna emek harcayıp, kursa gidip, bir de sınava girmiş olacaksınız. Uzman olsanız bile size ekmek yok. Bir kanun maddesi 11 yıl erteleniyorsa mantalite budur. Bu ertelenmeyi savunan İSG uzmanı "kişiler"'e söylenecek söz yok zaten!!
Ertelenmesi için çok uğraş verdim. isterse 50 yıl ertelensin. Ben davamda haklıyım. Ertelenmese hizmet verdiğim çok tehlikeli sınıftaki işyerini kaybedicektim ve gelirim azalacaktı. gerisi zaten önemli değil

onbir

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
Resmi Gazetede bişey yok.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.