Soru : 24 Mayıs Prim Hesaplaması

Hakan ÖZTÜRK

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Benimde bulunduğum ilin SSK müdürlüğünden aldığım net prim günüm , mükerrer ve diğerlerini çıkarınca 1501 gün oluyor şubat ayı itibariyle, isg-katip' ten de sabırsızlıkla bekliyorum B sınavına girebilirsiniz diye mesajı, bu bilgileri ne zaman verecekler
13 martta yani yarın verecekler.
Arkadaşlar adımızın 24 mayıs sınav listesinde olup olmadığını nereden ve nasıl öğrenebilirim.

Öncelikle İsgkatip e girip hangi sınava girebileceğinizi göreceksiniz. (13-20 mart tarihleri arasında)
Eğer İsgkatipte A veya B sınavına girebilirsiniz diye bir yazı gördüyseniz başvurunuzu yapabilirsiniz.
ÇSGB sınava gireceklerin listesini ÖSYM ye gönderecek
ösym nin 2014 yılı sınav takviminde sınav başvuru tarihi 3 -11 nisan olarak belirtilmiş bu tarih aralığında sınava başvurulacak
http://www.osym.gov.tr/belge/1-19303/2014-sinav-takvimi.html

Son düzenleme:

Murat Taştan

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
başvuru sürenin uzatılması konusunda dilekçe yazmak isteyenler varsa beraber yazıp gönderelim

cetinzeytin07

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Yazalim bence...

gulcakir_

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
hadi hayırlısı

ayses

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar yükseltme sınavı için az önce isgkatip ten baktım ve size özel mesaj bulunmamaktadır yazıyor. Edevletten prim günüme baktigimda 1505 gün olarak belirtilmiş. Bakanlık neden belirtmemiş ki b sınavına girebileceğimi. Bu durumda dilekçeyle başvuru yapmam mi gerekiyor?

Hasan TUFAN

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Ama askerliğinizi yedek subay yaptıysanız emekli sandığından primlerinize ekleyebiliyorsunuz.

Hasan TUFAN

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Genel Müdürlüğü aradım.
Prim gününün dolduğu 13-20 mart tarihleri arasında ispatlanması gerekiyor.
27 Aralık'daki sınav yükseltme sınavı değil.
Askerliğinizi yedek subay yaptıysanız emekli sandığından primlerinize ekleyebiliyorsunuz.

engin gezmek

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Murat Bey aralık 2014 tarihinde yükseltme sınavı olmayacağını söylemıssınız neye gore söylediniz? Açıklarmısınız?

engin gezmek

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Genel Müdürlüğü aradım.
Prim gününün dolduğu 13-20 mart tarihleri arasında ispatlanması gerekiyor.
27 Aralık'daki sınav yükseltme sınavı değil.

yazınıza göre...

ZAİM ZENGİN

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Engin Bey yükseltme sınavı olacaktır. Ancak prim gün sayısına dayalı bir sınav olmayacaktır. Nedeni ise yönetmeliğin ve kanunun çıkmasından itibaren 1 yıl geçerli olacaktır ibaresi bulunduğundan Aralık 2014 tarihi 1 yıllık sürenin içinde olmadığı için prim gün sayısına dayalı sınav olmayacaktır.

Murat Taştan

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar yükseltme sınavı için az önce isgkatip ten baktım ve size özel mesaj bulunmamaktadır yazıyor. Edevletten prim günüme baktigimda 1505 gün olarak belirtilmiş. Bakanlık neden belirtmemiş ki b sınavına girebileceğimi. Bu durumda dilekçeyle başvuru yapmam mi gerekiyor?
Murat Bey aralık 2014 tarihinde yükseltme sınavı olmayacağını söylemıssınız neye gore söylediniz? Açıklarmısınız?
Aralık ayında prim gününe dayalı yükseltme olmayacak. Bakanlık söyledi.

ilkernacar

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Yükseltme olacak ama prim gün sayısına göre olmayacak ne demek ben anlamadım.
Canı isteyen B den A ya başvurabilecek mi? ya da C den A ya yükseltme sınavına başvurabilecek mi?

Engin Bey yükseltme sınavı olacaktır. Ancak prim gün sayısına dayalı bir sınav olmayacaktır. Nedeni ise yönetmeliğin ve kanunun çıkmasından itibaren 1 yıl geçerli olacaktır ibaresi bulunduğundan Aralık 2014 tarihi 1 yıllık sürenin içinde olmadığı için prim gün sayısına dayalı sınav olmayacaktır.C Den A ya geçiş olmayacak.

Moderatör tarafında düzenlendi:

HÖK

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Bende de ayni durum oldu. Edevletten prim gün sayım 1503 gözüküyor. Bakanlıktan yetkili biri ile görüştüm. 2014 verileri henüz işlenmemiş daha doğrusu işleme bitmemiş. Bu yüzden edevlet sayfanızdan barkodlu belge alarak bakanlığın istediği dilekçe formatına ekleyerek en kısa zamanda itiraz başvurusu yapmanızı öneririm.

cengizhan colak

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
başvuru sürenin uzatılması konusunda dilekçe yazmak isteyenler varsa beraber yazıp gönderelim
hocam benim bazı aylar fazla yatmış 1513 gözüküyor şubat ve mart aylarını yatırldı kabul ederek itiraz etmeyi düşünüyorum . elinizde örnek dilekçe varsa gönderebilirmisiniz

erman72

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
il sgk dan aldığım hizmet dökümünde 1634 gün olan primimden mükerrerler ve diğerleri çıkarılınca 1501 günün oluyor. isg-katipten prim gün sayım yetmediği yazıyor. İl sgk dan aldığım hizmet dökümü ve dilekçeyi çalışma bakanlığına yolladım . p.tesi kargondan mesaj geldi teslim edildi diye. Sistemde dün beri bakıyorum bir düzeltme olmadı. Ne zaman bakacaklar yada bakıp bakmadıklarını nasıl bilecez. tlf larada cevap vermiyorlar.

İGUcumhur

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
il sgk dan aldığım hizmet dökümünde 1634 gün olan primimden mükerrerler ve diğerleri çıkarılınca 1501 günün oluyor. isg-katipten prim gün sayım yetmediği yazıyor. İl sgk dan aldığım hizmet dökümü ve dilekçeyi çalışma bakanlığına yolladım . p.tesi kargondan mesaj geldi teslim edildi diye. Sistemde dün beri bakıyorum bir düzeltme olmadı. Ne zaman bakacaklar yada bakıp bakmadıklarını nasıl bilecez. tlf larada cevap vermiyorlar.

katipe mesaj bırakacaklar dilekçeniz incelenmiştir diye...

myxoma

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
benim prim günüm 1513 olmasına rağen(güncel) b sınavına isg katipte giremeceğim yazıyor, yazılı dilekçe gönderdim dün yani pazartesi kargoya sordum ulaşmış. bugün yine yolladım kargoya. değişiklik yok, telefon açıyorum bakan yok :(

HÖK

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
benim prim günüm 1513 olmasına rağen(güncel) b sınavına isg katipte giremeceğim yazıyor, yazılı dilekçe gönderdim dün yani pazartesi kargoya sordum ulaşmış. bugün yine yolladım kargoya. değişiklik yok, telefon açıyorum bakan yok :(

Bende de benzer bir durum söz konusu.. 1503 gün olan barkodlu belge ile dilekçemi pazartesi sabah elden teslim ettirdim fakat hala isgkatip sayfamda güncellenme yok.. Telefonu da açan yok.. 170'i aradım, onlar da 28 Martta sonuçlanacak dilekçeler diyorlar. E 20 Mart itiraz için son gün, 28 Mart işimize yaramaz ki dediğimde de en sağlıklısı ayni şehirdeyseniz gidip görüşmeniz olacaktır dediler..

myxoma

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Bende de benzer bir durum söz konusu.. 1503 gün olan barkodlu belge ile dilekçemi pazartesi sabah elden teslim ettirdim fakat hala isgkatip sayfamda güncellenme yok.. Telefonu da açan yok.. 170'i aradım, onlar da 28 Martta sonuçlanacak dilekçeler diyorlar. E 20 Mart itiraz için son gün, 28 Mart işimize yaramaz ki dediğimde de en sağlıklısı ayni şehirdeyseniz gidip görüşmeniz olacaktır dediler..

ben istanbuldayım, taaa nakraya mı gideceğim. zaten 2000 küsür masraf yaptık bunun için daha 1 tl geri dönüş olmadı. birde bu bakanlığın iş yürütememesi yüzünden ankaralarada sürüneceğim :(. zaten çalışıyorum 20 mart , 2 gün sonra son gidemem ki, sinirlerim zıpladı yine.

İşin kötüsü bundan sonra prim ile yükseltme olmayacak sanırım. Böyle bir sebepten kaçırırsam üzülürüm.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.