2023 C Sınıfı İsg Uzmanına Asgari Ücret Veriyor Firmam

emin koca

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Merhabalar ben Emin KOCA İstanbul yeni havalimanında TGS yer hizmetlerine hizmet veren air clinic osgb firmasında 17.05.2021 tarihinden itibaren iş güvenliği uzmanı olarak görev yapmaktayım bundan öncede 18 ay isg teknikeri olarak tecrübem olmuştu şikayetim şu bizim maaşlarımızı açıklamıyorlar 2 yıldır, son gün maaş yattığında öğreniyoruz hep verilen maaşa itiraz hakkımız iyileştirme talebimiz bile olmuyor insan kaynaklarına ulaşamıyoruz yetkili kimseye ulaşamıyoruz resmen çalışan çalışsın diyorlar çalışmayan gitsin diyorlar 19 uzman 1 koordinatör çalışıyoruz ben ve 3 arkadaşıma daha 8506 asgari ücret vermişler ve en çok performansı olan 2 arkadaşız diğer 2 si yeni diğer arkadaşlar koordinatör haric 14 uzmana onlara da 10500 vermişler şimdi biz ne yapalım nereye şikayet edelim tavsiyelerinizi istiyorum ben büyük ihtimalle eskiler çıksın gitsin tazminatları yansın diye yapıyorlar diye düşünüyorum çünkü ihaleyi bu yıl kaybetme durumları varmış yardımcı olun düşüncelerinizi bekliyorum

mustafa.emre

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
Hukuki danışmanlık almanızda fayda var. Performansınızın diğer uzmanlardan yüksek oluğunu, maaşınızın diğer C sınıfı uzmanlardan ve işe yeni başlayan C sınıfı uzmandan az oluğunu mahkemede kanıtlayabilirseniz hakkınızı alırsınız diye düşünüyorum. Tabi bunun için belki performans ölçümü kayıtları, tanık dinlenmesi vs. gerebilir. Tabi mahkemeye verdiğiniz an mobbing, çalışanı yıldırma gibi durumlarla da karşılaşabilirsiniz. Böye bir durumda da haklı fesih hakkınız doğabilir. En iyisi avukata danışmanız.

emin koca

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Avukatıma danıştım noterden haklı fesih yaparak çıktım avukatım 1 tanık bulursak çok güzel bir rakam kazanırız dedi tanık olmazsa da tazminatlarımızı alırız dedi arabulucu oldu ilk etapda 3 gün cevap bekledik dönmediler mahkemelik olduk tabiki kanıtlayacağım şeyler var bordromu çıkmadan istedim yatan ücret şubat ayıyla 8506 lira 2 yıllık kıdemim var aynı iş aynı sınıfta olan uzmanlardan az ücret alıyorum 2 yıllık kıdemimi es geçtiler performansım en çok performansı yapan 2. Kişi olmamı es geçtiler tuttular maaşımıı 8506 lira asgari ücret belirlediler benden sonra giren 10 tane uzman 8 tane sağlık personeli hemşire yani, giren oldu bunların maaşları benden yüksek yaptılar kazanırım davayı çünkü yargıtay vasıflı işçiye asgari ücret veremezsin diyor ki ben vasıflı işçiden de üst bir sınıfım performans olarakta evraklarla belli inşallah bir tanık olmak isteyen olur da yüksek kazanırım yoksa normalini kazanacağım

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.