2021-mayıs-a Sınıfı Sınav Soruları

milkinis

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
İşverenin verdiği eğitim sorusunun net cevabını bulan var mı 8 saat mi

Serap

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Bakanlık vb. ilgili birimlere de bildirmek zorunda. Maruziyet var, buna bağlı sağlık sorunlarının kayıtları mevcut.
Çalışanlar kendilerine ait kayıtların bir örneğini alabilirler. Çalışanlar ve/veya çalışan temsilcileri de kayıtlar hakkında isimsiz olarak genel bilgileri alabilirler.

bu soruda kimlerle paylaşılır diye soruyordu diye hatırlıyorum. Soruda çalışan temsilcisi ile isimsiz paylaşılır, doktor kimse ile paylaşmaz ve çalışan ile paylaşılır maddesi vardı.

kmtugba87

TÜİSAG Çalışma Birimi
Moderatör
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)

Işın nedir, Işın ne demek

• Bir ışık kaynağından çıkarak her yöne yayılıp giden ışık demeti, şua
  • Işın etkin özdeklerin saçtıkları alfa, beta, gama ışınlarından her biri.
  • Bir noktadan çıkıp sonsuza giden yarım doğrulardan her biri.
Fiziksel anlamı:

Belli bir doğrultuda giden tanecikler ya da erke demeti.

Fiziksel anlamı:

Isı ya da ışık erkesinin yayılma doğrultusunu gösteren çizgi.

Bir çemberin ya da bir yuvarın özeğinden dışa doğru uzanan çizgilerden her biri.

CİVCİV SORUSUNDAKİ Işın için araştırdım:düşünceli:
h.2 - Civciv yetiştirme bataryaları

- Burada kullanılacak ısıtma levhaları yanıcı maddelerden uzağa konulmalıdır.

- Korunma düzeni olarak, koruyucu yalıtma yada küçük gerilim uygulanmalıdır.

- Bükülebilen iletkenler metal ara perdelerde bunlara sabit olarak tesis edilmiş olan ve aygıtın ön arkasından taşan yalıtkan bir borunun içinden geçirilmelidir.

yönetmelik gayet açık, ışınlı olan hariç diğer iki şık doğru.

kmtugba87

TÜİSAG Çalışma Birimi
Moderatör
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Aşağıdaki 3 soruya ben de aynı cevapları verdim ama kesin bilen var mı?

39- civciv- cevap ışın hariç diğerleri
40 -LPG tüp- cevap hepsi
44-çekme - yorulma dayanım olan makine emniyet sorusu- cevap hepsi
39-evet ışın hariç diğerleri doğru.
40-LPG depoları için menfez çıkışı 3 metre uzaklıkta olacak, 2 metre diyordu o hariç diğerleri doğru.
44- çekme dayanımında da hepsi doğru gibi.

kmtugba87

TÜİSAG Çalışma Birimi
Moderatör
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Soruda hangisi fiziksel ve kimyasal ozelliklerinden degildir diyor toksikligi saglikla ilgili fiziksel ve kimyasal basligi altinda yazilmaz cvp toksik dogru
fiziksel ve kimyasal özellikleri bölümünde bulunmaz diyor arkadaşlar. çözünürlük vb. şıklar MSDS 9. bölümde fiziksel ve kimyasal özellikler içinde bulunur. toksikoloji bilgisi 13. bölümde ayrı madde olarak verilir. maddenin toksikliği fiziksel ve kimyasal özellik değildir.

kmtugba87

TÜİSAG Çalışma Birimi
Moderatör
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Guvenlik ikliminde sıklari veya cevabi hatirlayn varmi
güvenlik iklimi güvenlik kültürüne göre daha geniş kapsamlıdır. (Yanlış)
güvenlik iklimini değiştirmek güvenlik kültürünü değiştirmekten daha zordur (yanlış)
????? son şıkkı hatırlamıyorum ama sadece o doğru

gizemhp

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
güvenlik iklimini değiştirmek güvenlik kültürünü değiştirmekten daha zordur (yanlış)
Sadece bir soru kaldi hatirlanmayan , 49 tamam

Özlem Akarlı

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
güvenlik iklimi sorusunun cvp sadece 3 yaptım ben de

hakan tezel

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Sadece bir soru kaldi hatirlanmayan , 49 tamam
son soru; yanlış olan sorulan "gözleri dinlendirmeden çalışabilme" diye yanlış bir şık vardı ekranlı araçlar yönetmelikle ilgili (cevabı "ekranlı araçlar yönetmeliği" olan sorudan farklı bir soru) olacak sanırım

hakan tezel

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
iş kazası sonrası sağlık raporu sorusunda şıklarda "hakem hastane" geçiyordu sanki hatırlayan varsa şık neydi acaba

Serap

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
iş kazası sonrası sağlık raporu sorusunda şıklarda "hakem hastane" geçiyordu sanki hatırlayan varsa şık neydi acaba
Kontrol muayenesi ve değerlendirme

MADDE 11 –
(1) Kanunun 94 üncü maddesine istinaden; sigortalılar ve hak sahibi çocukları,

a) Kurumca yürütülen soruşturma sonucu,

b) Kurum Sağlık Kurulunca verilecek karara göre,

c) Sigortalının malullük durumunda artma veya başka birinin sürekli bakımına muhtaç durumda olduğuna ilişkin talebi hâlinde,

ç) Sigortalı veya hak sahipleri dışında yapılan itiraz, ihbar ve şikâyet hâlinde,

kontrol muayenesine tabi tutulabilir.

(2) Kontrol muayenesine istinaden düzenlenen sağlık kurulu raporunun Kurum Sağlık Kurulu tarafından değerlendirilmesi sonucu gerekli görüldüğü hâllerde sigortalı veya hak sahibi çocukları yeniden kontrol muayenesine tabi tutulabilir.

Bu madde yanlıştı ama hangi soru içinde geçiyordu hatırlamıyorum.

milkinis

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
hakem hastane ve sağlık bakanlığının düzenlediği aralıklarla yapılır şıkkı arasında çok kaldım yönetmelikte bakanlığın belirlediği düzenli aralıklarla yapılır ifadesini sağlık bakanlığına çevirmişler sanırım cevap oydu

milkinis

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
İşverenin devrettiği işçilerle ilgili sorunun cevabını bulan var mı

Ali Tuğrul Yıldız

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
Soru ve cevaplar hakkında en güncel paylaşım yapılan bir yer varsa iletebilir misiniz?

gizemhp

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
1- traktör , 2 - işveren isg eğitim , 3- 4. grup hastalık , 4 -ag yg kaç lüx , 5 - ara açıklık topuk , 6- iç tesis değildir , 7- engelli sayı , 8- radyasyon görevli değer , 9- geçici iş , 10- tarımda kaynak koruma , 11- semboller , 12 -asbest , 13- sulu söndürme , 14- % 50 yeşil , 15- acil durum sayılmaz , 16- malul oranı , 17- 3000 uzman , 18- fazla mesai , 19- resimli ergonomi , 20- çalışma masası , 21- elle çalışma , 22- askeri denetim , 23- sağlık muayene cvp çok teh. 2 yıl olan , 24- sağlık muayene ?? , 25- patlayıcı zemin , 26-msds kim- fiz , 27- sağlık raporu kim görür , 28- maden süre , 29- cilt hast , 30- nitel olmayan , 31-genetik hasar maddesi , 32-stell , cas , twa , 33-ilo tarım , 34- maden duman , 35- ozon , 36- farklı KKD , 37- geçici işveren , 38-1982 , 39-civciv , 40- lpg tüp , 41-etiklik , 42- yetişkin eğitimi , 43- vinç bakım , 44- çekme , yorulma , 45-KKD klavuz , 46- güvenlik iklim , 47- balıkçı , 48- korkuluk iskele , 49 , gözleri koruma 50 ??????????

gizemhp

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
180 derece b
antropometri sorusunda öndeki ilk bölge "sabit",II.bölge sağa sola 85° olan bölge baş olabilir linke göre, baş bölgesi 180° 'den geniş verilen III.alan olamaz
https://www.guildfordchiropractic.co.uk/post/how-far-should-i-be-able-to-turn-my-head
III.bölge baş çevrili iken gözün tarayabildiği alanmı ozaman .
180 derece baş alanı ise ön görme alanı olmuyormu ?

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.