2021 Aralık A Sınıfı Sınav Soruları Hakkında

Nevsuhan Kızıltan

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
elle taşıma ve risk yönetimi sorularının bende yönetmeliklere pek uygun olduğunu düşünmüyorum.
LD öldürücü doz
FMEA ihtimal*şiddet*tespit edilebilirlik
hassas ağır hafif (doğru olmayabilir.)
radyasyon fiziksel etken
veteriner hastalıkları m ile başlayanı işaretledim ki doğruymuş
maden sığınak sorusu : sanırım basınç lı bir cevap vardı b şıkkı onu işaretledim
tse ulusal- avrupa olarak yaptım
toplu işten çıkarma 200 e 22 olacak sanırım
80 ve 75 desibel cevap 80-89 arası olacaktı
oksi-asetilen ?
konsey?
hidrojen siyanür asidikmiş
ana baba ölümü 3 gün
delinmez ayakkabı?

Aa07

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
1. Asgari ucret 1 yıl
2. Silikozis olmayan ağaç işleri
3. Barınma ekonomisine göre
4. Potasyum su ile söndürülmez
5.asbest eğitimi 5 yıl
6. Paratoner yilda 1
7. 1937
8. 35 kv
9. Grup 2
10.fiziksel etken radyasyon
11. Tse avrupa dünya
12. Hafif hassas ağır
13. Tespit edilebilirlik fmea
14. d50 öldürücü doz
15. Veteriner hastalığı m ile başlayan
16. Maden sığınak basınçli hava
17. 80-89 desibel
18 siyanür zehirli ve asidik
19. 3 gün ana baba
20. Delinmez ayakkabı

Aa07

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
elle taşıma ve risk yönetimi sorularının bende yönetmeliklere pek uygun olduğunu düşünmüyorum.
LD öldürücü doz
radyasyon fiziksel etken
maden sığınak sorusu : sanırım basınç lı bir cevap vardı b şıkkı onu işaretledim
oksi-asetilen ?
konsey?
ana baba ölümü 3 gün
delinmez ayakkabı?

LD öldürücü doz
radyasyon fiziksel etken
oksi-asetilen ?
konsey?
ana baba ölümü 3 gün
delinmez ayakkabı?
Ulusal iş sağlığı konseyinde üyeler alanında uzman getirebilir

Aa07

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
LD öldürücü doz
radyasyon fiziksel etken
oksi-asetilen ?
konsey?
ana baba ölümü 3 gün
delinmez ayakkabı?
İşaret levha sorusunu alana girilmez 1 ve 2 yaptım

Aa07

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Arkadaşlar merhaba. İptal edilebilir soru görüyor musunuz? Mesela elle taşıma işleri sorusu veya isg risk yönetimi operasyonel uygulaması sorusu?
Son zamanki sınavlarda hiç iptal olmadı

Nevsuhan Kızıltan

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
gürültü ile ilgili ortama yönelik değil iş organizasyonuna yöneliktir diye bir soru daha vardı cevapları hatırlayamıyorum

Aa07

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
gürültü ile ilgili ortama yönelik değil iş organizasyonuna yöneliktir diye bir soru daha vardı cevapları hatırlayamıyorum
1 ve 2 yaptım iş organizasyonu 3 te ortama yönelik koruma vardı sanırim yalıtım gibi

cagdashacioglu

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Belki buranın konusu değil ama itiraz ne zaman yapılabiliyor bilen var mı? Daha önce hiç itirazda bulunan oldu mu? Çünkü bu elle taşıma ve kkd ayakkabı sorusu gerçekten bilimsel açıdan yeniden değerlendirmeye açık diye düşünüyorum.

asliuzun

Üye
TÜİSAG Üyesi
1. Asgari ucret 1 yıl
2. Silikozis olmayan ağaç işleri
3. Barınma ekonomisine göre
4. Potasyum su ile söndürülmez
5.asbest eğitimi 5 yıl
6. Paratoner yilda 1
7. 1937
8. 35 kv
9. Grup 2
10.fiziksel etken radyasyon
11. Tse avrupa dünya
12. Hafif hassas ağır
13. Tespit edilebilirlik fmea
14. d50 öldürücü doz
15. Veteriner hastalığı m ile başlayan
16. Maden sığınak basınçli hava
17. 80-89 desibel
18 siyanür zehirli ve asidik
19. 3 gün ana baba
20. Delinmez ayakkabı
154 kv 2 yıl

asliuzun

Üye
TÜİSAG Üyesi
Belki buranın konusu değil ama itiraz ne zaman yapılabiliyor bilen var mı? Daha önce hiç itirazda bulunan oldu mu? Çünkü bu elle taşıma ve kkd ayakkabı sorusu gerçekten bilimsel açıdan yeniden değerlendirmeye açık diye düşünüyorum.
Alana giriş kusıtlaması forklift ile girilmez sizce alanla ilgilş bir kısıtlama mı bende buna itiraz edicem

Erkan FINDIKLI

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
3 gün içinde dilekçe ile itiraz etmeniz gerekiyor. İtiraz edeceğiniz soru başına da ücret yatırıyorsunuz. Soruyu burada paylaşırsanız tartışabiliriz itirazlık bir durum olup olmadığını..

asliuzun

Üye
TÜİSAG Üyesi
3 gün içinde dilekçe ile itiraz etmeniz gerekiyor. İtiraz edeceğiniz soru başına da ücret yatırıyorsunuz. Soruyu burada paylaşırsanız tartışabiliriz itirazlık bir durum olup olmadığını..
Ben alana giriş kısıtlaması ile ilgili levhalı soruya itiraz etmek istiyorum sonuçta forkliftle girilemez olması o alana girişin yasak ya da kısıtlı olduğunu ifade etmiyor ben sadece el işareti ile yasak olanı işretledim ve asgari ücret sorusu da tam bi saçmalık insanları tek soruyla nasıl bırakabilirim sistemi squid game mi sınav mı lanet olsun

isgprof

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Ösym ais de tüm sorular cevapları gösteriliyor arkadaşlar giriş yapıp bakabilirsiniz

Erkan FINDIKLI

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Ben alana giriş kısıtlaması ile ilgili levhalı soruya itiraz etmek istiyorum sonuçta forkliftle girilemez olması o alana girişin yasak ya da kısıtlı olduğunu ifade etmiyor ben sadece el işareti ile yasak olanı işretledim ve asgari ücret sorusu da tam bi saçmalık insanları tek soruyla nasıl bırakabilirim sistemi squid game mi sınav mı lanet olsun
Sınava girmediğim için sorulara yorum yapamıyorum. ÖSYM soru ve cevapları açıkladı. Soruları oradan tam olarak yazabilirseniz, burada fikir alışverişinde bulunabiliriz. ÖSYM'nin soru hazırlama sistemi gerçekten de dediğiniz gibi, kalanlar hep 1-2 soru ile kalıyor. Öyle bir güzel hazırlıyorlar ki, 30 doğruya neredeyse herkes ulaşıyor ama bir çoğu 33-34'de kalıyor.

Aa07

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Genelde bilimselyönetmelikteki kelimelee cümleler ne ise ona
çocukların çalışılması ile ilgili ipek böcekçiliği konusuda tartışmalı bence çünkü sıcak kazanlarda ipek böceği işlemleri yapılıyor, ipek böceği yetiştiriciliği dese olabilir tam açıklanmamış

kmtugba87

TÜİSAG Çalışma Birimi
Moderatör
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Merhaba,
A sınıfı sınav sorularını inceledim. Zor bir sınav yapılmış. Kazanan kişileri tebrik ederim. Kazanamayan ve ilk kez sınava girecek olan adaylara mayıs ayındaki sınavda başarılar dilerim. Sanırım sınavlar daha da zorlaşacak. Sayı olarak uzman eksiği var mı yok mu tam olarak bilemiyorum ama geçmiş yıllarda yapılan kıyaklara ve yoldan çevirdiğiniz herhangi bir insanın doğru cevaplayacağı tarzda sınava girip kazananları da düşündükçe adalete olan ihtiyacımızın arttığına inanıyorum.

Son düzenleme:
!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.