Haber : 2.500 Liraya 7 Gün Kursa Git Ayda 25 Bin T L'lik İşi Kap

Özlem .

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
Değerli arkadaşlar;

Aylık 25000 vaatleriyle başladıysanız zaten bir zahmet bu işi yapmayın. Tabi ki bu imkansız da değil. Biraz önce '' Bizi oyuna getirdiler...'' diye başlayan bir mesajı yayınlamadan sildim. Lütfen törpüleyici ya da yüksek meblağlarla göz boyayıcılardan değil, teşvik edici ve öğrenme amacı güden olunuz. İş Güvenliği Uzmanıyım, sertifikayı da ne yazık ki tam yoğunlaştığı dönemde aldım ama sizi temin ederim, aldığınız maaş ya da çalıştığınız firma sizin kendinizi ne kadar geliştirdiğinizle ve neyi seçtiğinizle doğru orantılı olarak değişiyor. Eğer susup sırf bir kaç kuruş için devam etseydim çok büyük bir felaketin baş müdavimi olacaktım. Çok zor sıkıntılı bir Uzmanlık süreci geçirdim ancak şu an seçtiğim şeylerden dolayı gerçekten iyi bir yerdeyim. Hangi alan olursa olsun sadece sınavı geçtim diye, yerimizde saymayalım. Sürekli geliştirin kendinizi, alanınızda en iyisi olmaya çalışın, insanlara faydalı bir şeyler yapın. O zaman arayan değil aranan olursunuz. Emin olun hakettiğinizi de er yada geç alırsınız.

Eğer bir aşçıysan bile ''En iyi çorbayı sen yap, gelip biz senin kapında sıra bekleyelim.'' Evet ucuz yemek çoktur fakat ne kadar pahalı olursa olsun kaliteden dolayı o çorbacıyı tercih edenler hep olacaktır. İş ''O çorbacı, işte şu İş Güvenliği Uzmanı, Aaa tanıyorum alanında çok iyi bir Yangın Eğitmeni '' dedirtecek adamlar olabilmekte.

İyi çalışmalar dileklerimle...

Gökhan Sönmez

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Sayın Özlem Hanım o ifademdeki asıl amacım gerçekten şu an sertifika sahibi olmama rağmen,firmaların bu işe hala gönüllü olmamasıdır.Ben danışmanlık şirketinde çalışıyorum ek olsun diye bu sertifikayı aldım bünyemizde 35 tane firma var çalıştığımız ve hepsi de ADR'ye tabi.Ancak daha TMFB ne demek ondan haberleri yok ya da UN numarası soruyorum anlamıyorlar.Yoksa ben yüksek para da istemiyorum tahmin edemeyeceğiniz fiyat da teklif sundum cevap olarak biraz daha beklemek istiyoruz diyorlar ,firma ismi vermiyorum ancak durum böyle.Mesajım açıklığa kavuşmuştur umarım yayımlarsanız sevinirim ama saygılar

TUĞRA GÖKBERK TAŞCİ

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Genel olarak sadece üniversite mezunları değil çok fazla sayıda emekli insanda bu belgeyi aldı ve bazıları gerçekten sadece bencillikleri yüzünden 150-250 tl arasında fiyatlara veriyorlar.Mutfak masrafım çıksın diye.Olan yine gerçekten bu işe bel bağlayan veya hayatın başında olan insanların zamanı ve parasına oluyor. Bu belgeyi almaya hak kazanali daha 1 hafta oldu fakat şuan bile pişman oldum çünkü etraftan gördüğüm kadarıyla bireysel olarak çalışmak neredeyse imkansiz danışmanlık firmaları da emeğinizi sağlam somuruyorlar.Allah sonumuzu hayretsin. :)

İLHAN BAYRAM

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman Adayı (C)
Tehlikeli madde taşıyan dolduran şirketlerin artık danışman bulundurması zorunlu. Bu da yeni bir iş kapısı açtı... 2.500 liraya bir hafta kursa giden ve sertifika alan danışmanlar aylık kazancı 25 bin TL'yi bulabilen bir işin sahibi olacak.

Sümer DEMİRCİLER

İş güvenliği alanında birbiri ardına devrim gibi kararlar geliyor. Yeni uygulamalarla güvenlik artarken istihdam alanında da yeni ufuklar açıyor. Bugünden itibaren tehlikeli madde taşıyan, paketleyen, dolduran, boşaltan işletmelere Tehlikeli madde güvenlik danışmanı (TMGD) bulundurma zorunluluğu getiriliyor. Uymayanlara cezai yaptırım uygulanacak. Yönetmeliğe göre her danışman en fazla 5 firmaya hizmet verebilecek. Ancak Türkiye'de şu an sadece yaklaşık 500 danışman bulunuyor.

İSTASYONLAR SENEYE BAŞLIYOR

Temmuz 2016 itibarıyla ise Türkiye genelindeki 15 bin akaryakıt istasyonuna aynı zorunluluk geliyor. Bu da güvenlik danışmanı alanında talebin patlamasına neden olacak. Güvenbir OSGB Genel Müdürü ve İşyeri Hekimi Dr. Ali Çolak, "Türkiye’deki akaryakıt istasyonlarının ve tehlikeli madde taşımacılığı yapan firma sayısı çok fazla. Akaryakıt istasyonlarının da devreye girmesiyle talep daha da yükselecek" dedi. Tehlikeli madde güvenlik danışmanı olmak için 7 gün, günde 8 saat süren bir kursu tamamlamak, ayrıca 1 tam gün süren özel yangın eğitimi almak gerekiyor. Eğitimin ücretiyse 2500 lira.

KİMLER olabiliyor?

4 yıllık lisans mezunu olmak; kaçakçılık, dolandırıcılık, uyuşturucu ve silah kaçakçılığı, rüşvet suçlarından cezayla hükümlü bulunmamak gerekiyor.

Beş şirketle çalışabilir

UZMANLAR verilecek ceza miktarları ve uygulama konusunda bazı soru işaretleri olduğunu belirtiyor. Bir danışmanın en fazla 5 şirkete hizmet verebileceğinin altını çizen Çolak, "Tehlikeli madde güvenlik danışmanı ya bir şirkete bağlı ya da bağımsız olarak hizmet verebilecek. 5 işyerine hizmet verdiği düşünüldüğünde aylık kazancı 15-25 bin TL arasında değişebilir" ifadesini kullandı.

Danışman ne yapacak?

güvenlik danışmanı, işletme içerisinde tehlikeli maddeyle ilgili yapılacak her türlü işlem ve prosedürü takip ederek, periyodik raporlar tutacak. Aynı zamanda çalışanlara da eğitim verecek. Tehlikeli maddelerin taşınması, yüklenmesi veya boşaltılması sırasında bir kaza veya güvenliği etkileyecek bir olay meydana gelmesi durumunda acil durum prosedürlerini uygulayacak.

Kaynak: Akşam

Slm , bende bu ilanı görünce baya heycanlandım ve haberi duyar duymaz bir kursa kaydoldum , kendimi öyle kaptırdım ki 1 ay boyunca full çalıştım ve çalışmamın sonucu olarak sınavdan 34 doğru ile 85 puan aldım , birçok yere başvurdum ama tık yok , çoğu şirket kendi elemanlarını sınava sokup onlardan belge almasını bekliyor, aynı iş güvenliği gibi, şimdi belgeyi aldığım için, onca emeğim ve zor şatlar altında ödediğim belge ücreti için büyük pişmanlık yaşıyorum, sınava girmek isteyen ve TMGD belgesi almak isteyen değerli adaylar , sizden ricam iyice araştırıp beklentinizi fazla yüksek tutmayın , benim durumuma düşmeyin , herkese başarılar diler , saygılar sunarım

KENAN TAYĞAR

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
bir sektör başlamadan bitiyor bu nasıl bir politika nasıl bir siyaset isyan edesim geliyor
ben durumu size özetleyeyim
büyük firmalar ve kamu kurumları kendi bünyesinde bulunan üniversite mezunlarına bu belgeyi aldıracaklar yani dışırıdan hizmet almayacaklar
küçük firmalara gelince yani benzin istasyonları ve parekende tehlikeli madde satan iş yerleri
onları zaten devlet 01/01/2018 e erteledi
toptan satış yapan petrollerde parekende çıkışı yaparak bu işten kurtarıyor
Yani Rabbim yardımcımız olsun bu işte başlamadan cılkı çıktı
iş güvenliği, lpg, çevre ve şimdide tmgd ler daha başlamadan tarihin çöplüğüne gittiler
arkadaşlar durum bu canınızı sıkmam istemem ama gerçekler acıdır
o kadar çalış emek ver milyarlarca para harca zor bir sınavı geç ve de sonuç koca bir HİÇ

ümıt begen

Üye
TÜİSAG Üyesi
Doğru abi.ben
Makina mühendisleri odasından LPG Mesul müdür belgesi aldım. Belgeyi aldıktan sonra birçok benzin istasyonuna kart bıraktım. Zamanında benzin istasyonlarına kapağı atanlar 300 tl den sözleşme yapmışlar. Bir mesul müdürün 3 tane sözleşme hakkı var. Yani anlayacağınız belge dosyamda duruyor. 5 yıl geçerliliği var. kaldı 3 yıl.
Tehkikeli madde taşıyan firmalarda çalışan kendi mühendislerini kursa gönderip belgelerini alırlar. Onun için boşuna ne kursa gidin nede zamanınızı harcayın.
Bu işi yapacaksanız bunun kursunu açın. 2500 TL den 100 kişiye kurs ve belge verseniz 250 bin tl yapar. Allah bereket versin.
Sonuçta, bunlar para tuzağı, sakın inanmayın.
4,000 verdim.ama hic kazanmadim.adam 200 tl diyor.yazik kandirildik.

Fürkan Gökçayır1

Üye
TÜİSAG Üyesi
İnsaf edin yahu, ayda 25.000 TL kimler kazanıyor yaşadığımız ülkede; patronlar ve üst düzey şirket yöneticileri hariç ancak doktorlar ve pilotlar.Sebep: Eğitim sürelerinin uzunluğu, fiziksel ve beyinsel kapasitelerinin üstünlüğü, kısaca seçme insan olmaları...
Bir haftalık kurs görüp sınavı kazanınca ayda 25.000 TL maaş ile sözleşme imzalayacağını düşünen ve buna inanan kişi zaten hayatta hiçbir işte başarılı olamaz diye düşünüyorum.
TMGD olarak ne gibi bir iş yapacaksınız, bir işverenin hangi ihtiyaçlarını karşılayacaksınız, ona ne kadar ilave katma değer sağlayacaksınız ki? Bunları düşünmeden ücret konusunda yüksek uçmanın bir anlamı yok, çünkü işverenler-şirketler, kendisine para kazandırmayan adama maaş vermez.

Burcu coban1

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Olmamış bu, biraz daha abartsaydınız
Bencede hiç bulaşmayın hiçbirşey anlatıldığı gibi değil hele bu işi aylık cüzi miktarlarda emekliler yaptığını düşünürseniz kursa verilen paralara yazık keşke hiç buluşmasaydım. Diyorum şuan

KENAN TAYĞAR

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
İnsaf edin yahu, ayda 25.000 TL kimler kazanıyor yaşadığımız ülkede; patronlar ve üst düzey şirket yöneticileri hariç ancak doktorlar ve pilotlar.Sebep: Eğitim sürelerinin uzunluğu, fiziksel ve beyinsel kapasitelerinin üstünlüğü, kısaca seçme insan olmaları...
Bir haftalık kurs görüp sınavı kazanınca ayda 25.000 TL maaş ile sözleşme imzalayacağını düşünen ve buna inanan kişi zaten hayatta hiçbir işte başarılı olamaz diye düşünüyorum.
TMGD olarak ne gibi bir iş yapacaksınız, bir işverenin hangi ihtiyaçlarını karşılayacaksınız, ona ne kadar ilave katma değer sağlayacaksınız ki? Bunları düşünmeden ücret konusunda yüksek uçmanın bir anlamı yok, çünkü işverenler-şirketler, kendisine para kazandırmayan adama maaş vermez.
furkan gökçayır evet bahsettiğin konuların bazılarıda haklısın ama
şunu unutma biz o sınava en az 5000 lira para harcıyorsun ve de sınav çok zor %10 başarı var
birde şunu söyleyeyim bizim öyle 25 bin lira falan istemiyoruz ama en azından insanca yaşayabileceğimiz bir ücret olsun
sizde istiyorsunuz ki işte asgari ücrete bu işi yapsınlar el insaf biraz insaflı olun ölü yiyen olmayın
ha şunuda unutmayın bu iş başlamadan cılkı çıktı her zaman gibi
Mevla görelim neyler neylerse güzel eyler vesselam

Fürkan Gökçayır1

Üye
TÜİSAG Üyesi
furkan gökçayır evet bahsettiğin konuların bazılarıda haklısın ama
şunu unutma biz o sınava en az 5000 lira para harcıyorsun ve de sınav çok zor %10 başarı var
birde şunu söyleyeyim bizim öyle 25 bin lira falan istemiyoruz ama en azından insanca yaşayabileceğimiz bir ücret olsun
sizde istiyorsunuz ki işte asgari ücrete bu işi yapsınlar el insaf biraz insaflı olun ölü yiyen olmayın
ha şunuda unutmayın bu iş başlamadan cılkı çıktı her zaman gibi
Mevla görelim neyler neylerse güzel eyler vesselam

Ben işveren değilim, asgari ücrete bu iş yapılsın da demedim, var mı yazdıklarım içinde böyle bir şey?
Benim sözüm 25.000 TL isteyenlere veya bunun hayalini kuranlara idi, siz istemiyorsanız benim yazdıklarımı neden üstünüze aldınız ki?

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.