Kitap 10 Adımda Tekstil Sektöründe Kobiler İçin Düzenli Çalışma Koşulları

Gamze

TÜİSAG Yönetim Yardımcısı
Yönetim Yard.
Katılım
17 Eki 2012
Mesajlar
11,458
Tepki puanı
10,521
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Tekstil Sektöründe Kobiler İçin 10 Adımda Düzenli Çalışma Koşulları El Kitabı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Teftiş Kurulu Başkanlığı tarafından işverenlerin eğitimi ve iş mevzuatından kaynaklanan yükümlülükleri konusunda bilinçlendirilmeleri amacıyla hazırlanmış el kitapları serisi içinde yer almaktadır.

El Kitabı ilk olarak 2012 yılında hazırlanmış ve o tarihten itibaren işveren eğitimi toplantılarında yaygın şekilde kullanılmış, aynı zamanda İTKB resmi web sitesi üzerinden işverenlere, işveren temsilcilerine ve yöneticilere ulaştırılmıştır.

Kitap içerisinde tekstil sektöründe KOBİ’lerin önemi açıklanarak, KOBİ’lerde çalışma koşullarından kaynaklanan sorunlara değinilmiş ve bu sorunların herbiri için alınması gereken önlemler ve yerine getirilmesi gereken yükümlülüklere yer verilerek, adım adım çalışma koşullarının nasıl iyileştirileceğine dair bir yol haritası çizilmeye çalışılmıştır. Zaman içinde İş Kanunu ve ilgili yönetmeliklerde meydana gelen değişiklikler sebebiyle revize ihtiyacı doğmuş ve 2017 yılı Temmuz ayı içinde İş Teftiş Kurulu Başkanlığınca oluşturulan çalışma grubu tarafından el kitabı revize edilerek güncel mevzuatla uyumu sağlanmıştır.

10 Adımda Tekstil Sektöründe Kobiler İçin Düzenli Çalışma Koşulları El Kitabı ekte yer almaktadır.

Screenshot_1.png
 

Ekli dosyalar

Numeko Safety İş Güvenliği Ekipmanları
Üst

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.