1 Temmuz 2020 Belirsiz İsim Tamlaması...

elifelifelif

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
:k_karışık::k_karışık::k_karışık: Mevcut halde sözleşmeler devam ediyor görünüyor isgkatipte, aksi bir durum yaşayan olursa bilgi verebilir mi rica etsem, ya da herhangi bir gelişme, duyum, haber alan?

brkngrkn

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
İsg katipte şöyle bir durum mevcut. az önce denedim. dış görev atama yaparken tehlikeli sınıfa c sınıfı uzman ataması yapmaya çalıştım sadece a ve b sınıfı ataması yapıyor. bu bende erteleme olmadığı kanısı uyandırmıştı ancak çok tehlikeli sınıfa atama yapmayı denedim yine a ve b sınıfı uzman ataması yapıldığını gördüm. gerçekten ne oluyor anlamış değilim...

Uzm. Emin Birinci

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
bizde bekliyoruz sözleşmeler devam ediyor fakat yeni atama yapılamıyor üst sınıfa

MEHMET ERTUĞ

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
geçen sene atamalar geriye doğru düşürülmüştü.yine aynı şey olur mu ve bu esnada sorumluluk kimin?

TeddyWeirdo

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
İsg katipte şöyle bir durum mevcut. az önce denedim. dış görev atama yaparken tehlikeli sınıfa c sınıfı uzman ataması yapmaya çalıştım sadece a ve b sınıfı ataması yapıyor. bu bende erteleme olmadığı kanısı uyandırmıştı ancak çok tehlikeli sınıfa atama yapmayı denedim yine a ve b sınıfı uzman ataması yapıldığını gördüm. gerçekten ne oluyor anlamış değilim...

Bunu şöyle yorumlama şansımız var; C ler piyasadan çekilip B ve A lar yeterli miktarda olmadığı için birbirlerinin yerine bakabilecekler ve bu konu 6 ay daha uzatıldı. C lerin piyasadan çekilmesinden kasıt: sayıları oldukça fazla olduğu için yeni hizmet almaya başlayacak az tehlikeli 1 milyon civari hizmet zorunluluğu oluşan firmalara yönlendirilecek.
Tabi manipülasyon yapmamak için bunun özellikle kişisel yorum olduğunu tekrar belirtmek isterim.

Savas Dursun81

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Bunu şöyle yorumlama şansımız var; C ler piyasadan çekilip B ve A lar yeterli miktarda olmadığı için birbirlerinin yerine bakabilecekler ve bu konu 6 ay daha uzatıldı. C lerin piyasadan çekilmesinden kasıt: sayıları oldukça fazla olduğu için yeni hizmet almaya başlayacak az tehlikeli 1 milyon civari hizmet zorunluluğu oluşan firmalara yönlendirilecek.
Tabi manipülasyon yapmamak için bunun özellikle kişisel yorum olduğunu tekrar belirtmek isterim.

Az tehlikeli sınıflarda işverene işi kendisi yapabilceği eğitim verilecek o zaman c sınıfları nerede çalışacak ? Düşüncenize saygı duyuyorum fakat bunları göz önünde bulundurmak gerekir. Saygılarımla.

isgprof

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Arkadaşlar liste çok uzun olduğu için yazmadım ama az tehlikeli işler sınıfına giren faaliyetlere bakarsanız eğer bunların toptancılık, satış işleri yani esnaflık, büro işleri manav, bakkal , terzi, nakliye, küçük imalat işletmeleri vs. olduğunu görürsünüz. "1 MİLYON işyerinde hizmet alma zorunluluğu" kulağa çok hoş geliyor ama bana göre hizmet alacak işletme sayısı %1 i geçmez. Alır eğitimini kendisi yapar hatta onu bile yapmaz uğraşmaz malesef.
Aslında sayı olarak fazla olan C sınıfları, yasanın ertelenmemesinden daha çok zarar görecek bu durumda.

Seda Tınaz

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Arkadaşlar liste çok uzun olduğu için yazmadım ama az tehlikeli işler sınıfına giren faaliyetlere bakarsanız eğer bunların toptancılık, satış işleri yani esnaflık, büro işleri manav, bakkal , terzi, nakliye, küçük imalat işletmeleri vs. olduğunu görürsünüz. "1 MİLYON işyerinde hizmet alma zorunluluğu" kulağa çok hoş geliyor ama bana göre hizmet alacak işletme sayısı %1 i geçmez. Alır eğitimini kendisi yapar hatta onu bile yapmaz uğraşmaz malesef.
Aslında sayı olarak fazla olan C sınıfları, yasanın ertelenmemesinden daha çok zarar görecek bu durumda.
Şunu da ekleyelim o zaman her ilde C sınıfının bakabileceği yeterli sayıda istihdam yok.

mustafaçiçek

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
:k_karışık::k_karışık::k_karışık: Mevcut halde sözleşmeler devam ediyor görünüyor isgkatipte, aksi bir durum yaşayan olursa bilgi verebilir mi rica etsem, ya da herhangi bir gelişme, duyum, haber alan?
İş sağlığı ve güvenliği genel müdürlüğü ile görüşen oldu mu? Ben az önce görüştüm ve şuan ki belirsizliklerden dolayı mevcut atamaların devam edeceğini, iş güvenliği uzmanlarının, bir üst sınıfa yeni atamalarının yapılamayacağını söylediler. Ancak yapılmış olan sözleşmelerin düşürülmeyeceğini, devam edeceğini ısrarla belirttiler. İşverenin A sınıfı uzman görevlendirmemesi durumunda herhangi bir sıkıntı yaşamayacağını belirttiler. Lütfen sizlerde arayıp görüşün bana söylenen şeyin herkese söylenmesini temenni ediyorum.

Seda Tınaz

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
İş sağlığı ve güvenliği genel müdürlüğü ile görüşen oldu mu? Ben az önce görüştüm ve şuan ki belirsizliklerden dolayı mevcut atamaların devam edeceğini, iş güvenliği uzmanlarının, bir üst sınıfa yeni atamalarının yapılamayacağını söylediler. Ancak yapılmış olan sözleşmelerin düşürülmeyeceğini, devam edeceğini ısrarla belirttiler. İşverenin A sınıfı uzman görevlendirmemesi durumunda herhangi bir sıkıntı yaşamayacağını belirttiler. Lütfen sizlerde arayıp görüşün bana söylenen şeyin herkese söylenmesini temenni ediyorum.
Umarım geriye dönük silmezler..

elifelifelif

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
İyi güzelde bunu telefonla arayana diyeceklerine kamuoyuyla açık ve net şekilde paylaşsalar olmuyor mu her sene aynı muhabbet ya hu bu kadar mail, dilekçe, telefon.. var işte bunca insanların bi derdi çıkında açıklayın bir zahmet...::yumruk::::sustum::

TeddyWeirdo

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Az tehlikeli sınıflarda işverene işi kendisi yapabilceği eğitim verilecek o zaman c sınıfları nerede çalışacak ? Düşüncenize saygı duyuyorum fakat bunları göz önünde bulundurmak gerekir. Saygılarımla.

Teşekkür ederim, nezaketiniz için, fakat bu durum 10 dan az çalışanı olan işverenler için geçerli değil midir?yanlış mı biliyorum.

klbkbr

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
bir arkadaşım bakanlık ile görüşmüş ona da gün içerisinde otomatik sileceklerini söylemişler. Herkese bir şey söylüyorlar anlaşılan. Allah sonumuzu hayır etsin.

Savas Dursun81

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Teşekkür ederim, nezaketiniz için, fakat bu durum 10 dan az çalışanı olan işverenler için geçerli değil midir?yanlış mı biliyorum.

Hocam bu başlıklı konuda detaylı bilgi paylaşmışlar:

1 Milyon İşyeri İçin Yeni Dönem Yarın Başlıyor! Berber, Manav Ve Markette De İş Güvenliği Ve Sağlığı Hizmeti

Saygılarımla.

elifelifelif

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
bir arkadaşım bakanlık ile görüşmüş ona da gün içerisinde otomatik sileceklerini söylemişler. Herkese bir şey söylüyorlar anlaşılan. Allah sonumuzu hayır etsin.
Geçen sene 1 ay sonra silmişlerdi bugun gün içinde olacaksa baya gelişme var göz yaşartıcı :alkış::alaycı:

klbkbr

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Geçen sene 1 ay sonra silmişlerdi bugun gün içinde olacaksa baya gelişme var göz yaşartıcı :alkış::alaycı:
her arayan farklı bir cevap almış. Benim duyumum bu. Farkındaysanız yorum bile yapmadım.

ugurcanbayer

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
Her işimiz yarım, hiçbir zaman problem çözmeye yönelmiyoruz. Yahu bu nedir arkadaş her sene döngüye giriyoruz dark gibi. Yapılmaz bu iş arkadaşla

Özge ÇELİK33

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
Ben de 10'dan az ve az tehlikel işyerleri için biliyordum ama dün İSG Katip'te yayınlanan duyuruda 50'den az çalışanı olan Az Tehlikeli işyerleri diyor.

akaya31

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
geçen sene (yasa temmuz 2020)'ye ertelenmeden önce geriye dönük silmişlerdi

mustafa çav

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
İş Veren
Arkadaşlar, bakanlık bir duyuru yayınladı, az tehliklei sınıfta olup çalışan sayısı 50 bin altında olan işletmelerde, işverenlerin eğitim almasina falan gerek yok, İSG katıp üzerinden işveren işveren vekili yönetici diye bir içe gorevlendirme ile kendileri cozecekler, ayrıca bir taahhüt verecekler sistemden, ben baktım taahhutun içeriği nedir bulamadım... Sonuç olarak üç kurusun hesabını yapan işveren kendi yapmaya kalkacak ama sonrasında bir takım sıkıntılar yaşanabilir...
Diğer bir konuda malesef C sınıfı arkadaşların çoğu iş bulamayacak, B sınıfı arkadaşların ücretleri düşecek, A sınıfı arkadaşların ücretleri bir nebze artacak...
Bekleyeceğiz ve göreceğiz.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.