Soru : Yürüyüş Yolu Çizgisinin Kalıcı Olmaması

Erince Can

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar merhabalar;

Benim çalıştığı iş yeri metal üzerine çalışıyor. Burda yaptığımız yürüme yolları çizgisi maksimum 5 günde kayboluyor. Bu çizgilerin kalıcı olmasına dair bir yöntem var mıdır. Bir marka veya yöntem varsa bildiğiniz benimle paylaşırsanız çok sevinirim.

Herkese iyi çalışmalar.

Ediz U.

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
Karayollarının kullandığı sarı yol çizgi boyasını denediniz mi?

Erince Can

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Evet denedik. Karayolları DYO'nun yol çizgi boyasını kullanıyor bizde aldık yine gidiyor.

fikri

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Epoksi boya deneyebilirsiniz. Trafik boyasından daha uzun ömürlü olur ancak belirli bir süre sonra yine çıkacaktır. Yol çizgilerinin etrafına kağıt bant çekilerek 10cmlik rulo ile ucuz trafik boyası alarak sık aralıklarla boya tekrar edilmesi de bir yöntem.

Erince Can

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Epoksiyi denemedik hiç onu bir deneyelim.

ilkeer

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
benimde tavsiyem epoksi boyadır.

OGÜN.

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
öncelikle bu iş için uygun boya seçiminde zeminin özelliği çok önemli. zemin asfalt mı, beton mu, seramik mi vb..... ayrıca yaya yolu çizgileri iç ortamda mı dış ortamda mı olacak. Yani hava şartları boyanın zeminden ayrılmasını etkileyen en önemli nedenlerden biri dir. Epoksi boyalar zeminlerde daha uzun süre kalıcılık sağlayabilirler. Epoksi boyanın zeminde kalıcılığını arttırmak amaçlı çeşitli astarlar kullanılabilir. Buda maliyeti arttırsa da kalıcılığı arttırmaktadır.
Karayollarının kullandığı sarı veya beyaz yol çizgi boyalarının asfalta atılmasında değişik bir teknoloji kullanılmasından dolayı asfalttan çıkması uzun süreler alır. Fakat elle boyama ile yol çizgi boyası kullanırsanız bu boyadan da istediğiniz verimi alamayacağınızı düşünüyorum.(ben kendi tesisimde dış alanda uyguladım , 6 ayda bir yeniden boyuyorum)
Size tavsiyem bu konuda uzaman bir boya firması (örneğin dyo,jotun,filli boya vb.) ile görüşerek tesisinizde keşif yapılmasını sağlamanız. Onların yönlendirmelerine göre tesisinizde bu amaçla hangi boyayı nasıl ve hangi yöntemle kullanacağınızı öğrenmeniz ve belirttikleri şekilde ve yöntemle kullanmanız olacaktır.

Raskoln

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Soğuk uygulama yapılırsa ömrü kısa olur arkadaşlar.Bu işte en uzun vadede çözüm karayollarının kullandığı sıcak sistem.Karayolundan geçen araç yoğunluğu ve hava koşullarını düşünürseniz işletme dışında bu sıcak çalışma karayollarından daha uzun ömürlü olur.Sıcak çalışma sizin için uygun olur diye düşünüyorum

Erince Can

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Ben DYO dan destek almak amaçlı araştırma yaptım DYO Yol Çizgi Boyasını kullanıyoruz dediler ve başka bir ayrıntıya girilmedi. Sıcak işlemle ilgili olarak ise bizim sıcak işlem yol çizgi boyası yapımını bilen personelimiz yok bunun uygulayıcısını nasıl bulabilirim acaba?

Raskoln

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Hangi şehirdesiniz ?

Erince Can

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Kocaeli Kartepede iş yerimiz.

Raskoln

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Bulunduğunuz şehrin meskun mahal içinde ise belediye fen işlerinden,meskun mahal dışı ise karayollarından yardım isteyebilirsiniz.Özel olarak da http://www.zenginizolasyon.com.tr/ buraya bir gözatın isterim fakat firma hakkında bilgim yok sadece ismini duymuştum.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.