Haber : Yeni Kitaplar Hakkında:

• Konbuyu başlatan Derya Calis
  • Başlangıç tarihi
D

Derya Calis

Guest
Arkadaşlar merhaba, öncelikle herkesin kadir gecesi mübarek olsun. Benim bir sorum olacak size, bildiğiniz üzere kitaplarımız değişti, bir sonraki sınava yeni kitaplarla hazırlanan arkadaşlar var mı? Kitap komple mi değişti yoksa eklenen birkaç yeri mi var? Ayrıca kurs aldığım yerden kitap talep ettim, bana ücretli olduğunu söylediler 70 TL olarak fiyat belirlemişler. Nedir bu işin en çıkar yolu bi bilen var mı? Aydınlanalım..

MUSA UFUK AYTAN

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Derya Hanım;
2015 ikinci yarısında girilecek olan sınavda 2013 versiyonundan çıkarılan hükümlerden ve 2015 versiyonundan yeni eklenen hükümlerden sorumlu değiliz. TMKT duyuru yayınlamıştır. Ancak değişen yani 2013 versiyonundan kaldırılan hükümler konusunda sitelerde henüz bit not veya yazıya rastlamadım. Sanırım kendi çabamızla iki versiyon arasında karşılaştırma yaparak çıkarılan hükümleri belirlememiz gerekecek. TMKT duyurusunun linki http://www.tmkt.gov.tr/

Özgür BARIŞKAN

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Söz konusu duyuru aşağıdaki gibidir.
Selamlar
Özgür

ADR 2015 ANLAŞMASI VE SINAVLARI HAKKINDA DUYURU

Bilindiği Üzere; Türkiye, Tehlikeli Malların Karayolu İle Uluslararası Taşımacılığına İlişkin Avrupa
Anlaşması’na (ADR) 22 Mart 2010 tarihinde taraf olmuştur. Sözkonusu ADR Anlaşması her iki
yılda bir güncellenmekte olup, o yılın Ocak ayının başında yürürlüğe girmektedir. Ancak, bir
önceki versiyonu da o yılın Haziran ayı sonuna kadar geçerliliğini korumaktadır. Güncellenen
ADR 2015 Anlaşmasının hükümlerinin uygulanması 01.07.2015 tarihinden itibaren zorunlu
hale gelmiştir. Genel Müdürlüğümüzce 2015 yılına ait ADR Anlaşmasının tercümesi yaptırılarak
web sayfamızda hizmete sunulmuştur.
Bu itibarla;
1- Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanları Eğitimleri 01.07.2015 tarihi itibari ile 2015 ADR
Anlaşması hükümlerine göre verilecektir.
2- Karayoluyla Tehlikeli madde Taşıyan Araç Şoförlerine verilen eğitimler de 2015 ADR
Anlaşması hükümlerine göre verilecektir.
3- Bakanlığımızca 2015 yılı ikinci yarısında yapılacak TMGD ve SRC5 Sınavları ADR 2015
Anlaşması esas alınarak yapılacaktır. Ancak, 2013 Anlaşmasından çıkarılan ve 2015
Anlaşmasına yeni ilave edilen kısımlardan soru sorulmayacaktır.
4- 2016 yılı içinde yapılacak sınavlar ise 2015 ADR Anlaşması esas alınarak yapılacaktır.
5- Güncellenen ve web sayfamızda yer alan ADR 2015 Türkçe çevirisi ticari amaçlı
olmamak kaydı ile eğitim kuruluşları ve kişilerce basılı eğitim materyali olarak
kullanılabilir.
DUYRULUR.

D

Derya Calis

Guest
Cevabı almış olduk teşekkür ederiz bilgilendirme için :)

seçildemirci

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Arkadaşlar merhaba, öncelikle herkesin kadir gecesi mübarek olsun. Benim bir sorum olacak size, bildiğiniz üzere kitaplarımız değişti, bir sonraki sınava yeni kitaplarla hazırlanan arkadaşlar var mı? Kitap komple mi değişti yoksa eklenen birkaç yeri mi var? Ayrıca kurs aldığım yerden kitap talep ettim, bana ücretli olduğunu söylediler 70 TL olarak fiyat belirlemişler. Nedir bu işin en çıkar yolu bi bilen var mı? Aydınlanalım..
kitabı nerden şipariş edebiliriz acaba?

Hasan Fırat YURTSEVER

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Arkadaşlar bakanlık 10 Eylül itibariyle 19 sayfadan oluşan bir düzeltme yayınladı, içerik olarak genelde tablolar da var. Kitap dışında düzeltmelerle sınava girebilir miyiz? 3 Ekimde sınava girecekler nasıl bir yol izliyor?

ORKUN BAYIR

Üye
TÜİSAG Üyesi
merhaba
bahsetmiş olduğunz düzeltmeler ekteki gibidir.
bence düzeltmelerin kitaplarda yapılması gerektiğini düşünüyorum , illaki sınavda yeni düzenlemeler üzerinden soru hazırlarlar ne kadar kafa karışırsa okadar iyidir onlar için.

Ekli dosyalar

• 10 eylül düzeltmeler.pdf
    969.7 KB · Görüntüleme: 95

Hasan Fırat YURTSEVER

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Arkadaşlar kitaplar da post-it, ayırma ve sınıflandırma gibi hazırlık için önerebileceğiniz ipuçları var mıdır?

Tolga deveci

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Yeni çıkan kitaplardan sorumlu olduğumuz yer yada kısımlar varmı inceleyenler varsa bilgi almak isterim
Teşekkürler.

emrah12

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Bu sınavda 2013 kitaplarından sorumluyuz değil mi?

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.