Soru : Yangın Tatbikatı Nasıl Yapılmalı?

FEİ

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
Çalıştığım firmalara yangın tatbikatı yaptırmak istiyorum.Ancak geçmiş dönemlerde itfaiyenin bile bu tatbikatlarda başarısız olabileceğini gördük.Dolayısıyla biraz endişeliyim.Yangın tatbikatı yapanlarınız var ise bilgilendirmenizi rica ederim.

Haldun SEBER

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Yangın eğitimlerinizi kesinlikle ciddiye almanızı ve önemsemenizi tavsiye ederim.
Öncelikle eğitimin içeriğini iyi planlamanız gerekiyor.
Amacınız nedir?
-Tüm çalışanıma Yangın söndürme cihazını öğretmek, olası durumda yangına müdahale etmesi
-Acil Durum ekibinde görevli Söndürme ekibine YSC. öğretmek
-Yangın Tatbikatı yapmak (Dikkat edin yangın eğitimi başkadır, Yangın Tatbikatı başkadır...)
-Tüm personelin katılımı ile bir tatbikat düzenlemek mi? Eğitim amaçlı sadece Acil Durum Ekibime hazırlık eğitimimi vermek?
-Eğitim ve Tatbikat farklı şeylerdir. Karar vermeniz gerekir. Önce eğitim sonra Tatbikat yapılmalıdır.
.....
Sanırım şimdilik bunlar size yetecektir.

DeathNote

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Y.S eğitimi yapıldıktan sonra tatbikat daha anlamlı olur. Teoriden ise pratik her zaman daha akılda kalıcıdır.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Haldun SEBER

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Aykut Bey bence yangın söndürme eğitimi Tatbikatların sadece ufak bir parçasını oluşturmaktadır. İşletmeler için ana konu haberleşme ve tahliye olmalıdır...

DeathNote

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Haldun Bey Y.S eğitimi tatbikatların ufak bir parçasını oluşturur. Ama karşıdaki insan hiç bir şey bilemeden de tatbikat yapmak benim düşünceme göre doğru değil. Eğitimden kastım da ön bilgilendirmedir. Ana konu başlıklarına kesinlikle katılıyorum.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.